اخبار بازار

دومین واکسن کرونا در روسیه به ثبت رسید

به گزارش خبرگزاری ریانووستی، واکسن دوم کرونا در روسیه را مرکز ویروس شناسی و بیوتکنولوژیک «وکتور» در نووسیبیرسک ساخته است و انستیتو فدرال ثبت مالکیت صنایع روسیه، روز پنجشنبه آن را ثبت رسمی کرد.

واکسن دوم کرونا «اپی واک کرونا» نام گرفته است و شرکت سازنده آن می گوید که بر اساس عوامل مصنوعی پپتیدی ساخته شده است و می تواند در بدن مصونیت دربرابر ویروس کووید-۱۹ ایجاد کند.  

آنا پوپووا رئیس سازمان حمایت از مصرف کنندگان روسیه موسوم به روس پاترب نادزور (نهاد دست اندر کار مبارزه با بیماریهای عفونی در روسیه) روز گذشته از پایان مراحل آزمایش بالینی واکسن دوم کرونا خبر داده بود.

الکساندر ریژکوف رئیس بخش بیماریهای عفونی مسری از حیوانات مرکز وکتور گفته است که واکسن اپی واک کرونا مصونیت مادام العمر نمی دهد و حداقل شش ماه فرد واکسینه شده را در برابر کووید-۱۹ مصون می کند.

وزارت بهداشت روسیه از یک هفته پیش کار ثبت واکسن جدید کرونا را آغاز کرده بود.

انتظار می رود این واکسن بر روی ۵ هزار نفر دارای سنین مختلف آزمایش شود.

  واکسن نخست کرونا در روسیه به نام  واکسن اسپوتنیک و پس از تزریق آزمایشی آن بر روی گروه هایی از داوطلبان، روز ۲۱ مرداد در روسیه به ثبت رسید. 

این واکسن در سه مرحله آزمایش شد و در مرحله سوم ان که اوایل آنلاین ماه به پایان رسید، ۳ هزار داوطلب در مسکو شرکت کردند.

این واکسن توسط موسسه تحقیقاتی گمالیا و وزارت دفاع روسیه تولید شده است و برای واکسیناسیون مردم روسیه در همه مناطق این کشور توزیع شده است.

براساس آخرین گزارش ستاد مقابله با گسترش کرونا در روسیه طی ۲۴ ساعت گذشته شمار مبتلایان به کرونا با شناسایی هشت هزار و ۹۴۵ مورد جدید به یک میلیون و ۱۸۵ هزار و ۲۳۱ نفر و آمار جانباختگان ناشی از این بیماری با افزایش ۱۶۹  نفر دیگر به ۲۰ هزار و ۸۹۱ تن رسیده است که همچنان روند صعودی را نشان می‌دهد.

311311

جهت دیدن مقالات بیشتردر مجموعه اخبار کسب و کار کلیک کنید 

https://drghiasvand.com/%D8%AF%D9%88%D9%85%DB%8C%D9%86-%D9%88%D8%A7%DA%A9%D8%B3%D9%86-%DA%A9%D8%B1%D9%88%D9%86%D8%A7-%D8%AF%D8%B1-%D8%B1%D9%88%D8%B3%DB%8C%D9%87-%D8%A8%D9%87-%D8%AB%D8%A8%D8%AA-%D8%B1%D8%B3%DB%8C%D8%AF/

مسوولیت کلیه محتوای سایت بر عهده منابع اصلی بوده وبانک مشاغل اینفوجاب هیچ مسوولیتی در قبال محتوا ندارد.

نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا