دستور غذایی با گوشت انسان ؛ وقتی گوشت انسان لذیذ می شود!

بالاخره شد آنچه نباید می شد و ربات هوش مصنوعی آشپز نوعی دستور غذایی با گوشت انسان را به افراد پیشنهاد کرده است. در ادامه مطلب با ای جی مارکت همراه باشید.
از زمانی که هوش مصنوعی فراگیر شد و مدل های هوش مصنوعی متنوع معرفی شدند، پیدا بود که این تکنولوژی استعداد عجیبی در ارائه پاسخ های عجیب و ترسناک دارد!
حال یک ربات هوش مصنوعی با پیشنهاد یک دستور غذایی با گوشت انسان به صاحب خود، در فضای مجازی و رسانه ها خبرساز شده است. این ربات متعلق به یک فروشگاه زنجیره ای در کشور نیوزیلند به نام “Pak’nSave” است که براساس مدل زبانی OpenAI به عنوان مادر چت بات هوش مصنوعی ChatGPT توسعه یافته است.
بیشتر بخوانید: با هوش مصنوعی چهره فرزند متولدنشده خود را ببینید!
دستور غذایی با گوشت انسان ؛ وقتی گوشت انسان لذیذ می شود!
یک ربات سرآشپر که برای تهیه دستور العمل هایی برای غذاهای باقی مانده در یخچال ساخته شده، اکنون دستور العمل هایی را به مشتریان می دهد که حتی به ذهن قاتلان سریالی هم نمی رسد. ربات هوش مصنوعی محصول Pak’nSave، یک سوپرمارکت زنجیره ای مستقر در نیوزلند است و از GPT 3.5 OpenAI پشتیبانی می کند و با استفاده از این مدل زبانی، دستور پخت به کاربران ارائه می کند.
کاربران این ربات که از هوش مصنوعی استفاده می کند، برخی از رسپی های عجیبی که این ربات با آنها به اشتراک گذاشته را رسانه ای کرده اند. یکی از کاربران ایکس یا همان توییتر سابق، اعلام کرده است که ربات سرآشپزش به او پیشنهاد درست کردن یک غذا با استفاده از آب، مایع سفیدکننده و آمونیاک را داده است! این ربات به غذای عجیبش لقب ترکیب خوشبوی آب را داده اما در واقعیت این ترکیب کلورین را می سازد که یک گاز به شدت سمی و کشنده است.
ترکیب گوشت انسان، سیب زمینی و هویج از نظر هوش مصنوعی یک ترکیب فوق العاده خوش مزه به نظر می رسد!
این پایان رسپی های عجیب این ربات نیست و کاربران دیگری هم اعلام کرده اند هوش مصنوعی به آنها رسپی هایی کشنده ارائه کرده که به سادگی می تواند منجر به مرگ یک خانواده شود.
این ربات زمانی که می خواست از زیاده روی در مصرف مواد اولیه در غذا جلوگیری کند، به یکی از کاربران اعلام کرد که می تواند از 500 گرم گوشت انسان برای غذایش استفاده کند و در کنارش برای طعم بهتر، از سیب زمینی، پیاز و هویج بهره ببرد! ربات آشپز اعلام کرد که نام این غذا، خوراک گوشت رمزآلود است!
هوش مصنوعی دنیای به شدت گسترده ای دارد و در خروجی های مدل های زبانی مبتنی بر هوش مصنوعی و ربات های توسعه داده شده بر پایه این تکنولوژی، خبری از دخالت انسانی نیست. همین مورد باعث می شود هوش مصنوعی با توجه به اقیانوسی از اطلاعات که در دسترس دارد، پاسخ هایی را به کاربران ارسال کند که می توانند مخرب باشد. هرچند نمی توان گفت هوش مصنوعی به عمد دستوری کشنده را برای کاربران ارسال کرده اما ضعف های بیشمار هوش مصنوعی، از همین حالا و با این اخبار عیان شده است.
نکته قابل توجه دیگر این است که شرکت توسعه دهنده این هوش مصنوعی، شانه خالی کرده و باور دارد این دستورها به دلیل ورودی های نامناسبی است که برخی از کاربران وارد کرده اند و این ربات قصد کشتار مردم را ندارد. البته این شرکت در ادامه اعلام کرد که می خواهد به زودی ربات خود را طوری تنظیم کند که میزان ارائه چنین رسپی های ترسناک و کشنده ای به حداقل برسد.
دستور غذایی با گوشت انسان
با این که از زمان عرضه این ربات به بازار زمان زیادی نگذشته و کاربران کمی آن را خریداری کرده اند اما همچنان گزارش های ترسناکی از این ربات رسانه ای می شود. بسیاری از کاربران اعلام کرده اند که مواردی مانند قیر، سنگ و حتی بنزین توسط این ربات برای غذاها پیشنهاد شده است.
خطر اصلی فعلاً خود را نشان نداده است!
خوشبختانه فعلاً این ربات آشپز فقط به ارائه دستورات پخت بسنده می کند و خودش در پروسه پخت غذا تاثیری ندارد اما در حال حاضر شرکت هایی مشغول توسعه ربات های مبتنی بر هوش مصنوعی هستند که می توانند پروسه پخت را هم به سرانجام برسانند.
هوش مصنوعی فعلاً تهدید بزرگی محسوب نمی شود اما در صورتی که رسپی های ترسناک ارائه شده توسط چت جی پی تی 3.5، توسط یک ربات اجرا شوند می توان انتظار یک آخرالزمان ترسناک را داشت! همین حالا هم شرکت ها از پس کنترل کامل مدل های زبانی برنمی آیند و شرکت پک ان سیو اعلام کرده که با وجود قرار دادن مواد اولیه خطرناک در لیست ChatGPT، همچنان این مدل زبانی آنها را به کاربران پیشنهاد می دهد.
در هر صورت فعلاً هوش مصنوعی خیلی قابل اعتماد نیست و یکی از اولین ربات های آشپز هوش مصنوعی، سعی کرد با دستوراتی کشنده، خانواده ها را به کام مرگ بکشاند. پس بهتر است مراقب باشید!
بیشتر بخوانید:

    تولید موسیقی با داده های مغزی با استفاده از هوش مصنوعی Brain2Music
    پیش بینی رشد 5 هزار برابری دوج کوین توسط هوش مصنوعی گوگل بارد ؛ به هوش مصنوعی اعتماد کنیم؟
    هشدار پاپ فرانسیس نسبت به خطرات هوش مصنوعی

نظر شما درباره پیشنهاد دستور غذایی با گوشت انسان توسط هوش مصنوعی چیست؟ آیا هوش مصنوعی می تواند آینده بشر را به خطر بیندازد؟ دیدگاه خود را در بخش کامنت ها با ای جی مارکت در میان بگذارید و اخبار تکنولوژی را با ما دنبال کنید.
.
منبع: گجت نیوز
  

دکمه بازگشت به بالا