راهنمای خرید اسکوتر

یکی از اولین مهارت هایی که کودکان آن را آموزش می بینند، حرکت کردن و راه رفتن است. بسیاری از والدین از همان ماه های ابتدایی تولد فرزندشان دغدغه راه رفتن او را دارند و تصور می کنند ممکن است کودک شان در استفاده از این مهارت ناتوان باشد. اما لازم نیست نگران این مسئله باشید! شما می توانید از همان سنین ابتدایی به کمک ابزارهای مختلف، مهارت های حرکتی و حفظ تعادل را در فرزند خود تقویت کنید. یکی از این ابزارهای کمکی، اسکوترها هستند که علاوه بر تقویت مهارت های گفته شده، می توانند لحظات شاد و جذابی را برای فرزندتان بسازند. هیچ فرایندی نمی تواند مانند بازی کردن فرزند شما را به آموزش علاقه مند کند. بنابراین توصیه می کنیم در ادامه با ما همراه شوید تا به شما انواع اسکوتر مناسب برای سنین مختلف را معرفی کنیم. شما می توانید انواع اسکوتر را از سیسمونی مریم با بهترین کیفیت و قیمت تهیه کنید.

معرفی انواع اسکوتر

اسکوتر انواع مختلفی دارد و هر کدام از آن ها با توجه به شکل و جامعه ای که آن را استفاده می کند، می تواند کاربردهای مختلفی داشته باشد. انواع اسکوتر عبارتند از:

اسکوتر مخصوص کودکان

اسکوتر های بچگانه به عنوان یکی از مهیج ترین و سالم ترین اسباب بازی های موجود می تواند لذتی عمیق از بازی  و ورزش را به کودکان منتقل و فواید زیادی در مراحل رشد او ایفا کند. هماهنگی عصب و عضله کودک، افزایش تعادل، ترشح بیشتر هورمون های شادی و افزایش مهارت های حرکتی تنها بخشی از فواید بازی با اسکوتر برای کودکان است. این اسباب بازی ها در مدل های متنوع برای کودکان در سنین مختلف توسط برندهای مطرحی مانند شیائومی، رجال، لاین من و .. طراحی و تولید شده و شما می توانید با توجه به سن فرزندتان مناسب ترین گزینه موجود را خریداری کنید.

اسکوتر 3 چرخ مخصوص کودکان 2 تا 4 ساله

در مراحل مختلف رشد، کودکان 2 تا 4 ساله را نوپا می نامند که به تازگی در مرحله یادگیری راه رفتن قرار دارند و اگر در این سن نتوانند به این مهارت دست پیدا کنند، در سنین بالاتر مشکلات زیادی گریبان گیر آن ها خواهد شد. شما به عنوان والد برای گذر کودکتان از این مرحله مسئولیت سنگینی دارید و باید تمام شرایط را برای هر چه بهتر طی شدن این فرایند انجام دهید. یکی از ابزاری که در این مسیر به کمک شما می آید، اسکوتر است. اسکوترهای 3 چرخ مناسب ترین گزینه برای خرید هستند، چرا که با داشتن 3 چرخ در سه نقطه بدنه خود، می توانند شرایطی را برای داشتن بالاترین حد از تعادل به هنگام حرکت کردن برای کودک ایجاد کنند. در حقیقت طراحی این اسکوترها به شکلی است که یک چرخ در قسمت عقب و دو چرخ در قسمت جلوی آن تعبیه شده است و این طراحی امنیت فرزند شما را در هنگام استفاده از آن فراهم می کند. برخی از مدل های اسکوتر سه چرخ نیز طراحی متفاوتی دارند و با دو چرخ در قسمت عقب و یک چرخ در قسمت جلو می توانند تجربه ای متفاوت از حرکت را به فرزند شما بدهند.

اسکوتر 2 چرخ مخصوص کودکان 4 تا 12 ساله

همان طور که گفتیم، کودک در سنین 2 تا 4 سالگی مهارت راه رفتن را به خوبی آموزش می بیند و پس از آن قادر است بدون کمک گرفتن از دیگران یا وسایل موجود در مسیر، روی پاهای خود راه برود، بدود و تعادلش بر هم نخورد. اما بسیاری از کودکان به دلایل مختلف در مسیر رشد خود با مشکل مواجه شده و ممکن است نتوانند این مهارت را به طور کامل آموزش ببینند. وظیفه والد این است که راه رفتن را به فرزندشان با کمک ابزار آموزشی موجود آموزش دهند و او را برای یادگیری مرحله بعدی آماده کنند. اگر کودک 4 سال به بالایی دارید که هنوز نتوانسته مهارت راه رفتن را به خوبی یاد بگیرد، می توانید از اسکوترهای دو چرخ برای آموزش ابتدایی در این سن استفاده کنید، اما اگر کودکتان به بهترین شکل ممکن از مرحله یادگیری راه رفتن گذشته است، اسکوترهای دو چرخ بهترین گزینه برای افزایش مهارت، سرعت و توانایی حفظ تعادل خواهد بود. در حقیقت شما وظیفه دارید با توجه به سن و وضعیت مهارتی کودک، اسکوتر مناسب را برای او انتخاب کنید.

بسیاری از کودکان 4 تا 7 سال با شور و شوق فراوان به راحتی راه می روند و می توانند بدون از دست دادن تعادل بدوند! هر چند حفظ امنیت و سلامت کودک باید در اولویت شما قرار بگیرد و اگر حس می کنید هنوز فرزندتان نیاز به آموزش دارد، بهتر است تا سن هفت سالگی از همان اسکوترهای سه چرخ با بدنه کمی بزرگتر از اسکوترهای مناسب کودکان 2 تا 4 ساله استفاده کنید. کودکان بالای هفت سال عموما مهارت های حرکتی را به خوبی آموخته اند و شما می توانید آن ها را به استفاده از اسکوترهای دو چرخ تشویق کنید. بدنه این اسکوترها برای افزایش دوام و ماندگاری از فلز ساخته شده اند و وزن سنگین تری از اسکوترهای سه چرخ دارند. همین مسئله هم سبب می شود سرعت حرکت با اسکوترهای دو چرخ بسیار بالاتر از اسکوترهای سه چرخ باشد. اگر توانایی استفاده از اسکوترهای دو چرخ را در کودکان 4 تا 7 سال خود می بینید، می توانید این محصولات را برای آن ها تهیه کنید. رده سنی لیبل اسکوترهای دو چرخ برای کودکان 4 تا 12 سال است اما در نهایت انتخاب نوع این وسایل به شما و دیدی که نسبت به توانایی های فرزندتان دارید باز می گردد.

اسکوترهای Stunt مخصوص نوجوانان 12 تا 15

کودکان بعد از 11-12 سالگی وارد سنین نوجوانی می شوند که کلیه مهارت های حرکتی، عصبی و عضله ای را آموخته اند و می توانند مانند یک بزرگسال از تمام قدرت و توانایی خود برای دویدن و راه رفتن استفاده کنند. ایمن ترین نمونه طراحی شده برای نوجوانان، اسکوترهای Stunt است که بدنه ای بزرگتر از اسکوترهای مخصوص کودکان 4 تا 12 ساله دارد و می توانید لذتی شگرف از بازی و ورزش را برای فرزند نوجوان تان به همراه داشته باشد. این اسکوترها فرمی شبیه به حرف T دارند و با طراحی فوق العاده شان می توانند سرعتی بالاتر از اسکوترهای دو چرخ کودکانه داشته باشند.

در نسخه های حرفه ای تر، می توانیم اسکوترهای تخته ای دو چرخ را به شما معرفی کنیم. این اسکوترها بهترین گزینه برای نوجوانانی به حساب می آیند که در اوج مهارت های حرکتی قرار دارند و می خواهند نهایت لذت را از ورزش با اسکوتر ببرند. این اسکوترها در میان عموم به اسکوترهای برقی شناخته می شوند و عملا تکیه گاهی برای آن ها طراحی نشده است. در حقیقت نوجوانان با افزایش مهارت حفظ تعادل خود می توانند از این اسکوتر استفاده کرده و مسیر حرکت شان را با تغییر پوزیشن بدن، تغییر دهند. اگر داشتن این مهارت ها را در فرزند نوجوان خود می بینید، پیشنهاد می کنیم این شکل از اسکوترها را برای او خریداری کنید.

اسکوتر برای چه سنی مناسب است؟

استفاده از اسکوتر سن و سال نمی شناسد. این ورزش مهیج در تمام سنین طرفداران خاص خودش را دارد. در حقیقت اگر چه استفاده از اسکوتر در سنین پایین تر و در ابتدای مراحل رشد، چیزی شبیه به بازی است و اکثر خانواده ها تصور می کنند این وسایل تنها یک اسباب بازی معمولی هستند، اما جالب است بدانید که این ورزش در جهان کاملا شناخته  شده است و ورزشکاران آن در رشته های مختلف نمایشی و سرعتی با اسکوترهای حرفه ای به هنرنمایی می پردازند. عملکرد شما می تواند در شکل گیری علاقه فرزندتان به اسکوتر نقش مهمی ایفا کند و باید بدانید استفاده از آن محدودیت سنی ندارد. چه بسا بزرگسالانی که از آن برای تفریح، ورزش و یا حتی پیمودن مسیرهای مختلف استفاده می کنند و سالمندانی که از آن برای راه رفتن کمک می گیرند. برای خرید اسکوتر برای فرزند دلبندتان می توانید با مراجعه به وبسایت سیسمونی مریم و باتوجه به سن و وضعیت حرکتی کودک تان، بهترین اسکوتر را خریداری کنید.

کلام پایانی

ورزش و بازی کردن با اسکوتر باعث ترشح دوپامین و آدرنالین در انسان ها می شود . علاوه براین، کودکان می توانند به کمک آن مهارت های حرکتی خود را تقویت کنند. در حقیقت این وسایل تنها یک اسباب بازی معمولی نیستند و شما می توانید با تشویق فرزندتان به بازی کردن با آن ها، از او در آینده یک ورزشکار حرفه ای بسازید. در نهایت این شما هستید که می توانید با توجه به سن و شرایط کودکتان بهترین و مناسب ترین اسکوتر را از سیسمونی مریم خریداری و لذت بازی کردن را همراه با ورزش به او تقدیم کنید.

مسوولیت کلیه محتوای سایت بر عهده منابع اصلی بوده و بانک مشاغل اینفوجاب هیچ مسوولیتی در قبال محتوا ندارد.

دکمه بازگشت به بالا