راهنمای انتخاب خط چشم مناسب چشم شما

آرایش وقتی کامل است که چشمانی خیره کننده داشته باشید. آرایش چشم ها با خط چشم، سایه و ریمل کامل می شود. اگر به چشمان خانم ها دقت کرده باشید می بینید که هر کدام به نحوی خط چشم می کشند. آن ها کشف کرده اند که چه نوع خط چشمی برای شکل چشمان آن ها بهترین است.

اما آیا شما با انواع چشم ها آشنا هستید؟ آیا می دانید نحوه کشیدن خط چشم برای هر چشمی به چه شکلی است؟ آیا می دانید خط چشم چطور می تواند ظاهر چشمان شما را تغییر دهد؟

تشخیص انواع چشم ها

برای انتخاب صحیح پیش از خرید خط چشم باید با انواع چشم ها آشنا شوید. وقتی بدانید چشم شما دقیقا چه شکلی دارد می توانید خط چشم خود را به زیباترین  شکل بکشید. حتی با کشیدن خط چشم می توانید شکل چشمان خود را نیز تغییر دهید، پس شناخت شکل چشم ها اهمیت ویژه ای در انتخاب شیوۀ کشیدن خط چشم دارد.

چشم مونولید یا یکپارچه (Monolid)

اگر وقتی چشمان شما بسته است، چین نداشته باشد، فرم چشم ها مونولید یا یکپارچه است. عدم وجود چین و یکپارچه بودن پلک بالایی نشانۀ اصلی چشم های مونولید است. کسانی که چشم های مونولید دارند، پلک های صاف تری خواهند داشت و استخوان ابرو در مقایسه با سایرین کمتر است.

چشم کلاه دار (Hooded)

اگر چشمان خود را باز کنید و پلک زیر استخوان ابرو قرار بگیرد، حالت چشمان شما، کلاه دار (Hooded) است. در این نوع چشم ها، پوست روی چین، آویزان شده و در نتیجه پلک بالایی کوچک تر به نظر می رسد. در برخی موارد با افزایش سن ممکن است حالت چشم ها عوض شده و کلاه دار شوند.

چشم بادامی (Almond)

 در چشم های بادامی، 2 قسمت بالا و پایینی عنبیه با پلک ها پوشیده شده اند. چشم های بادامی به شکل یک بیضی با گوشه هایی باریک هستند. چشم های بادامی دارای پلک کوچک تری هستند و پهنای آن ها نسبت به چشم های گرد بیشتر است.

چشم گرد (Round)

در چشمان گرد، سفیدی زیر عنبیه قابل مشاهده است. اگر سفیدی اطراف عنبیه کاملا در بالا و پایین قابل مشاهده باشد، چشمانی گرد دارید. چشم های گرد در مقایسه با چشم های بادامی، بازتر هستند. نیازی نیست که حتما مقدار زیادی سفیدی دور عنبیه دیده شود، همین که بتوانید یک برش نازک از آن را نیز ببینید کافی خواهد بود. از دیگر ویژگی های چشم های گرد می توان به چین هایی اشاره کرد که به طور محسوسی قابل مشاهده هستند.

چشم روبه پایین (Down Turned)

برای تشخیص چشم های روبه پایین باید ابتدا چشمان خود را باز کرده و یک خط فرضی افقی و مستقیم بکشید که از مرکز چشمان شما رد می شود. اگر گوشه های بیرونی چشمان شما در پایین این خط مرکزی قرار دارد، چشمان شما روبه پایین است. اگر گوشه های بیرونی بالای خط فرضی قرار بگیرد، چشمان شما روبه بالا است.

کشیدن خط چشم برای انواع چشم ها

وقتی با انواع چشم ها آشنا باشید و بتوانید شکل چشم خود را مشخص کنید، می توان بهترین نحوه کشیدن خط چشم را برای چشمان زیبای خود انتخاب کنید.

کشیدن خط چشم برای چشم های گرد

با یک خط چشم زیبا می توان حالت چشم های گرد را تغییر داد. برای چشم های گرد می توانید از خط چشم مایع یا مداد چشم استفاده کنید. ترفند اصلی برای این نوع خط چشم ها تمرکز روی ناحیه بیرونی چشم ها است. پس از یک سوم گوشۀ بیرونی چشم های خود شروع کرده و دقیقا از بخش بیرونی خط چشم را بکشید. از یک حرکت ساده و ظریف استفاده کنید تا چشم ها کاملا باز و زیبا به نظر برسند. اگر دوست دارید چشم ها بادامی شکل شوند باید خط چشم را باز هم از گوشۀ بیرونی شروع کنید در غیراین صورت، چشم ها درشت تر می شوند.

کشیدن خط چشم برای چشم های روبه پایین

گوشۀ بیرونی چشم ها پایین تر از گوشۀ داخلی چشم ها است. هدف اصلی از کشیدن خط چشم برای چشم های روبه پایین، بالا بردن چشم ها است. برای این کار باید خط چشم را با یک حرکت 45 درجه ای در بخش انتهایی خط مژه ها بکشید. خطی نازک در امتداد گوشۀ داخلی و بخش وسطی چشم ها کشیده و در نهایت آن را به گوشۀ بیرونی چشم ها ادامه دهید تا ضخیم تر شود. از گوشۀ بیرونی چشم و انتهای ابرو می توانید به عنوان راهنما استفاده کنید.

کشیدن خط چشم برای چشم های بادامی

چشم های بادامی شباهت زیادی به بادام درختی دارند، گوشه دار و کشیده هستند. این چشم ها خیلی محبوب هستند چون پتانسیل بالایی برای کشیدن خط چشم دارند. اگر چشم بادامی دارید، بهترین شکل خط چشم برای شما، خط چشم بال دار و خط چشم گربه ای است چون چشمان شما را زیباتر و ظریف تر نشان می  دهد.

برای چشم های بادامی بهتر است از خط چشمی استفاده کنید که قوام کِرِمی داشته باشد. نوک خط چشم را به آرامی بکشید تا خط چشمی گربه ای و یا بال دار با خطوطی ظریف بکشید. چشم های بادامی کاملا متقارن هستند و در نتیجه به راحتی می توانید خط چشمی هم سان بکشید.

ساده ترین تکنیک برای کشیدن خط چشم برای چشم های بادامی، پیروی از شکل طبیعی چشم ها است. بهترین خط چشم برای چشم های بادامی، کشیدن خط چشم در امتداد چشم ها خواهد بود. بهتر است از رنگ های تیره استفاده کنید و با حرکت به سمت بیرونی چشم، خط چشم را به تدریج ضخیم تر کنید.

کشیدن خط چشم برای چشم های کلاه دار

هدف از کشیدن خط چشم برای چشم های کلاه دار، باز نشان دادن آن ها است. پس باید روی گوشه های بیرونی چشم ها تمرکز کنید. خط چشم را به اندازۀ یک سوم از چشم خود با یک خط باریک شروع کنید و سپس یک بال عمودی ضخیم به گوشۀ بیرونی وصل کنید. مهم ترین نکته در کشیدن خط چشم برای چشم های کلاه دار، استفاده از خط چشمی است که سریع خشک می شود و نوکی ظریف و باریک دارد تا کنترل و ظرافت بیشتری داشته باشد.

کشیدن خط چشم برای چشم های مونولید یا یکپارچه

همان طور که اشاره شد، چشم های مونولید یا یکپارچه، پلک هایی بدون چین و مشخص دارند. این فرم  چشم ها یکنواخت هستند و باید به شیوه ای آن ها را از این حالت خارج کرد پس بهتر است طوری خط چشم را بکشید که توجه  را به چشم ها جلب کند.

برای کشیدن خط چشم روی پلک بالایی می توانید از یک مداد چشم استفاده کنید. مداد را با ظرافت به سمت بالای پلک ها کشیده و سپس یک خط چشم دودی ظریف استفاده کنید. نکته مهم در کشیدن خط چشم برای چشم های مونولید یا یکپارچه، تمرکز روی گوشۀ داخلی چشم ها است. شکل بال را به سمت بیرون چشم ها و در یک زاویۀ رو به بالا بکشید. برای خط چشم های مونولید یا یکپارچه باید از یک محصول با نوک ضخیم تر استفاده کنید.

چشمانی خیره کننده با خط چشم

وقتی یک خط چشم زیبا بکشید، تمام توجه ها به چشمان شما جلب می شود. اما برای این کار ابتدا باید با شکل چشم خود آشنا شوید تا بتوانید بهترین خط چشم را بکشید. خط چشمی که بتواند چشمان شما را درشت تر یا کشیده تر نشان دهد. مدیسه در فروشگاه آنلاین خود مجموعه ای از بهترین و معتبرترین خط چشم ها از مداد چشم و خط چشم مایع گرفته تا خط چشم ژل و خط چشم نمدی را ارائه کرده است. محصولات تنوع بالایی دارند و برای هر سلیقه ای محصولی مناسب وجود دارد. بنابراین حق انتخاب خیلی بالایی دارید، پس چشمان زیبای خود را زیباتر از قبل کنید.

مسوولیت کلیه محتوای سایت بر عهده منابع اصلی بوده و بانک مشاغل اینفوجاب هیچ مسوولیتی در قبال محتوا ندارد.

دکمه بازگشت به بالا