سلامتی و پزشکی

رازهای داشتن پوست جوان، زیبا و شفاف

پوستی جوان و سرحال، نمایانگر ذهنی جوان و شاداب است. خیلی ها تلاش می کنند تا با پول خرج کردن و روتین های مراقبت از زیبایی بیهوده زیبایی بدست بیاورند، در حالیکه راز اصلی داشتن پوستی جوان و با طراوت خیلی هم ارزان است!

در حالیکه نتایجی که از برنامه های مراقبت از زیبایی و مواد شیمیایی دریافت می کنید تاثیر کوتاه مدتی دارند، زیبایی که بواسطه ی رعایت یک سبک زندگی خوب بدست می آورید، همیشه باقی خواهد ماند. این نکات را رعایت کنید تا علائم پیری را از خود دور کرده و برای ظاهرتان معجزه بیافرینید.

از شستشوی پوست گرفته تا غذا خوردنتان، کوچک ترین چیزها می توانند تغییرات بزرگی ایجاد کنند. پس بخوانید و یاد بگیرید. با این رازهای ساده به تازه کردن پوستتان سلام کنید، پوستتان را مرطوب نگاه دارید و از آسیب های پوستی خلاص شوید.

  1. مراقب آفتاب سوزان باشید

آسیبی که آفتاب می تواند بر پوست شما وارد کند، در طول زمان اتفاق خواهد افتاد، اما پابرجا خواهد ماند. جدای از لک های قهوه ای، قرمزی، دمل، خشکی، لک و پیس، و سوختگی، آفتاب باعث خواهد شد تا پوستتان چروکیده و سالخورده شود.

هنگامی که چین و چروک ها پدیدار شوند، دیگر خلاص شدن از دست آنها ساده نیست. ازینرو پیشگیری بهتر از درمان است. تا آنجا که ممکن است در وسط ظهر از خورشید دوری کنید، یعنی دقیقا زمانی که در گرم ترین زمان روز قرار داریم.

اگر ناچار به ترک منزل یا محل کارتان هستید، یک روسری یا چتر همراه خود داشته باشید تا صورتتان را پوشش دهید. همچنین مطمئن شوید که هر باری از خانه بیرون می روید، به مقدار مناسب کرم ضد آفتاب استفاده کرده اید، صرفنظر از اینکه هوا آفتابی باشد یا نباشد.

همچنین بخوانید: توصیه هایی ساده برای محافظت در برابر نور آفتاب
  1. برای روتین های مراقبت از پوست شبانه سرمایه گذاری کنید

معمولا به این محصولات، کرم شب می گویند. متخصصان پوست می گویند زمانی که در خواب هستید، بهترین زمان برای استفاده از کرم هاست، چرا که وقفه ای در عملکردشان ایجاد نمی شود و بهترین بازخورد را دارند.

با یک متخصص پوست خوب صحبت کنید و برای پوستتان یک کرم شب خوب پیدا کنید تا هنگامی که خوابید پوستتان را مرطوب و صاف کند. بدین ترتیب خیالتان راحت خواهد بود که رطوبت در پوستتان حفظ شده و از سالخوردگی جلوگیری خواهد شد.

همچنین بخوانید: 5 ترفند ساده شبانه برای بیدار شدن با پوستی درخشان
  1. سلول های خشک پوستتان را رویه سایی کنید

کارها و بکش و مکش های روزانه ی ما، معمولا باعث خشکی، پوسته پوسته شدن و سالخوردگی پوستتان می شود. یک اسکراب خوب، راه حلی عالی برای این مشکل است. پس حداقل سه بار در هفته از یک اسکراب خوب استفاده کنید تا تمام سلول های مرده ی پوستتان را کنار بزنید.

از آنجایی که سلول های کهنه و مرده ی پوستتان کنار زده می شوند، برای سلول های تر و تازه و جدید جا باز می شود، بنابراین پوستتان زیبا و درخشان جلوه خواهد کرد.

  1. قبل از مصرف شیرینی جات سه باره فکر کنید

هرچند که یک دسر خوشمزه پس از ناهار یا شام، واقعا لذت بخش است، اما اگر برایتان تبدیل به عادت شود، در طولانی مدت برای پوستتان مضر و دردآور خواهد بود. هنگامی که شکر در بدن شما تجزیه و به جریان خون وارد می شود، با مولکول های پروتئینی ترکیب شده و کیفیت کلاژن و الاستین را در بدن شما می کاهد.

این اتفاق باعث خواهد شد تا پوستتان حالت افتاده به خود بگیرد و به مرور چروک شود و شما را به سمت مسیری هولناک سوق دهد. بنابراین خیلی خوب است که هیچگاه در خوردن شیرینی افراط نکنید، و از طرفی هم تلاش کنید تا در مصرف غذاهای شیرین تا آنجا که می توانید محدودیت ایجاد کنید.

  1. در حد افراط آب بنوشید

هیچوقت خودتان را از نوشیدنی های سالم محروم نکنید. کاملا واضح است که آب برای بدنتان ضروری است، آب ساده ترین راه برای بدست آوردن پوستی زیبا است. حدود 70 درصد بدن شما را آب تشکیل داده، از اینرو اگر به اندازه ی کافی آب مصرف نکنید، یک خطر بزرگ برای پوستتان بوجود خواهد آمد.

همیشه یک بطری آب با خودتان به همراه داشته باشید. همانطور که می دانید هشت تا ده لیوان آب در روز، حداقل نیاز شما به آب است. در عوض نوشیدنی های گازدار یا نوشابه، به سراغ انواع آبمیوه یا آب نارگیل بروید.

همچنین تا آنجا که می توانید باید از نوشیدنی های الکلی هم دوری کنید. نوشیدنی های گازدار شیمیایی و آنهایی که الکلی هستند، در پوستتان ایجاد سمومی کرده که باعث سریع سالخورده شدن پوست می شوند. همچنین سیگار کشیدن هم باعث خواهد شد تا در طول زمان پوستتان چروک برداشته و بافت طبیعی اش را از دست بدهد.

  1. هنگام پرواز، شاخک هایتان بوق می زند؟

هنگام پرواز نسبت به زمانی که روی زمین قرار دارید، به خورشید نزدیک ترید. بعنوان مثال آنطور که مشاهده شده تعداد زیادی از خلبانان و مهمانداران هواپیماها بیشتر مستعد سرطان پوست هستند، تنها بخاطر اینکه در اغلب اوقات بیشتر از دیگران نزدیک به خورشید هستند.

ازینرو به آن دسته از افرادی که به طور منظم پرواز می کنند، توصیه می کنیم که کنار پنجره ننشینند تا پوستشان در معرض نور خورشید نباشد. اما اگر در کنار پنجره نشستید، پرده ی آنرا پایین بکشید. همچنین بدون اینکه ضد آفتاب مالیده باشید سوار هواپیما نشوید.

  1. شاد باشید، زیبایی پشت بندش خواهد آمد

اصلا مهم نیست که چقدر به خودتان برسید و چقدر محصولات زیبایی استفاده کنید، اگر از درون شاد و سرحال نباشید قطعا در چهره تان منعکس خواهد شد. یک فرد شادتر معمولا بیشتر عمر می کند. اصلا به همین دلیل مشاورین و کلوب های کمدی و خنده پر طرفدارند.

این موضوع از نظر علمی هم به اثبات رسیده است که استرس یا اضطراب طولانی مدت، باعث ایجاد جوش یا حتی چین و چروک خواهند شد. چنین روحیاتی بصورت خودکار باعث خواهند شد تا پیرتر از آنچه هستید بنظر برسید.

همچنین استرس داشتن، با بی خوابی هم همراه خواهد بود، در نتیجه ی بی خوابی هم پوستتان خسته و بی رنگ رو خواهد شد و زیر چشمانتان گود خواهد افتاد. بنابراین خودتان را از مشکل دور نگاه دارید، شاد باشید، زیبا باشید، و برای همیشه جوان بمانید!

مسوولیت کلیه محتوای سایت بر عهده منابع اصلی بوده و بانک مشاغل اینفوجاب هیچ مسوولیتی در قبال محتوا ندارد.

دکمه بازگشت به بالا