بازاریابی

دوازده بذر بکارید تا فروش تورم شما کامل باشد

اگر چند مشتری تمام وقت دارید و به تعداد بیشتری نیاز دارید ، باید در دراز مدت تجارت خود را بفروشید. هنگامی که این کار را انجام می دهید ، کانال فروش شما کامل باقی می ماند و چشم اندازهای شما در صف است تا مشتریان جدیدی داشته باشید. با داشتن این کانال ، جذب مشتری فقط به یک بازی اعداد تبدیل می شود و برای شما مفید است. فقط به دلیل نیاز به پول نیازی به پذیرش پیشنهادات قدیمی برای کارهای خسته کننده نیستید.

شما کنترل دارید شما تصمیم می گیرید چه کسی با شما کار خواهد کرد. شما می توانید در مورد سطح خود تصمیم بگیرید. شما می توانید خود را به عنوان یک مشاور برای حل مشکلات مشتری خود انتخاب کنید نه فقط کسی که به دنبال کار است.

آیا واقعیت دارد؟ فقط با نگه داشتن یک کانال کامل؟

بله ، اما دو استثنا وجود دارد. زمان بردن این کار به این طریق طول می کشد و شما همیشه باید آنجا باشید. شما باید بدانید که فروش آنلاین کسب و کار خود یک روند مداوم است ، نه کاری که هر از چند گاهی می توانید انجام دهید.

شما می توانید با پرورش روابطی که از قبل دارید این روند را شروع کنید. بروید تمام کارتهای کسب و کار را که در رویدادهای مختلف شبکه دریافت می کنید بررسی کنید. با آنها تماس بگیرید ، از آنها می خواهید که آیا به خدمات شما نیاز دارند یا خیر ، از آنها می خواهید در لیست ایمیل شما باشند تا بتوانید با آنها تماس بگیرید و از آنها بخواهید که به شما اشاره کنند.

برای ارتباط می توانید از شبکه های اجتماعی استفاده کنید. فقط مکالمه کنید و تجارت نکنید. سپس شروع به پرسیدن درباره شرکت آنها و ارائه راه حل کنید. سرانجام ، می توانید وقتی مکالمه ادامه می یابد وقت بخواهید.

با آنچه قبلاً در آن موفقیت دیده اید شروع کنید. ابتدا با بازار گرم خود کار کنید. این می تواند نتایج سریع داشته باشد. پس از کسب نتیجه ، می توانید بازاریابی را در بازارهای سرد آغاز کنید.

در اینجا نحوه شروع کار آمده است:

کاشت “بذرها”

شما به بیش از یک روش بازاریابی نیاز دارید که بتواند کار کند تا بتوانید چشم اندازهای خود را در بیش از یک مکان دریافت کنید.

در اینجا دوازده ایده وجود دارد که می توانید برای هر یک اعمال کنید:

1. گزارش رایگان بنویسید و آن را در وب سایت خود قرار دهید. عنوان آن می تواند: “10 دلیل … … یا” 5 راهی که می توانید … ”
2. به یک گروه شبکه شرکتی بپیوندید یا راه اندازی کنید که در آن می توانید با مردم ملاقات کنید و ارتباطات جدی برقرار کنید.
3. هر ماه سخنرانی کنید که مربوط به لانه باشد. اگر سخنرانی عمومی ندارید ، می توانید به Toastmasters بپیوندید و بیاموزید. این یک روش عالی برای جذب مشتری است.
4. وبلاگ بازدید کننده. وبلاگ های دیگری را در لانه پیدا کنید و با میزبانی وبلاگ های مهمان به آنها دسترسی پیدا کنید.
5- کتاب یا کتاب الکترونیکی بنویسید. این یک پروژه طولانی مدت است ، نه برای ضعف قلب ، اما اعتماد به نفس شما را بهبود می بخشد و شما را به عنوان یک مرجع تثبیت می کند.
6. سوخت را مستقیم با پست مستقیم ارسال کنید. فراموش نکنید که ابتدا آن را تست کنید و برای مشتریان عالی خود ارسال کنید. اطمینان حاصل کنید که آنها آنچه را که می خواهند به آنها ارائه می دهند.
7. یک مجله آنلاین ، مجله الکترونیکی یا خبرنامه راه اندازی کنید. مطمئن شوید که بر نیازهای مشتریان خود تمرکز کرده اید و نشان می دهید که چگونه می توانید با مثالها و داستانهای مختلف کمک کنید. این یک روش عالی برای تمرکز ذهن شماست.
8- با متخصصانی که خدمات با شما دارند همکاری کنید. به عنوان مثال ، اگر مربی زندگی هستید ، با یک روانشناس یا درمانگر EFT رابطه برقرار کنید که می تواند به دید شما برای مهارت های دیگر کمک کند و جایی که می توانید مراجعه کنید و ارجاع دهید.
9. برای یک پاسخگوی خودکار خوب ثبت نام کنید و یک سری 10 تا 20 نامه الکترونیکی بنویسید تا با مشتریان در ارتباط باشید. این موارد باید به آنها درک مفیدی در مورد تجارت شما و چگونگی کمک به مشتریان دیگر بدهید.
10. یک وب سایت دوم ایجاد کنید که مربوط به کارهای بازاریابی وابسته شماست. به عنوان مثال ، اگر یک مربی زندگی هستید ، می توانید یک وب سایت مرتبط با شرکت و یک وب سایت برای هر شخص داشته باشید.
11. عضویت در یک سازمان تجاری بهترین راه برای دستیابی به اهداف خود است.
12. برای ایجاد اعتبار و ارائه محتوای عالی برای وب سایت خود مقالاتی بنویسید.

رابطه و تعامل شما با بازار هدف شما این است که نام ، تصویر و شرکت خود را در مقابل آنها نگه دارید تا شما را به شخصی تبدیل کند که با آنها ارتباط برقرار می کنید. این به آنها کمک می کند تا مردم را به سمت شما سوق دهند و در صورت نیاز به شما یک تماس تلفنی ارسال کنند.

نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا