دیش جدید استارلینک با برد بیشتر و سرعت بالاتر معرفی شد

دیش جدید استارلینک با حالتی مستطیل شکل و زیبا معرفی شد. این دیش جدید نسبت به نمونه های قبلی دارای برد بیشتر و سرعت بالاتری است.
دیش جدید استارلینک با امکان نصب راحت تر و بهره مندی از برد بالاتر و سرعت بیشتر بسبت به نسل قبل معرفی شد. شرکت اسپیس ایکس به عنوان سازنده این دیش اعلام کرده که دیش جدید اینترنت استارلینک در عین زیبایی بیشتر که از طراحی مستطیلی شکل بوجود آمده، میدانی دیدی تا 10 درصد بیشتر در مقایسه با مدل های پیشین ارائه می دهد. از جمله مشخصات بارز این دیش ماهواره غیر از پهنای باند بالاتر و سرعت و دقت بیشتر، می توان به ویژگی IP67 اشاره کرد که دستگاه را کاملاً در برابر آب و گرد و غبار ایمن نگه می دارد.
بیشتر بخوانید: اینترنت استارلینک در ایران در صورت رعایت قوانین ؛ زارع پور تاکید کرد!
دیش جدید استارلینک با 10 برابر میدان دید بیشتر نسبت به مدل قبلی رونمایی شد
شرکت اسپیس ایکس در یک حرکت غیرمنتظره نسل جدید دیش های استارلینک را با طراحی جدید مستطیل شکل ضخامت کمتر معرفی کرد. جدیدترین دیش استارلینک تا 10 برابر نسبت به نسل قبلی میدان دید بیشتری دارد.
برای تنظیم جهت مناسب فقط کافی ست دیش را به آرامی حرکت دهید. لازم به ذکر است که استارلینک در صفحه پشتیبانی استارلینک اشاره کرده است بهره مندی از دیش جدید استارلنیک باید دعوتنامه داشته باشید که این فقط برای تعدادی کمی از کاربران در ایالات متحده آمریکا امکان پذیر است.
نسخه های قبلی دیش استارلینک مجهزبه گواهی IP53 بودند ولی حالا دیش های جدید به گواهی IP67 مجهز هستند که توانایی ماندن در عمق 1 متری تا 30 دقیقه را داراست.

پایه های دیش جدید به صورت پیش فرض همان نسخه قبلی هستند. اما اسپیس ایکس برای دیش ها جدید خود پایه های مخصوصی نیز درنظر گرفته که باید به صورت جداگانه خریداری شوند.
ساویر مریت، سرمایه گذار تسلا نیز با نتشار پستی در شبکه اجتماعی ایکس ویدئویی از معرفی دیش های جدید استارلینک منتشر کرده است:


روتر اختصاصی این دیش مانند نسخه قبلی به صورت ایستاده نیست و بر روی لبه دستگاه قرار گرفته است. این دیش همچنین مجهز به دو پورت اترنت قابل پوشش و یک پورت WAN است که به دستگاه متصل شده است. لازم به ذکر است که نسخه قبلی دیش استارلینک فاقد پورت اترنت بود. همچنین نسخه قبلی دارای سه باند است که در مقابل نسل قبل 1 باند بیشتر دارد. اما هردو دستگاه از وای فای نسل 6 پشتیبانی می کنند. دیش جدید قادر است کیفیت اینترنت بهتری را نسبت به نسل قبل ارائه دهد.
ازجمله مشخصات دیگر این دیش می توان به موارد زیر اشاراه کرد:

اندازه بزرگتر نسبت به نسل قبل
اندازه 23.4 اینچی
پهنای باند 11.9 اینچ
مصرف برق 75 تا 100 وات  (مصرف انرژی کمتر نسبت به نسب قبل)
و غیره

براساس اطلاعات موجود در صفحه رسمی استارلینک، دیش جدید اینتر نت استارلینک قادر است محدوده ای به اندازه هزار متر مربع را پوشش دهد، اما این برد در نسخه قبلی فقط 610 متر مربع بود.
اسپیس ایکس دو روز پیش 23 عدد ماهواره جدید را نیز به سمت فضا فرستاد. همچنین اسپیس ایکس موفق شد تا بزرگترین راکت ساخته شده به دست بشر (استارشیپ) را نیز با موفقیت به جو زمین بفرستد.
بیشتر بخوانید:

    با دستور اتحادیه بین المللی مخابرات ، استارلینک موظف به همکاری با ایران شد
    مذاکره اسرائیل با استارلینک برای دریافت اینترنت ماهواره ای
    وزیر ارتباطات: قطعی اینترنت به خاطر حمله هکری نبوده و فقط مشکل فنی رخ داده

 
نظر شما درخصوص نسل جدید دیش اینترنت ماهواره ای استارلینک چیست؟ آیا می توانیم در آینده از این اینترنت پرسرعت بهره مند شویم؟ نظرات خود را با ما درمیان گذاشته و اخبار تکنولوژی را با ای جی مارکت دنبال کنید.
  

دکمه بازگشت به بالا