عمومیکسب و کار های برتر ایجی مارکت

دوره های آنلاین مهندسی برق

آموزشگاه برق و الکترونیک (دوره برق صنعتی مجتمع فنی تهران): رشته برق به عنوان یکی از اصلی ترین و کاربردی ترین رشته ها در دانشگاه و صنعت شناخته می شود. این رشته مادر، در تمام کارخانجات و پلنت های صنعتی کاربرد داشته و در عمده صنایع، از جمله صنعت خودروسازی، نفت و گاز و پتروشیمی و پزشکی نیز نقش موثری ایفا می کند.

در ، هدف از احداث دپارتمان، آموزش برق و الکترونیک، مهارت های تخصصی و کاربردی در قالب دوره های کوتاه مدت و بلند مدت در مجهزترین کارگاه ها بوده تا دانشجویان و فارغ التحصیلان این رشته در کلیه گرایش ها را روانه بازار کار کند. همچنین مهندسین شاغل در صنعت نیز می توانند با آموزش برق و الکترونیک سطح دانش خود را بالا برده، و اطلاعات خود را بروز رسانی نمایند

مخاطبین دوره آموزش برق و الکترونیک

دوره برق صنعتی مجتمع فنی تهران: دانشجویان و فارغ التحصیلان مهندسی برق در کلیه گرایش ها ( کنترل، قدرت، ، مخابرات و انتقال و توزیع ) می توانند از آموزش برق و الکترونیک در این دپارتمان آموزشگاه برق و الکترونیک بهره مند شوند. همچنین شاغلین در صنعت نیز به منظور ارتقای دانش و مهارت خود در محیط کار، می توانند از آموزش برق و الکترونیک استفاده نمایند.

اهداف آموزشگاه برق و الکترونیک

 • مهارت آموزی برای دانشجویان و فارغ التحصیلان رشته مهندسی برق جهت جذب در بازار کار
 • ارتقای سطح کیفی و فنی شاغلین در صنعت برق
 •  آموزش برق صنعتی با سابقه
 • به روز رسانی اطلاعات دانشجویان و مهندسین برق

Online courses in electrical engineering

معرفی رشته برق و الکترونیک

در ابتدا لازم است بدانید که مهندسی برق به علمی گفته می شود که در آن به تحلیل و بررسی ریاضی انواع پدیده های فیزیکی پرداخته می شود. به طور کلی این رشته شامل گرایش های متنوعی می باشد که  مهم ترین گرایش های برق عبارت اند از:

بازار کار رشته برق و الکترونیک چگونه است؟

از آنجایی که رشته برق و الکترونیک در هر صنعتی مورد استفاده قرار می گیرد، بنابراین می توان گفت که رشته برق از بازار کار پررونقی برخوردار است. به طور کلی افراد در صورت کسب دانش و مهارت های مربوط به دوره های برق و الکترونیک می توانند موقعیت های شغلی متنوعی را برای خود ایجاد کنند. از جمله این فرصت ها می توان به موارد زیر اشاره کرد.

 • راه اندازی مغازه  الکتریکی و فروش، نصب و تعمیرات لوازم برقی
 • فعالیت در محیط هایی مانند ساختمان، مراکز بهداشتی، بیمارستان  ها، ادارات، مراکز نظامی و ….
 • کار با دستگاه ­ها و تجهیزات موجود در کارخانه  ها
 • فعالیت در شرکت  های خدماتی در زمینه سرویس دستگاه  ها
 • کار در ادارات مختلف از جمله اداره برق، اداره آب و فاضلاب، نیروگاه ها، شهرداری و ….
 • فعالیت در شرکت  های فروشنده و واردکننده­  تابلو برق، یو پی اس، دیزل برق و ….
 • کار در کارگاه  های سازنده و مونتاژ کننده تابلو های برق
 • فعالیت در شرکت ­ های تعمیر انواع موتور­ های الکتریکی
 • و ….

دوره های برق و الکترونیک در دپارتمان آموزشگاه برق و الکترونیک یکی از پرطرفدارترین دوره های مهندسی در جامعه می باشد. دوره های این رشته باعث می شود که دانشجویان با مفاهیم الکترونیکی بهتر آشنا شوند و مهارت های لازم برای کسب شغل در این حوزه را به دست آورند. این مهارت ها زمینه ای را بوجود می آوردند که فرد بتواند به صورت مستقل و با کیفیت برتر در زمینه های برق و الکترونیک به فعالیت بپردازد. برخی از این مهارت های اکتسابی دوره برق صنعتی مجتمع فنی تهران شامل موارد زیر می باشد:

 • طراحی و ساخت مدارات الکترونیکی:

اولین مهارتی که با گذراندن دوره های برق و الکترونیک کسب می کنید، طراحی و ساخت مدارات الکترونیکی می باشد. دانشجو توانایی طراحی مدارات الکترونیکی با دقت بالا را پیدا می کند، این باعث می شود که مدارات الکترونیکی با بهترین روش طراحی شوند.

 • تعمیر و نگه داری تجهیزات برقی و الکترونیکی:

تعمیر و نگه داری تجهیزات الکترونیکی نیز از جمله مهارت های برق و الکترونیک است که با گذراندن دوره برق صنعتی مجتمع فنی تهران به دست می آورید. این مهارت به شما کمک می کند تا بتوانید با دانستن نحوه عملکرد انواع تجهیزات نقصی که در آنها بوجود آمده را تشخیص دهید و روش های تعمیر را بدون هیچ گونه مشکلی انجام دهید.

 • تست تجهیزات الکترونیکی و اندازه گیری:

تست تجهیزات الکترونیکی و اندازه گیری در دوره های برق و الکترونیکی پر اهمیت است. با این مهارت شما می توانید با استفاده از دستگاه های گوناگون به راحتی تجهیزات الکترونیکی را تست کرده و انداره بگیرید.

 • نرم افزار های مهندسی برق و الکترونیک:

یادگیری نرم افزار های مهندسی برق و الکترونیک در دوره برق صنعتی مجتمع فنی تهران نیز از جمله مهارت های این حوزه هستند. با استفاده از این نرم افزارها شما می توانید مدار الکترونیکی را طراحی کرده و خطاهای مرتبط با آن را شناسایی کنید.

 • نصب و راه اندازی سیستم های الکترونیکی:

نصب و راه اندازی سیستم های الکتریکی و الکترونیکی نیز از دیگر مهارت های برق و الکترونیک است. با گذراندن دوره برق صنعتی مجتمع فنی تهران و با استفاده از این مهارت با بهترین روش سیستم های الکتریکی و الکترونیکی به راحتی نصب و راه اندازی می شوند.

 • رعایت استانداردهای ایمنی:

رعایت استانداردهای ایمنی نیز از جمله مهارت های برق و الکترونیکی است. با رعایت استانداردهای ایمنی شما می توانید به کار خود به راحتی و با توانایی بیشتر بپردازید و خطرات احتمالی را به حداکثر کمتر برسانید.

در نهایت، می توان گفت مجتمع فنی تهران نمایندگی میرداماد یکی از بهترین دپارتمان های آموزشگاه برق و الکترونیک را دارد که هنرجویان با دریافت مدرک دوره های مرتبط با برق می توانند در این حوزه به راحتی مشغول به کار شوند و در این حرفه پیشرفت کنند. بنابراین، با شرکت در دوره های دپارتمان آموزشگاه برق و الکترونیک در مجتمع فنی تهران نمایندگی میرداماد و دریافت مدرک معتبر از این مجتمع، می توانید در داخل یا خارج از ایران وارد بازار کار شوید.

مزایای مجتمع فنی تهران

 • برترین نمایندگی مجتمع فنی تهران در ایران
 • ارائه گواهی پایان دوره از مجتمع فنی تهران به عنوان معتبرترین برند آموزشی کشور
 • ارائه گواهی پایان دوره از سازمان مدیریت و پژوهش استانداری تهران(کارکنان دولت)
 • حضور اساتید به نام و برجسته در این مرکز
 • دارای مشاوران مجرب و متخصص در حوزه آموزش
 • فضای آموزشی مجهز به جدید ترین فناوری روز دنیا
 • استفاده از متد آموزشی روز دنیا بر اساس آموزش عملی و شغل محور
 • داشتن بالاترین ابزار و تجهیزات شبکه و مجهز بودن تمام سیستم های کامپیوتری به آخرین امکانات
 • دارای ایزوی تخصصی آموزش IWA2
 • دارای ایزو 9001 و ایزو 10015 در خصوص کیفیت و خدمات به مشتریان

جوایز و گواهینامه های حرفه ای:

دریافت جایزه “اصالت کیفیت و مشتری مداربا توجه به این که امروزه جامعه ما با مشکل کمبود شغل مواجه می باشد و بسیاری از افراد با وجود برخورداری از تحصیلات، کار مورد نظر خود را پیدا نمی کنند، آموزشگاه فن آموزان با هدف اشتغال زایی و معرفی نیروی متخصص به بازار کار، دوره های آموزشی مختلفی را برگزار می کند که در این دوره ها مهارت های فنی مختلف به علاقمندان آموزش داده می شود.

در دپارتمان هایی به صورت مجزا ( دپارتمان برق ، دپارتمان مکانیک ، دپارتمان کامپیوتر ، دپارتمان تاسیسات ) وجود دارد که در هر یک از این بخش ها، آموزش ها و دوره های مختلفی را به صورت سازمان یافته در بر می گیرند.دپارتمان برق یکی از بخش های مهم و پرطرفدار فن آموزان می باشد که شامل دوره های مهارتی برق، دوره های تعمیرات، دوره برق صنعتی و ساختمان، دوره های الکترونیک، دور های کنترل ابزار دقیق و نرم افزارهای برق می گردد.

دوره های مهارتی برق

دوره های مهارتی برق به افراد مهارتی خاص در حوزه های مختلف را آموزش می دهند و افراد می توانند از طریق آنها اقدام به کسب درآمد نمایند. ، آموزش نصب دزدگیر اماکن ، آموزش نصب اعلام حریق متعارف، آموزش نصب اعلام حریق آدرس پذیر ، آموزش نصب کرکره برقی، آموزش نصب درب اتوماتیک شیشه ای، پارکینگی، آموزش نصب آیفون صوتی و تصویری، آموزش ساخت تابلو روان، آموزش فیبر نوری و آموزش نصب سانترال از جمله دوره های مهارتی در دپارتمان برق آموزشگاه فن آموزان می باشند که به دلیل کاربرد وسیعی که این موارد دارند، افرادی که وارد این حوزه ها می گردند می توانند به درآمدهای بالایی دست پیدا کنند.

دوره های تعمیرات

در کنار دوره های مهارتی، دوره های تعمیرات نیز از محبوبیت زیادی در آموزشگاه فن آموزان برخوردار بوده و می تواند افراد را به درآمدزایی برساند. ، ، آموزش تعمیرات ماکروویو و مایکروفر،  آموزش تعمیرات ماشین لباسشویی ، آموزش تعمیرات ماشین ظرفشویی ، آموزش تعمیرات یخچال و فریزر ، آموزش تعمیرات لوازم صوتی و تصویری ، آموزش تعمیرات لپ تاپ و آموزش تعمیرات دوربین مداربسته و DVR از جمله دوره های تعمیرات دپارتمان برق می باشند که به دلیل نیاز بالایی که نسبت به تعمیرات انواع این وسایل در جامعه احساس می شود، افرادی که به طی کردن این دوره ها بپردازند می توانند کسب و کار پر رونقی را راه اندازی نمایند.

برق صنعتی و ساختمان

ممکن است بسیاری از افراد تمایل به انجام برق کشی ساختمان و یا انجام سیم کشی و امور برق در صنایع مختلف داشته باشند. فن آموزان برای این افراد نیز دوره های برق صنعتی و ساختمان را به صورت حرفه ای و تخصصی در دپارتمان برق برگزار کرده و نیروی متخصص و کاربلد را وارد بازار کار می نماید.آموزش هایی که در این دوره ها صورت می گیرد شامل برق صنعتی و ساختمان، درجه 2 و درجه 1، ، ، آموزش سیم پیچی موتور و آموزش نصب آسانسور می باشد که هر یک از این دوره ها به صورت جداگانه برگزار شده و افراد می توانند در یک یا چند مورد از این دوره ها ثبت نام کرده و کسب مهارت نمایند.

دوره های الکترونیک

دوره های الکترونیک نیز برای علاقمندان به رشته الکترونیک و بردها الکترونیکی در این دپارتمان برگزار می گردد و مواردی مانند ، و آموزش مهندسی معکوس بردهای الکترونیکی را در بر می گیرد.

نرم افزار برق

 •  در سال 94
 • دریافت گواهینامه “مدیریت تداوم کسب و کار” از TUV آلمان
 • دریافت تندیس “فناوری و مهارت” در همایش فناوری و مهارت
 • دریافت تندیس و لوح تقدیر در جشنواره ستاره های برتر فناوری بعنوان “شخصیت محبوب”
 • انتخاب سازمان نمونه از طرف مجله سروش
دکمه بازگشت به بالا