عمومیکسب و کار های برتر ایجی مارکت

دیوار حیاط طراحی حیاط منزل مسکونی

استفاده از سنگ های طبیعی کوچک 2. تعبیه آکواریوم 3. استفاده از آب  نما 4. ترکیب مصالح و ایجاد نوآوری 5. استفاده از تزئینات ساده 6. استفاده از گیاهان به عنوان دیوار 7. رنگ آمیزی دیوار با استفاده از رنگ های شاد 8. نصب تابلو و لوازم دکوری 9. نصب مبلمان بر روی دیوار حیاط 10. نصب شلف های دیواری 11. نصب شومینه

طراحی دیوار حیاط مدرن

 طراحی و دکوراسیون داخلی رستوران اگر شما تمام عناصر و المان های منزل و حیاط خود را مدرن انتخاب کرده اید و علاقمند به این سبک زندگی هستید، نباید دیوارهای حیاط خود را نیز فراموش کنید. به عبارت دیگر حیاطی مدرن و شیک متناسب با خود، دیوارهایی مدرن نیز می خواهد. به هر حال دیوارهای یک حیاط مهمترین بخش آن بوده و نحوه و نوع طراحی آن تاثیر بالقوه ای در فضای حاکم بر حیاط دارد . متاسفانه بسیاری از افراد به این اصل مهم توجه نکرده و هرگز نمی توانند آن هماهنگی و تناسب مورد نیاز بین دیوارهای حیاط و فضای کلی آن را به وجود بیاورند.

طراحی داخلی شرکت اداری: داشتن حیاطی کاملا مدرن و همچنین خانه  ای با سنگ های سفید بسیار زیبا، دیوارهایی مجلل و مدرن می خواهد. به عبارت دیگر طراحی دیوارهای حیاط باید به نحوی صورت بگیرد که به نوعی پیرو و تکمیل کننده طراحی حیاط و دکوراسیون داخلی باشد.

 خوشبختانه امروزه تجهیزات و امکانات بسیار زیادی وجود دارند که شما می توانید با تکیه و تمرکز بر آن ها به راحتی و به بهترین شکل ممکن جلوه ای کاملا مدرن و جذاب دیوارهای حیاط خود بدهید.

بی شک شما نیز این واقعیت را قبول دارید که حیاط خانه همانند روح آن است و سبک طراحی آن تاثیر زیادی در کیفیت زندگی دارد. همچنین دیوارهای حیاط نیز بخشی از روح خانه شما بوده و خواسته و ناخواسته تاثیر خود را بر محیط پیرامون خانه می گذارند.

آیا امکان طراحی دیوار حیاط آپارتمان به سبک مدرن وجود دارد؟

 بسیاری از افراد تصور می کنند که حیاط خانه و  طراحی داخلی خانه آن فقط مختص به خانه های ویلایی است. اگر شما هم جزو این دسته از افراد هستید بهتر است که در این تفکر خود تجدید نظر کنید. زیرا بسیاری از مجتمع های مسکونی نیز دارای حیاط هستند، منتهی این نوع حیاط به نوعی اشتراکی بوده و فرایند طراحی و بازسازی آن باید با اتفاق نظر اکثریت به همراه باشد.

شاید این امر فرایند را کمی سخت تر کند. اما زندگی کردن در ساختمان با حیاطی به سبک مدرن را مختل  نمی کند. مخصوصا این که اکثر مجتمع  های مسکونی موجود در کشور ما دارای دیوارها و هستند.

 به این ترتیب با ایجاد یک اتفاق نظر به سادگی می توان از دیگر المان های آپارتمان به سبک مدرن نیز ایده گرفته و به نوعی دیوارهای حیاط ساختمان آپارتمانی را شیک و مدرن کرد. به هرحال شما چه بخواهی چه نخواهید، حیاط جزوی از خانه و دیوار حیاط نیز جزیی از حیاط بوده و نحوه ساخت و طراحی آن بر کیفیت زندگی شما تاثیر می گذارد.

همچنین این اصل بر همه ساختمان ها هم آپارتمانی و هم ویلایی نیز حاکم است. بنابراین با صرف نظر از یک سری تفاوت های جزئی قانون حاکم بر کل همان چیزی است که ما عنوان کردیم.

مهمترین ویژگی های دیوار های حیاط مدرن

 دیوارهای حیاط مدرن نیز همانند دیگر گزینه های یک ساختمان مدرن و دیگر سیم های طراحی دارای ویژگی های خاص خود هستند که این ویژگی ها از اصول حاکم بر زندگی مدرن نشات می گیرند و شامل موارد زیر هستند.

داشتن ساختاری یکپارچه

 وجود ساختاری یکپارچه یکی از ویژگی های مهم سبک مدرن بوده و اگر شما به دنبال دیوارهایی مدرن و به روز هستید باید این اصل را زیر پا نگذارید. وجود ساختار یکپارچه فقط به دیوارهای حیاط خلاصه نمی شود. بلکه هماهنگی مورد نظر باید بین همه عناصر ساختمان وجود داشته باشد.

به عبارت دیگر طراحی دیوارها به سبک مدرن برای حیاط و خانه ای که دارای و سنتی است کار چندان جالبی نبوده و فضای مناسب و آرام بخشی را برای شما ایجاد نخواهد کرد. بنابراین توصیه ما این است که اصل یکپارچگی را بین دیوارهای حیاط و سایر المان  های ساختمان رعایت کنید که تا راحت تر بتوانید به آن چیزی که مطلوب دل تان است دست یابید.

توجه به عنصر تضاد به صورت جدی

 در طراحی سبک جدید بر خلاف سبک کلاسیک اصل تضاد بر اصل هماهنگی بین عناصر ارجحیت دارد. بنابراین لازم است که شما در طراحی دیوارهای حیاط خود به سبک مدرن از هماهنگی بیش از حد پرهیز کرده و بیشتر تمرکز خود را بر روی اصل تضاد بگذارید.

البته ناگفته نماند که منظور ما از اصل تضاد، بر هم زدن نظم و هماهنگی بین تمام عناصر ساختمان نیست. بلکه یک نوع تضاد ناشی از نظم و زیبایی است. جهت ارائه واضح تر منظور خود ادامه مطالب را با ذکر یک مثال پیش خواهیم برد.

 اگر شما با سبک طراحی کلاسیک کم و بیش آشنا باشید می دانید که در این سبک جهت برقرار کردن هماهنگی لازم در دکوراسیون داخلی و خارجی ساختمان از وسایل تزیینی گران قیمت دو مدل عین هم تهیه شده و به صورت تقارن در فضای مورد نظر قرار می گیرند. یا آن که یک جفت مجسمه سنگی کاملا یکسان تهیه شده و هر کدام از آن ها در یک طرف ورودی در حیاط به کار می روند.

اما در سبک طراحی مدرن شرایط کاملا بر خلاف این امر بوده و چنین قانونی بر فضا حاکم نیست. مثلاً به جای استفاده از دو مجسمه کاملا یکسان در هر دو طرف در ساختمان، از یک زیبا در یک طرف استفاده می شود و در طرف دیگر آن یا چیز قرار نمی گیرد و اگر هم قرار بگیرد مسلما نخواهد بود. همچنین از عنصر ترکیب مصالح نیز برای ایجاد تضاد در طراحی مدرن به وفور می توان بهره برد. مثلاً شما می توانید در یک ابتکار خلاقانه چوب و سنگ را به همراه هم برای طراحیو پوشش دیوارهای خود به کار ببرید.

وجود طراحی های خلاقانه و جسورانه ای در سبک مدرن

 ارائه طرح های خلاقانه با جسارت تمام یکی از مهمترین اصول سبک مدرن به شمار می رود. در اصل در این سبک همه چیز بر مدار تازگی و نو بودن می چرخد. بنابراین طرح و ایده های جذاب و جدید در طراحی مدرن بازار خوبی دارد همواره مورد توجه همه قرار می گیرد.

بنابراین در این سبک طراحی شما ملزم به انتخاب طرحی خاص و غالب نیستید. بلکه می توانید دیوارهای حیاط خود را در چهار چوب اصول حاکم بر سبک مدرن به شکلی کاملا جدید و خاص طراحی کنید.

اهمیت نور پردازی

یکی دیگر از عناصر مهم در سبک طراحی مدرن توجه ویژه به است. در طراحی ساختمان به سبک مدرن، نورپردازی دیوارها و همچنین کف حیاط از اهمیت ویژه ای برخوردار هستند. امروزه محصولات بسیار زیادی در بازار وجود دارند که می توان برای نورپردازی در دیوار حیاط از آن ها استفاده کرد.

اگر داشتن دیوارهایی به سبک مدرن برای شما بسیار مهم است، باید به این اصل نیز توجه کنید و با استفاده از متریال های مرتبط یک نورپردازی ایده آل و زیبا در دیوارهای حیاط خود داشته باشید.

استفاده از سیستم های هوشمند

 در سبک مدرن همه چیز مدرن است. بنابراین سیستم های هوشمند که از جمله مهمترین ثمره های دنیای مدرن و تکنولوژی به حساب می روند در این سبک طراحی جایگاه ویژه ای داشته و مورد استفاده قرار می گیرند. بنابراین استفاده از و مدرن با قابلیت های بسیار خاص و متفاوت از دیوارهای قدیمی نیز از جمله مواردی است که در طراحی مدرن به وفور به چشم می خورد.

همچنین استفاده از سیستم های آبیاری مدرن جهت رایج در دیوارهای مدرن، از جمله موارد بارز طراحی دیوار به سبک مدرن به شمار می رود. اگر شما هم ایجاد بافت سبز به سبک مدرن برای دیوارهای حیاط خود را دوست دارید، توصیه می کنیم جهت مدرن تر کردن آن ها و همچنین صرفه جویی در مصرف آب و زمان خود به این مورد نیز ترتیب اثر بدهید.

کارایی بهینه  از عناصر موجود

 یکی دیگر از اصول مهم در طراحی مدرن، کارایی است. در واقع اغلب عناصری که در این سبک به کار می روند، به نوعی دارای کاربرد هستند. به این ترتیب شما نیز باید سعی کنید برای طراحی دیوارهای خود عنصرهایی را انتخاب کنید که در کنار افزودن زیبایی به محیط پیرامون دارای کاربرد نیز باشند. به عنوان مثال نورپردازی دیوارهای علاوه بر زیبایی که دارند جهت روشنایی حیاط در شب نیز دارای کارایی هستند.

الهام گرفتن از طبیعت

 دیوارهای حیاط امروزی با الهام گرفتن از طبیعت بهترین گزینه برای طراحی حیاط به سبک مدرن هستند.

برای طراحی و تزیین دیوار حیاط به سبک مدرن چه باید کرد؟

حیاط و عناصر آن نظیر دیوارها در مناطق مسکونی همواره در همه نقاط دنیا دارای اهمیت بوده و در هر برهه از زمان متناسب با موقعیت جغرافیایی و اقلیمی مناطق به سبک های مختلفی طراحی شده  است. در عصر حاضر نیز حیاط و دیوارهای آن در هر گوشه از دنیا به سبک خاصی طراحی می شود. منتهی با توجه به پیشرفت هایی که در زمینه ارتباطات و تبادل اطلاعات صورت گرفته امروزه سبک های طراحی ساختمان و نما آن فارغ از موقعیت جغرافیای و فرهنگ ها به هم نزدیکتر شده است.

همانطور که گفتیم  جهت زندگی در یک فضای مدرن نیاز است که همه عناصر آن فضا مدرن طراحی شده باشد. به هر حال دیوار های خانه جزو مهمترین عناصر یک ساختمان بوده که علاوه بر فضای داخلی بر فضای خارج و بیرون از خانه و حیاط نیز تاثیرگذار هستند. به طور کلی جهت تزیین و طراحی دیوار حیاط به سبک مدرن از روش های زیر می توان کمک گرفت.

استفاده از سنگ های طبیعی کوچک

 شما می توانید برای تزئین و طراحی دیوار حیاط خود به سبک مدرن به سراغ سنگ های طبیعی زیبا و کوچک بروید. به کار بردن این سنگ ها در بخش هایی از طراحی و پوشش دیوار به همراه نورپردازی و آب نما جلوه ای بی نظیر و بسیار زیبا و در عین حال مدرن به دیوارهای حیاط و فضای کلی زندگی شما خواهد بخشید.

تعبیه آکواریوم در دیوار حیاط

 با توجه به امکاناتی که دنیای مدرن در اختیار بشر قرار داده است، ایده های بسیار جذابی برای طراحی یک فضای مدرن جهت زندگی می توان ارائه داد. به عنوان مثال شما می تواند وسط حیاط های قدیمی را به همراه ماهی آن ها با طراحی به روز و مدرن تر به بافت دیوارهای حیاط خود انتقال دهید.

استفاده از آب  نما در ساختار دیوار

 یکی از بهترین ابتکاراتی که امروزه اهل هنر برای طراحی دیوارهای حیاط به سبک مدرن به خرج داده اند استفاده هوشمندانه از آب است. در خانه های سنتی نیز استفاده آب نقش پر رنگی در داشته است. اما این عنصر در قدیم هرگز به دیوارها راه نیافته و فقط محدود به حوض وسط حیاط بوده است.

اما امروزه در ساختمان های مدرن دیوارها نیز نقش مهمی در این باره دارند. حتی می توان گفت در این باره نقش دیوار ها از محوطه نیز در پررنگ تر است. زیرا جذابیت و زیبایی که آب  نماهای داخل دیوار به فضای ساختمان می بخشد بسیار خاص بوده و یکی از مهمترین خصیصه های دیوارهای مدرن به شمار می رود. بنابراین به شما نیز توصیه می کنیم جهت داشتن حیاطی با دیوارهای مدرن از عنصر آب قافل نشده و اجازه بدهید تا دیوارهای نیز بخشی از جذابیت های حیاط شما را در این باره بر عهده بگیرند.

استفاده از ترکیب مصالح و ایجاد نوآوری

 بتن، سنگ، آجر، فولاد، چوب از جمله متریال هایی هستند که برای ساخت دیوار حیاط به کار می روند. هر چند که اصل سادگی و خلوت بودن در سبک مدرن بسیار حائز اهمیت است. اما شما می توانید از ترکیب موارد ذکر شده با پیروی از اصل سادگی، سبک های جدیدی را در طراحی دیوار حیاط به وجود بیاورید.

 امروزه برای ، چوب بسیار مهم بوده و معمولا به صورت ترکیبی با همه مصالح کاربرد دارد. منتهی نباید فراموش کرد که استفاده از چوب در سبک مدرن به همان رنگ و لعاب طبیعی خود اثر بخش است. بنابراین تغییر رنگ آن از جذابیت و مدرن بودن دیوارها خواهد کاست.

استفاده از تزئینات ساده

 فراموش نکنید که یکی از اصول مهم در طراحی و چیدمان به سبک مدرن سادگی است. بنابراین برای تزیین دیوار به سبک نام برده باید این اصل نیز در نظر گرفته شود. با این حساب استفاده از ابزار تزئینی زیاد و گران قیمت در دیوار حیاط مدرن یک نوع ناهماهنگی و تضاد با اصول اولیه ایجاد خواهد کرد که این اتفاق اصلا جالب نیست.

به این ترتیب سبک طراحی دیوارهای شما را با آن چیزی که مد نظر دارید بسیار متفاوت خواهد کرد. بنابراین شما باید حتی المقدور تلاش کنید از اصل سادگی در خانه خود استفاده کنید.

استفاده از گیاهان به عنوان دیوار

 شما می توانید به واسطه گیاهان بسیار زیبایی که وجود دارند برای طراحی دیوار منزل خود به سبک مدرن استفاده کنید. حتی قادر هستید از گیاهان به عنوان دیوار و یا رابط بین دو دیوار بهره ببرید. استفاده از گیاهان در همه سبک های طراحی رایج بوده منتهی تفاوتی که در این زمینه وجود دارد، این است که عناصر و ابزاری مورد استفاده برای طراحی و تزیین دیوار به واسطه گیاهان باید به نوعی مدرن و شیک باشند.

در واقع برای طراحی و تزیین دیوار به واسطه گیاهان همیشه بهاری به عنوان تار و پود دیوار به سبک مدرن اغلب از ابزارهای جدید و به روز مانند انواع باکس و استند استفاده می شود. همچنین انتخاب گیاهان همیشه سبز رنگارنگ نیز در رسیدن شما به هدف مورد نظرتان تا حدود زیادی کمک کننده است.

رنگ آمیزی دیوار با استفاده از رنگ های شاد

 نیز از جمله مواردی است جهت طراحی و خانه به سبک مدرن به کار می آید. اگر شما هم تمایل دارید با استفاده از این شیوه دیوارهای حیاط منزل خود را به روز و مدرن کنید، باید این کار را مطابق با اصول حاکم بر طراحی مدرن انجام دهید.

به عبارت دیگر یکی دیگر از اصول مهم در طراحی مدرن، استفاده از رنگ های شاد و گرم است. بنابراین انتخاب رنگ های سرد و بی روح نظیر گرم و سفید یک نوع تضاد و ناهماهنگی را در سبک مدرن به وجود خواهد آورد. به طور کلی رنگ آمیزی دیوارهای حیاط نیز باید مطابق با اصول طراحی مدرن پیش برود و شما باید از رنگ های شاد و گرم مخصوص فضای آزاد که امروزه در بازار  به وفور یافت می شوند برای این هدف خود انتخاب کنید.

نصب تابلو و لوازم دکوری بر روی دیوار حیاط

 امروزه ابزار و لوازم دکوری شیک و  کاملا مدرن در بازار به وفور یافت می شود. سعی کنید به منظور افزایش جذابیت دیوار حیاط مدرن خود از آن هایی که در برابر عوامل جوی نظیر باران و  نور خورشید مقاوم هستند، مواردی را تهیه کرده و به دیوار آویزان کنید.

نصب مبلمان بر روی دیوار حیاط

 یکی دیگر از ایده های جالب طراحی و تزیین دیوار حیاط به سبک مدرن و به روز استفاده بهینه از فضای کناری حیاط و نصب نیمکت یا مبلمان رو روی است.

نصب شلف های دیواری

 نصب شلف های دیواری نیز یکی دیگر از المان های کاربردی جهت تزیین و طراحی دیوار حیاط مدرن بوده و امروزه به دلیل جذابیت و جلوه بکری که با قرار دادن روی آن خلق می شود، بسیار مورد استفاده قرار می گیرد.

نصب شومینه بر روی دیوار حیاط

 یکی دیگر از ایده های بسیار جذاب و در عین حال خاص جهت طراحی دیوار حیاط به سبک مدرن این است که در درون بافت دیوار حیاط نصب می کنند. اگر شما هم خاص بودن را دوست دارید، حتما با تلفیق این ایده با خلاقیت های خود، اهل خانه و دیگران را شگفت زده کنید.

جمع بندی: طراحی دیوار حیاط به سبک مدرن و هماهنگ با دکوراسیون داخلی

 برای طراحی و دیزاین دیوار حیاط به سبک مدرن، لازم است که شما به دنبال ایده های نو و خلاق باشید. همچنین تبعیت از اصول مهم این سبک طراحی نیز مهم بوده و لازم است که شما ایده های خود را بر حسب سادگی و نوآوری طراحی کنید. نکته دیگر این است که سبک مدرنیته را برای همه عناصر ساختمان خود به کار ببرید. همچنین حتی المقدور همه تلاش خود را به خرج داده و از دوگانگی پرهیز کنید. زیرا این امر موجب بروز یک نوع ناهماهنگی که هیچ گونه سنخیتی با ایجاد آرامش در محیط ندارد، خواهد شد و به این ترتیب قرار گرفتن در آن محیط حس خوشایندی را به شما القا نخواهد کرد

دکمه بازگشت به بالا