دفاع اپل از گوگل در دادگاه

ادی کیو، یکی از مدیران ارشد شرکت اپل در دادگاه اعلام کرد که گوگل بین تمامی موتورهای جست جو در بازار، بهترین خدمات را ارائه می دهد.
ادی کیو که یکی از مهم ترین عوامل شرکت اپل و قائم مقام این شرکت، در دادگاهی که اختصاصاٌ برای اقدامات انحصارگرانه شرکت گوگل تشکیل شده بود حضور داشت. وی با شرکت در این دادگاه قصد دفاع از گوگل را در جلسه داشت و همین کار را نیز انجام داد.
بیشتر بخوانید: برنامه گوگل پادکستز تا 2024 تعطیل می شود
دفاع اپل از گوگل در دادگاه
کیو یکی از مهم ترین عواملی بود که در این دادگاه تشکیل شده حضور پیدا کرده بود، پس شهادت این شخص مهم در دادگاه از اهمیت بالایی برخوردار است، البته باید در نظر گرفت که گوگل و اپل در سال 2002 قراردادی بزرگ برای تبدیل کردن گوگل به مرورگر پیش فرض آیفون بسته اند که در آن قرارداد میلیاردها دلار جابه جا شد.
ادی کیو باور داشت که نه تنها گوگل برای حفط حریم خصوصی کاربرانش اهمیت خاصی قائل است بلکه توانایی های موتور جست جو گوگل نیز بهترین در بین رقیب ها به شمار می رود. دفاع اپل از گوگل توسط ادی کیو دور از انتطار نبود زیرا این شخص یکی از مهم ترین عوامل در مذاکرات بین گوگل و اپل برای تمدید قراردادهای بزرگ و چند میلیاردی 2016 بود، او شخصاٌ با مدیر عامل گوگل «سوندار پیچای» به مذاکرات پرداخت.

قاضی درمورد این قرارداد از ادی کیو در دادگاه سوال کرد، اما وی تصمیم گرفت جواب درست و واضحی به قاضی ندهد تا بررسی های این آمار و جزئیات قرارداد به پشت پرده منتقل شود.
وکیل وزارت دادگستری سؤالی از ادی کیو پرسید و وی به عنوان مدیر ارشد به دفاع اپل از گوگل پرداخت. او پرسید که ایا اگر بر سر درآمد با گوگل به توافق نمی رسیدند، همچنان به تمدید این قرارداد ادامه می دادند یا از این قرارداد خارج می شدند؟ کیو گفت که اپل هرگز این کار را نمی کند چون این قرارداد هم به نفع اپل و هم به نفع گوگل است.
به گزارش ورج، ادی کیو به وزیر دادگستری آمریکا گفت اپل هیچوقت به تغییر موتور جست وجو پیش فرض یا ساخت موتور جستجو در گوشی های آیفون فکر نکرده است چون موتور جست جوی بهتری برای جایگزین کردن گوگل وجود نداشت. او افزود که گوگل هنوز هم بهترین موتور جست جوی دنیا است.
وزارت دادگستری آمریکا به این باور است که گوگل با امضای قراردادهایی که باعث انحصاری شدن آیفون می شود، جلوی پیشرفت بزرگ موتورهای جست جوهای رقیب را میگیرد.

ادی کیو گفت که اپل با امضای قراردادهای انحصارگرایانه با گوگل، اجازه فرآیند تغییر موتور جست جوی پیش فرض را هنگام راه اندازی از کاربران آیفون گرفت. اما این عمل صرفا بخاطر وجود بندهای مربوط در قرارداد انجام شد و اگر چنین نبود هرگز همچین محدودیتی برای کاربران آیفون گذاشته نمی شد. ادی کیو افزود : «ما گوگل را به عنوان موتور جست جوی پیش فرض برای آیفون در نطر گرفته ایم چون همیشه به این باور بودیم که این موتور جست جو بهترین است. ما بهترین ها را انتخاب می کنیم و به کاربران امکان تغییرش را می دهیم.» و این جملات ادی کیو دفاع اپل از گوگل به شمار می رود.
وکیل وزارت دادگستری از ادی کیو درمورد حریم خصوصی و اهمیت آن برای اپل پرسید و مدیر ارشد اپل در پاسخ خود به اهمیت بالای این موضوع برای اپل اشاره کرد. در ادامه جلسه، ایمیل هایی از کیو و همکارانش به نمایش گذاشته شد که در آن ها مدیران از سیاست های حریم خصوصی گوگل انتقاد کرده بودند. کیو در این مورد توضیح داد: «ما همیشه فکر کرده ایم که سیاست های مربوط به حریم خصوصی بهتری نسبت به گوگل داریم.»
بیشتر بخوانید

    مسیریاب گوگل مپ یک نفر را به کشتن داد!
    حمله دسته جمعی به فروشگاه های اپل در آمریکا ؛ سرقت محبوب ترین محصولات اپل!

نظر شما درمورد دفاع اپل از گوگل در دادگاه چیست؟ نظراتتان را در بخش کامنت ای جی مارکت با ما در میان بگذارید و اخبار تکنولوژی را با ما دنبال کنید.
  

دکمه بازگشت به بالا