عمومیکسب و کار های برتر ایجی مارکت

در هنگام بارندگی فاصله خودرو تا خودروی جلویی به چه صورت باید باشد؟

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. .

باسلام،در ازادراه اگر ترافیک بوجود بیاید و همه ماشین ها در حالت ایستاده باشند، فاصله قانونی بین دو ماشین چقدر است؟

با سلام، فاصله مناسب بین دو خودرو در حال حرکت منطقی است. آیا باید در زمان توقّف در ترافیک هم این فاصله محفوظ باشد؟ من در ترافیک با فاصله و بدون برخورد با خودرو جلویی متوقف شدم. خودروی دیگری به شدت به من کوبیده و باعث برخورد با خودروی جلویی شد. راننده خودرو جلو به افسر گفت که من در آینه مراقب بودم و دیدم که خودرو وسط کنترل و متوقف شده و راننده خودرو عامل تصادف هم گفت که ترمزم خالی کرد. با این همه کارشناس مرا مقصر تصادف ثانویّه اعلام و هزینه سنگین جلوی داغون و رادیاتور جر خورده و کاپوت قُر شده را بر من تحمیل کرد! به خاطر تعجیل بسیار زیاد مالک خودروی جلویی ، مجبور به پرداخت خسارت او از طریق بیمه شدم ولی دست به خودروی خودم نزده ام تا ببینم کدام عدالتخانه ای داد مرا از راننده بی حواس خودرو معیوب و کارشناس کار نابلد و بی منطق خواهد ستاند! کارشناس به درخواست من برای مراجعه به تصاویر دوربین های نظارتی هم وقعی ننهاد!

تعداد ماشینو میخوام؛ فاصله!

به گزارش خبرنگار خودروکار، یکی از عوامل اصلی تصادفات عقب به جلو خودروها یا در موارد حادتر تصادفات زنجیره ای، عدم رعایت فاصله طولی مناسب با خودروهای جلویی است. یکی از اصولی که در کتاب آموزش راهنمایی رانندگی بر آن تاکید شده است اما عملا شاید کسی آن را رعایت نکند و به دست فراموشی سپرده شده باشد.

معیارهای مختلفی برای اندازه گیری فاصله از خودرو جلویی وجود دارد اما دو عدد از رایج ترین آن ها شامل روش “یک طول اتومبیل” و “2 ثانیه زمان” است.

به طور معمول و در شرایط مساعد جوی، به ازای هر 15 کیلومتر بر ساعت ما باید به اندازه کمی بیش از طول یک خودرو “حدود 6 متر” با خودرو جلویی فاصله داشته باشیم. یعنی هنگامی که با سرعت 45 کیلومتر بر ساعت در حال حرکت هستیم باید حدود 18 متر (یا سه طول اتومبیل) با خودرو جلویی فاصله داشته باشیم.

اما در شرایط نامساعد جوی این اعداد و ارقام تغییر می کنند. برای مثال در شرایطی که در هوای بارانی یا بر روی شن و ماسه حرکت می کنیم، به ازای هر 15 کیلومتر باید به اندازه دو طول اتومبیل با خودرو جلویی فاصله داشته باشیم. یعنی این رقم دو برابر می شود. در هوای برفی نیز این عدد نسبت به حالت اول 3 برابر و در یخ بندان نسبت 6 برابر می شود.

این روش نسبت به روش قبل عملی تر است. در این روش شما یک نشانه را رو به روی مسیر خود اندازه می گیرید. هنگامی که خودرو جلویی از آن عبور کرد شروع به شمارش کنید.

اگر شما بعد از دو ثانیه به آن نشانه رسیدید یعنی فاصله مناسبی از خودرو جلویی دارید. البته باید مراقب باشید که نشانه حواس شما را از رانندگی پرت نکند.

رعایت فاصله طولی به شدت بر روی عدم بروز حوادث تاثیر دارد، در نتیجه باید آن را جدی گرفت. فروش اقساطی خودرو با بهترین شرایط فروش خودرو تحویل یکساعته با اقساط بلند مدت بانکی بدون ضامن سند بنام در رهن بانک امکان پذیر شد

 

دکمه بازگشت به بالا