اخبار بازار

راهکارهای ورود به بازارهای جهانی (قسمت 1: صادرات)


صادرات

این روش به عنوان محافظه کارانه ترین روش برای ورود به بازارهای جهانی و آزمایش امواج بین المللی در نظر گرفته می شود ، جایی که موسسات محلی مبنای صادرات کالا به بازارهای خارجی هستند و کلیه فعالیت های مربوط به فروش و بازاریابی در کشور هدف انجام می شود.

میزان سرمایه مورد نیاز در این حالت بسیار اندک است و احتمالاً ظرفیت تولید موجود برای صادرات کافی است. تولیدکننده می تواند مستقیماً یا غیرمستقیم و از طریق شرکت های مدیریت صادرات از طریق قراردادهایی با عمده فروشان با تجربه واردات خارجی انجام دهد تا کلیه وظایف توزیع و بازاریابی را در کشورها یا مناطق جهان خود انجام دهد ، درگیری است. خود را به بازارهای خارجی محدود کنید. اگر کنترل بیشتر بر این وظایف سودمندتر باشد ، یک تولید کننده می تواند سازمان های توزیع و فروش خود را تا حدودی با تمام بازارهای هدف خارجی ایجاد کند.
در هر دو مورد ، داشتن یک پایگاه تولید داخلی و استراتژی صادراتی به شرکتها کمک می کند تا سرمایه گذاری مستقیم خود را در کشورهای خارجی به حداقل برسانند و پیگیری موفقیت آمیز یک استراتژی بلند مدت صادرات به هزینه تولید داخلی بستگی دارد. دولت وابسته خواهد بود.

خسارات صادراتی:
1- کشور مقصد سازنده همان محصول است یا اینکه هزینه های تولید در کشور مبدا بطور قابل توجهی بالاتر از کشور مقصد است.

2- هزینه حمل کالا به بازارهای خارجی دور نسبتاً زیاد است.

3. تغییرات نرخ ارز را ایجاد کنید.

4- ایجاد محدودیت واردات توسط کشور هدف ، از جمله نیاز به اخذ مجوزهای مختلف ، ایجاد عوارض گمرکی بالا ، کاهش سقف های واردات محصول و …

جهت دیدن مقالات بیشتردر مجموعه اخبار کسب و کار کلیک کنید 

مسوولیت کلیه محتوای سایت بر عهده منابع اصلی بوده وبانک مشاغل اینفوجاب هیچ مسوولیتی در قبال محتوا ندارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا