سلامتی و پزشکی

دلایل درد قفسه سینه (۷ علت درد قفسه سینه که حمله قلبی نیست)

یکی از شایع ترین دردهایی که ممکن است برای هر فردی اتفاق بیفتد، درد قفسه سینه است که در این مقاله می خواهیم دلایل اصلی این درد را بررسی کنیم.

شایع ترین علت درد قفسه سینه است

اغلب درد قفسه سینه این یک بیماری قلبی در نظر گرفته می شود، اما بسیاری از بیماری های دیگر نیز می توانند این علامت را ایجاد کنند.

برخی از این بیماری ها دردناک تر از حاد هستند و برخی می توانند بسیار شدید باشند.

اگر درد قفسه سینه دارید و 100% از علت آن مطمئن نیستید، بهتر است با پزشک یا اورژانس خود تماس بگیرید. در این مقاله به معرفی 7 اصطلاحی می پردازم که می توانند باعث درد قفسه سینه می شود بودن.


آتش:

شایع ترین علت درد قفسه سینه، درد قفسه سینه است

شاید تعجب کنید اگر بدانید که افراد علائم رفلاکس اسید را با بیماری قلبی ترکیب می کنند، اما علتی به نام سوزش سر دل در ایجاد این بیماری وجود دارد.

رفلاکس اسید معده در مری زمانی اتفاق می‌افتد که محتویات معده فرد که حاوی اسید نیز هستند به مری او بازگردد. همانطور که می دانید معده بسیار اسیدی است. بنابراین در این حالت احساس سوزش در پشت جناغ ایجاد می شود. اسید معده دارای pH حدود دو است.

رفلاکس گاه به گاه در اکثر افراد رایج است و نیازی به نگرانی در مورد آن نیست، اما اگر رفلاکس دو بار در هفته یا بیشتر رخ دهد، ممکن است از بیماری ریفلاکس معده به مری رنج ببرید.

اگر درمان نشود، می تواند به مرور زمان منجر به احتقان قفسه سینه و بیماری به نام بارت مری شود. این امر خطر ابتلا به بیماری هایی مانند سرطان را افزایش می دهد.

مطالب مرتبط: چگونه از بیماری قلبی پیشگیری کنیم

تنش عضلانی:

فشار عضلانی، علت درد قفسه سینه

مانند بسیاری از افراد، ممکن است تنش عضلانی را با شرایط جدی مانند بیماری قلبی اشتباه بگیرید.

اکثر افرادی که به پزشک مراجعه می کنند نگران حمله قلبی هستند. پس از بررسی سابقه پزشکی بیمار می توان علت این درد را مشخص کرد.

در برخی موارد، بلند کردن اجسام سنگین می تواند باعث ایجاد چنین دردی شود. پزشکان انتظار ندارند که بیماران بتوانند تفاوت بین بیماری قلبی و تنش عضلانی را تشخیص دهند، اما به عنوان یک قاعده کلی، در صورت فشار دادن فشار دادن و احساس درد بیشتر، باید از آسیب اسکلتی عضلانی رنج ببرید.


کوستوکندریت (بیماری عفونی غضروف چسبیده به دنده ها):

عفونت دنده های متصل به دنده ها که باعث درد قفسه سینه می شود

حدود 13 تا 16 درصد از بزرگسالانی که به پزشک قفسه سینه مراجعه می کنند، به بیماری به نام کوتوکندریت مبتلا هستند.

این یک بافت غضروفی است که قفسه سینه را به جناغ سینه متصل می کند. اگرچه پزشکان همیشه نمی توانند علت چنین شرایطی را پیش بینی کنند، به نظر می رسد که مقصران واقعی از عفونت های ویروسی گرفته تا آسیب های قفسه سینه متفاوت است.

به طور کلی، افراد با فشار دادن بر روی این ناحیه، روی دیواره قفسه سینه احساس فشار می کنند. در چنین مواردی پزشک با بررسی سابقه پزشکی یا انجام معاینات مختلف می تواند بیماری را تشخیص دهد. پزشکان ابتدا سعی می کنند بیماری قلبی یا سایر بیماری ها را تشخیص دهند.

اگر کوتوکندریت دارید، درد قفسه سینه شما در عرض چند روز یا چند هفته بهبود می یابد. استفاده از خانه شخصی نیز می تواند کمک کننده باشد.


زونا:

علل درد قفسه سینه

ویروسی که باعث آبله می شود حتی پس از بهبودی لکه روی بدن در بدن باقی می ماند. در واقع، این ویروس می تواند در بزرگسالی دوباره ظاهر شود و باعث بیماری به نام زونا شود.

اولین علائم زونا خارش و سوزش پوست است. اگر ناحیه بالای قفسه سینه تحت تأثیر قرار گرفته باشد، ممکن است درد با بیماری قلبی یا سایر بیماری های قلبی اشتباه گرفته شود. با این حال، چند روز بعد یک بثورات ظاهر می شود و به دنبال آن تاول هایی روی بدن ظاهر می شود.

اگر فکر می کنید ممکن است از زونا رنج ببرید، باید به پزشک مراجعه کنید. داروهای ضد ویروسی می توانند درد را کاهش دهند و طول مدت علائم را کاهش دهند.

البته اگر تا 72 ساعت پس از شروع بثورات این داروها را مصرف نکنید، این موضوع صادق خواهد بود. اگر در مورد زونا تأخیر داشته باشید، پزشک به جای تجویز داروهای ضد ویروسی از مسکن استفاده می کند.


پریکاردیت (التهاب و تورم غشای پریکارد):

پریکاردیت التهابی و متورم غشای پریکارد

اگر در چند روز گذشته با عفونت مبارزه کرده اید، ممکن است ناگهان با درد شدید در قفسه سینه خود از خواب بیدار شوید.

ممکن است پریکاردیت، بیماری لایه چربی اطراف قلب داشته باشید. بیماری تنفسی اغلب مقصر اصلی است، اما شرایط دیگری مانند بیماری‌های خودایمنی مانند لوپوس و آرتریت روماتوئید ممکن است در ایجاد پریکاردیت دخیل باشند.

اگرچه پریکاردیت قطعی است، اما می تواند بر کیفیت زندگی فرد تأثیر بگذارد. پزشک شما می تواند پس از سی تی اسکن، نوار قلب و اشعه ایکس از قفسه سینه، وضعیت شما را تشخیص دهد.

اگر خوش شانس باشید، درد شما در عرض چند روز یا چند هفته با استراحت و مصرف داروهای مسکن مانند ایبوپروفن بهبود می یابد.


پانکراتیت (التهاب پانکراس):

علل درد قفسه سینه

فقط به این دلیل که درد قفسه سینه نتیجه بیماری قلبی نیست، به این معنی نیست که بیماری شما خطرناک نیست. یکی از این شرایط به عنوان پانکراتیت حاد شناخته می شود درد ناگهانی در پانکراس در پشت شکم قرار دارد.

درد شکم ممکن است تا قفسه سینه گسترش یابد یک تصویر نیز بکشید. درد پانکراتیت معمولاً شدید است. اغلب، پانکراتیت زمانی رخ می دهد که پانکراتیت باعث التهاب پانکراس شود. این مشکل در زنان بیشتر دیده می شود.

اگر فکر می کنید ممکن است از پانکراتیت رنج می برید، باید فورا به پزشک مراجعه کنید. ممکن است مجبور شوید چند روز در بیمارستان بمانید تا آنتی بیوتیک مصرف کنید و بهتر شوید. پزشک از شما آزمایش خون و سایر آزمایشات را می خواهد.


بیماری عروق بیماری کرونا:

بیماری عروقی، علت درد قفسه سینه

بیماری دهانه رحم (CAD) نوعی بیماری قلبی که زمانی رخ می دهد که پلاک هایی در جریان خون ایجاد می شود که خون مورد نیاز قلب را تامین می کند.

با گذشت زمان، کلسترول در دیواره رگ های خونی جمع می شود که می تواند جریان خون را مسدود کرده و باعث درد قفسه سینه شود. اگرچه CAD می تواند باعث شروع ناگهانی بیماری قلبی شود، اما می تواند منجر به نارسایی قلبی و آریتمی شود.

اگر شما آلوده شده باشید، پزشک ممکن است استاتین را شروع کرده و استنت را در شریان شما قرار دهد. البته در چنین مواردی ممکن است پزشک بخواهد جراحی بای پس انجام دهد. اگر درد قفسه سینه دارید، باید در اسرع وقت معاینه شوید.

یکی از مشکلات اصلی در این مورد بی توجهی به درد ایجاد شده در قفسه سینه است. سالانه افراد زیادی بر اثر بیماری قلبی جان خود را از دست می دهند. این افراد فکر می کردند که درد قفسه سینه ناشی از سوء هاضمه است.

اگر علائم جدیدی وجود دارد که قبلاً تجربه نکرده اید، یا درد در حال بدتر شدن است، بهتر است به پزشک مراجعه کنید یا با بیمارستان تماس بگیرید. درد قفسه سینه، هر علتی که باشد، باید جدی گرفته شود.

مسوولیت کلیه محتوای سایت بر عهده منابع اصلی بوده و بانک مشاغل اینفوجاب هیچ مسوولیتی در قبال محتوا ندارد.

دکمه بازگشت به بالا