بازاریابی

راهنمای کارشناسان سئو – نظارت مستمر بر نتایج (بخش 9/10)

در راهنما ، شما تاکنون یاد گرفته اید که چگونه استراتژی های بهینه سازی و ارتقا engine موتور جستجو را سازماندهی و ایجاد کنید. با این حال ، این یک فرآیند یکبار مصرف نیست ، بلکه یک روند مداوم و تکراری است ، جایی که شما می چرخید و تأیید می کنید تا همیشه رتبه های بهتری داشته باشید.

برای اطلاع از این تکرار ، لازم است عملکرد خود را با استفاده از شاخص ها و آمارهای قابل اندازه گیری دقیق کنترل کنید.

(الف) صفحه پیگیری (روابط عمومی)

همانطور که قبلاً در راهنما ذکر کردم ، شما می توانید با استفاده از Google Toolbar در هر زمان Google PageRank خود را تعیین کنید.

بخاطر داشته باشید که سیستم PageRank یک سیستم لگاریتمی است که در آن رتبه صفحه همه صفحات یک سایت فقط 1.0 است (بنابراین در PR10 فقط چند سایت وجود دارد در حالی که در PR0 تن وجود دارد). این سیستم همچنین یک بازی صفر و صفر است ، زیرا افزایش روابط عمومی یک سایت با کاهش اندکی در روابط عمومی سایت دیگر همراه است (بنابراین میانگین در 1 باقی می ماند).

با ادامه رشد اینترنت و ثابت ماندن روابط عمومی متوسط ​​، شما باید انتظار داشته باشید که روابط عمومی شما با گذشت زمان به آرامی کاهش یابد (سایر موارد ، از جمله سئو ، یکسان است). با استفاده از پیش بینی روابط عمومی Rustybrick’s می توانید پیش بینی کنید که احتمال تغییر PageRank شما در آینده نزدیک وجود دارد.

ممکن است شما از آن اطلاع نداشته باشید ، اما Google دسترسی عمومی به یک کلید را فراهم می کند که به شما امکان دسترسی مستقیم به شاخص پایه ای را می دهد که مترجم ایجاد کرده است. می توانید کلید API خود را به صورت رایگان در این آدرس دریافت کنید: http://www.google.com/apis/

هنگامی که کلیدهای خود را آوردید ، توصیه می کنم از ردیاب عالی Digitalpoint استفاده کنید که به شما امکان می دهد تغییرات PageRank خود را با گذشت زمان (برای URL های مختلف) کنترل کنید.

ب) گزارش در مورد تأثیر کلمات کلیدی

یک ابزار ساده که می توانید استفاده کنید ، ابزار GoogleRankings است که به شما اجازه می دهد زنجیره ای از کلمات کلیدی را وارد کنید و در آن رتبه بندی جستجوی گوگل را برای آن ترکیب ببینید.

با استفاده از API می توانید برای دو سرویس مهم دیگر ثبت نام کنید. اولین مورد ، اعلان های Google ، یک سرویس اشتراک رایگان است که به شما امکان می دهد ایمیل هایی را نشان دهید که تغییرات را در رتبه برتر کلمات کلیدی انتخاب شده نشان می دهد. دومین ابزار نظارت بر goRank Google API (همچنین رایگان) است که به شما امکان می دهد چندین دامنه و کلمات کلیدی را در یک صفحه کنترل کنید. ساده ترین راه برای یادگیری انجام دادن است ، بنابراین مطالعه کنید!

(ج) کنترل شماره ترافیک

با بارگیری و نصب نوار ابزار الکسا شروع کنید (و به 10 میلیون نفر دیگر که همین کار را انجام داده اند بپیوندید). که به طور خاص برای دارندگان وب سایت ها و کاربران جستجوگرها طراحی شده است ، آمار و اطلاعات دقیق وب سایت هایی را که کاربر از آنها بازدید می کند (با پیروی از عادت های مرور میلیون ها کاربر نوار ابزار) ارائه می دهد.

Alexa به هر وب سایت رتبه بازدید می دهد. دسترسی به 100000 وب سایت اول انتقاد بسیاری است. با این حال ، توجه داشته باشید که الکسا محدودیت هایی دارد. اول ، دسترسی آن به کره بیش از هرجای دیگر است (از این رو وب سایت های کره ای نتایج را رد می کنند). دوم ، در انتهای پایین رتبه بندی ، بازدیدهای شخصی شما از وب سایت شما می تواند تغییر قابل توجهی در رتبه بندی شما ایجاد کند (زیرا اقدامات شما توسط الکسا انجام می شود).

برای همه اهداف ، الکسا تنها راه مطمئن برای جلب انواع ایده ها از وب سایت شما به بازدید ، مرتبط با رقبا است. اگر در طی چند ماه هنوز عقب هستید ، سعی کنید کلمات کلیدی و محتوای خود را تنظیم کنید تا دشمن موفق خود را بیشتر شبیه سازی (نه تقلید) کنید. امیدوارم از مزایای آن بهره مند شوم!

(د) لینک های برگشت را بررسی کنید

ساده ترین راه برای مشاهده بک لینک در Google تایپ کردن پیوند است: بلافاصله نام خود را دنبال کنید. با این حال ، Google پیوندهای داخلی و مرتبط را در این نتایج فیلتر می کند. برای فریب Google (و مجبور کردن آن برای ورود به سیستم) در نوار جستجوی Google تایپ کنید ، با یک خط فاصله بین دو نقطه و نام دامنه tld. در اینجا دو نفر از آنها هستند:

پیوند: antique-door-knocker.com و:
ضد در زدن. + کام (پاسخ های بیشتر را تکرار کنید)

برای یک تجزیه و تحلیل سخت و مداوم ، کلید Google API خود را به Digitalpoint’s Tracker برگردانید ، ابزاری سرگرم کننده دو در یک که به شما امکان می دهد پیوندها (فیلتر شده) و PageRank را فقط برای چندین URL در هر صفحه ردیابی کنید. در یک صفحه.

ه) تفسیر آمار وب سایت خود

در تلاش برای دانستن اثربخشی استراتژی SEO خود ، نباید داده های نرم افزار یا آمار وب سایت خود را دست کم بگیرید. اگر هنوز بسته آماری نصب ندارید ، Webalizer یا AWStats را توصیه می کنیم.

تست ها و پرونده ها را نادیده بگیرید. ترافیک هر عنصری است که خلبان شما هنگام درخواست یک صفحه با آن تماس می گیرد. فایل یک حافظه پنهان است که در واقع داده ها را از سرور بازیابی می کند. با توجه به اینکه یک صفحه می تواند صدها یا صدها بازدید را ثبت کند (اگر چندین تصویر یا متن خارجی و صفحه نوشتاری وجود داشته باشد) ، داده ها برای مقایسه مفید نیستند.

بازدید کنندگان منحصر به فرد با هر بار بازدید از وب سایت شما توسط آدرس IP ثبت می شوند. در حال حاضر کل تخمین زده می شود کم باشد ، زیرا افرادی که از همان آدرس IP از سایت شما بازدید می کنند (مانند افرادی که در شبکه دسک تاپ هستند) به عنوان بازدیدکننده واحد حساب می شوند. بازدید کننده تکرار زیرمجموعه ای است که در آن همان آدرس IP بیش از یک بار بازدید شده است (و به دلایلی که در بالا نشان داده شد بیش از حد ارزیابی می شود). هرچه تعداد بازدید کنندگان شما افزایش یابد ، چشم انداز آنها به استراتژی SEO شما نتیجه می دهد.

بازدید از صفحه یا بازدید از صفحه (PI) تعداد صفحات ارسالی را اندازه گیری می کند. با تقسیم آن بر تعداد بازدیدکنندگان ، می توانید تعداد صفحات هر بازدید کننده را نیز بدست آورید. یک نمایش صفحه می تواند به شما این ایده را بدهد که آیا بازدیدکنندگان از سایت شما آنچه را که نیاز دارند می بینند یا نه و از طریق آن حرکت می کنند یا یک صفحه را مشاهده می کنند و می روند.

نیاز اصلی شما داده های ارجاع کننده است ، جایی که تعداد پیوندهایی که بازدید کننده از سایت شما بازدید می کند به عنوان سایت ارجاع دهنده یا مراجعه کننده حساب می شود. با ردیابی تعداد مراجعه ماهانه شما به ازای هر موتور جستجو (و مقایسه آن با سهم آنها در هر گروه) ، می توانید احساس کنید که عملکرد شما با گذشت زمان بهبود می یابد.

اصطلاحات جستجو و رشته های جستجو در آدرس ارجاع یافت می شوند و می توانند درباره کلمات کلیدی که با دقت تأیید کرده اید چیزهای زیادی به شما بگویند. ممکن است دریابید که با شرایط غیرمنتظره ترافیک می گیرید و در مواردی که امیدوار بودید موفق شوید ، شکست می خورید. با این حال ، در واقع ، این ممکن است برخی از کلمات مفید باشد که رقبای شما نمی بینند! این کار را برای فعالیت های SEO در آینده تکرار کنید.

بخش مرورگرها معمولاً به شما نشان می دهد که کدام موتورهای جستجو از سایت شما بازدید می کنند ، هر چند وقت یکبار و نتایج چیست (یعنی چند صفحه را پیدا می کنند). اگر منطقه ای ناموفق دیدید ، دستورالعمل های خزنده را در صفحه اصلی ربات ها دوباره بخوانید (مطمئن شوید که کاری برای جلوگیری از خزیدن سایت خود انجام نداده اید).

اکنون برای آخرین نتیجه گیری و نکات مربوط به مهاجرت وب (با شاهکارهای جدیدی که پیشرفت کرده اید) …

مسیرها را بررسی کنید

قبلا:
راهنمای تخصصی جستجوگرها – سئو کلاه سیاه – اقداماتی برای جلوگیری از آن (بخش 8/10)

بعد:
راهنمای متخصص SEO – نتیجه گیری (بخش 10/10)

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا