بازاریابی اینترنتی

در سال 2011 درگیر بازاریابی موفق املاک و مستغلات شد

برنامه بازاریابی املاک و مستغلات شما برای سال 2011 چیست؟ اگر اولین چیزی که در مورد آن فکر کردید این بود که “خوب ، امیدوارم شرایط بازار سال جدید مبارک را رقم بزند” ، زمان آن رسیده است که روش نزدیک شدن به شغل خود را مجددا ارزیابی کنید. آسان است ، و این همان چیزی است که مقاله این ماه در مورد آن است ، این است که از آنچه می دانید استفاده کنید ، از منابع خود در حد توان استفاده کنید و به جای اینکه منتظر شرایط بازار باشید و این موفقیت موفقیت شما را رقم خواهد زد ، همه چیز را به رخ بکشید.

اگر در مورد موفقیت جدی هستید ، این مقاله فقط در مورد ایجاد یک برنامه بازاریابی برنده برای سال 2011 است. اما به یاد داشته باشید – یک طرح برنامه نیست مگر اینکه ثبت شود ، بنابراین با ایجاد برنامه بازی خود شروع کنید. سپس نقشه جامع بازاریابی را در طول سال دنبال کنید. ممکن است برنامه شما بر اساس بودجه شما ، آنچه در منطقه شما و عوامل دیگر موجود است تغییر کند ، اما سعی کنید از این طریق مراقب باشید.

وقتی نقشه بازی خود را ترسیم کردید ، باید راهنمای شما برای سال آینده باشد. شما باید هر چهارم آن را بررسی کنید و پیشرفت خود را مشخص کنید.

مشکلی که من اغلب اوقات مشاهده می کنم این است که مأمورین از قبل برنامه ریزی بازاریابی خود را انجام نمی دهند و سپس بازاریابی آنها از این واقعیت رنج می برد که آنها با رویکردی بدون هدف و متناقض کار می کنند. مکرراً مأمورین در ذهنیت معامله عمل می کنند – “ماه بدی بوده است ، من بهتر است بازاریابی انجام دهم.” این رویکرد ناکارآمد است و اتلاف کامل پول است. شما باید فعالیت خود را از معامله به معامله متوقف کنید و یک برنامه بلند مدت برای رشد تجارت خود تهیه کنید. این دقیقاً همان چیزی است که این برنامه بازی در مورد آن است – تنظیم یک برنامه و چسباندن به آن برای یک سال کل تا بتوانید تمام پول بازاریابی خود را در کنار هم کار کنید تا یک تصویر ثابت ارائه دهید.

مخلوط خود را توسعه دهید

اولین قدم برای رسیدن به یک موفقیت آمیز در سال 2011 ، تعیین چگونگی انتشار پیام بازاریابی است. تقریباً کانالهای مختلف نامحدودی در اختیار شماست. تحلیل کنید که کدام روشهای بازاریابی برای شما مؤثرتر است. اگر هنوز مطمئن نیستید ، این مقاله بسیاری از گزینه های شما را طی می کند.

برنامه بازاریابی شما در طول سال باید از جنبه های زیر در بازاریابی شخصی ساخته شود: بازاریابی آنلاین ، شبکه های اجتماعی و کشاورزی ایمیل ، ارسال نامه مستقیم ، شبکه های استراتژیک ، تبلیغات و روابط عمومی.

با اصول اولیه شروع کنید

از هر ترکیبی که انتخاب کنید ، اطمینان حاصل کنید که برنامه شما خواستار برقراری ارتباط مداوم با PSA های شما – مشتریان گذشته ، حوزه نفوذ و کلیه مسیرهای ایجاد شده – از طریق پست مستقیم و کشاورزی با ایمیل است. این گروه بحرانی هسته اصلی تجارت شما را تأمین می کند و قبل از اینکه دیگران را هدف قرار دهید باید مورد توجه قرار گیرد.

حال بیایید نگاهی به برخی از روشهایی که انتخاب کرده اید در ترکیب بازاریابی خود بگنجانید.

وب سایت ها و پست الکترونیکی کشاورزی

هرگز متوقف نمی شود که چه تعداد از نمایندگان هنوز در اینترنت امروز حضور مناسبی در اینترنت ندارند. مأموران با انتخاب ارزانترین گزینه فقط خود را به پای خود شلیک می کنند تا بتوانند بگویند وب سایت دارند. بسیاری دیگر از آنها به هیچ وجه اعتماد ندارند و یا به بخش کوچکی از وب سایت شرکت خود اعتماد ندارند.

شما باید از طریق موتورهای جستجو و بازاریابی به سایت خود هدایت کنید. با این حال ، به سادگی افراد را به سایت خود نرسانید. نکته اصلی موفقیت آنلاین ، ارائه مطالب مهم به بازدید کنندگان شما است. فقط دلیلی برای بازدید به آنها ندهید ، بلکه باید آنها را ترغیب کنید که اغلب به خانه بروند. شما می خواهید که تجربه آنها در سایت شما ایجاد شود تا احساس مثبتی بگذارد و حس کیفیت و قابلیت اطمینان را منتقل کند.

بنابراین باید برنامه بازی سالیانه بازاریابی شما برای افزودن مطالب جدید به سایت شما زمان بندی شود. این فعالیت ها باید با هدف هماهنگ و انجام شود. زیبایی این است که دائماً اضافه کردن مطالب جدید به سایت شما نه تنها بارها و بارها بازدید کنندگان را مجذوب خود می کند بلکه باعث افزایش رتبه موتورهای جستجوگر شما نیز می شود. هرچه سایت شما مناسب تر بتواند به موقع و مرتبط با آن ارتباط برقرار کند ، سایت شما بیشتر خواهد شد.

سایت شما همچنین باید با ارائه گزارش های ویژه رایگان و سایر فرصت های “پیوستن” ، ارزشی را که برای مشتریان به ارمغان می آورد ، نشان دهد. برای اهداف برنامه بازی خود در سال 2011 ، تمرکز شما باید بر افزایش “انتخاب” و افزایش دیتابیس ایمیل شما باشد .هرچه بانک اطلاعاتی ایمیل شما بزرگتر باشد ، می توانید از یک روش قدرتمند و مجانی استفاده کنید تا بتوانید منجر به تولید بیشتر شود. پایین شما

ادغام رسانه های اجتماعی

رسانه های اجتماعی از “کاری که بچه ها انجام می دهند” به یک عامل مهم در تجارت تبدیل شده اند. از منظر بازاریابی ، انرژی زیادی برای ایجاد پیگیری های جدی در توییتر ، ایجاد روابط فیس بوک و لینکدین و تبدیل شدن به یک منبع قابل اعتماد برای اطلاعات مهم از طریق وبلاگ شخصی شما وجود دارد. برنامه بازی شما در سال 2011 باید شامل مدت اختصاصی به کار در جهت بهبود و سودآوری در این فرصت های شبکه های اجتماعی – و هر آنچه پیش می آید – باشد.

این به معنای ساده نگه داشتن حساب در سایتهای مختلف رسانه های اجتماعی و تبلیغات بی هدف نیست ، بلکه استفاده از آنها واقعاً به نفع شماست. با ارائه به روزرسانی های به موقع بازار از طریق ابزارهای مختلف رسانه های اجتماعی ، خود را به عنوان یک مسئول در بازار املاک و مستغلات خود مستقر کنید .برای به حداکثر رساندن کارآیی خود ، باید در هر هفته تعداد پست های خود را مشخص کنید.

اگر مطمئن نیستید که از کجا شروع به کار با رسانه های اجتماعی کنید و احساس می کنید عقب افتاده اید ، خود را در این زمینه آموزش دهید تا از اشتباهات گران قیمت خودداری کنید.

ایمیل مستقیم

در حال حاضر فرصتی برجسته برای شماست که بتوانید تأثیر بزرگی را در منطقه مزرعه خود از طریق نامه مستقیم ارسال کنید. با پیروی از یک برنامه پستی مداوم و ارائه مطالب جدید به صاحبان خانه در نامه خود ، می توانید اعتبار خود را بسازید و منجر به تولید بیشتر شوید.

توصیه می کنیم ماهانه به طور متوسط ​​سه بار به هر کسی که در مزرعه پستی مستقیم شما ارسال می شود ارسال کنید. با این روش می توانید سریع اسامی را بطور مداوم ایجاد و شناسایی کنید. برخی از ابزاری که باید در صندوق ابزار ایمیل مستقیم خود در نظر بگیرید شامل موارد زیر است:

• طراحان برق

• AdKards

• نامه های شخصی

• تماس با مشتری گذشته

کلیدهای هدایت موفقیت در پست الکترونیکی پیروی از یک برنامه و مقاومت در برابر آرزو برای تصمیم گیری های عجولانه است. محتوای خود را با مخاطبان و شرایط بازار مطابقت دهید ، اما اجازه ندهید که این عوامل شما را ترغیب کنند که از برنامه خود منحرف شوید. هرچه بیشتر از طریق پیام ها و محتواهای مهم به بخش های خاص بازار خود آسیب بزنید ، تلفن شما بیشتر زنگ می خورد و بازده بیشتری را مشاهده خواهید کرد.

ارجاع و راهبردهای شبکه

با تمام صحبت های مأمورین که می خواهند “به اصول اولیه برگردند” و برخی حتی به درهای قفل متوسل شوند ، احساس می کنیم تأکید بر اثربخشی شبکه های استراتژیک مهم است. در این جمله آخر به کلمه “استراتژیک” توجه کنید ، زیرا داشتن استراتژی ایجاد کننده تفاوت واقعی در هنگام به دست آوردن بیشترین استفاده از شبکه هاست.

شبکه سازی بخش اساسی هر فعالیت بازاریابی جامعی است. این بدان معنی است که این یک فعالیت تصادفی نیست ، بلکه عملی است که دارای یک برنامه کتبی ، اهداف مکتوب و نتیجه مطلوب باشد. به عبارت ساده تر ، شما باید فعالیت های شبکه خود را به صورت استراتژیک برنامه ریزی کنید تا از حداکثر بهره وری اطمینان حاصل شود. در غیر این صورت ، خیلی راحت است که به خود بگویید که روزی شبکه می کنید ، اما هرگز این اتفاق نمی افتد.

• یک شبکه استراتژیک شامل تعیین هدف برای توزیع تعداد مشخصی از خبرنامه های شخصی در هر ماه (100 عدد خوب است) و سپس خود را برای آن هدف پاسخگو باشید. برای شروع ، به سؤالات زیر پاسخ دهید:

• وقتی در سناریوی شبکه با کسی ملاقات می کنید ، چه چیزی را ترک می کنید؟

• چه تعداد خبرنامه شخصی را به صورت هفتگی یا ماهانه توزیع می کنید؟

• با عدم تلاش مشترک برای مشارکت در یک شبکه استراتژیک به طور منظم ، چند فرصت را از دست می دهید؟

• برای اطمینان از اشتراک روزنامه های بیشتر در سال 2010 ، چه کاری انجام خواهید داد؟

وقتی صحبت از مراجعه می شود ، بیشتر نمایندگان آنها را به عنوان مشتریان جایزه ای می بینند که از آسمان سقوط می کنند. با این حال ، اگر شما در حال برنامه ریزی تلاش مشترک برای ایجاد مشاغل ارجاع دیگری هستید ، لازم نیست اینگونه باشد. از اینکه از مشتریان و حوزه تأثیرگذاری آنها بطور منظم و مشخص برنامه ریزی کنید ، نترسید. نامه ها را به صورت سه ماهه تأسیس کنید تا این روابط مهم شکوفا شود.

خیلی وقت ها ، نمایندگان این فعالیت ها را جزئی از ترکیب کلی بازاریابی خود نمی بینند. طنز این است که زنجیره های استراتژیک و ارجاع ها روش های قدرتمند و ارزان برای تولید مشاغل بیشتر هستند. این فعالیت حیاتی را در سال آینده نادیده نگیرید.

چاپ تبلیغات

متأسفانه ، برای بسیاری از متخصصان املاک و مستغلات ، فقط هنگام فکر کردن در مورد تبلیغات ، فقط یک چیز به ذهن شما خطور می کند مطمئناً این چیزی نیست که ما در اینجا در مورد آن صحبت می کنیم. ما در مورد تبلیغات شخصی سازی ، عاطفی مبتنی بر تصویر سازی صحبت می کنیم که شما را ارتقا می بخشد و به شما در ارتباط با مخاطب کمک می کند. مقصد شما.

دلارهای تبلیغاتی شما باید به بخشهایی از قبیل: تبلیغات در نشریات “خانه” ، تبلیغات در روزنامه ها و مجلات ، بیلبوردها و تلویزیون کابلی تقسیم شود. هر یک از این رسانه های تبلیغاتی باید خط خود را در برنامه بازی خود داشته باشند.

شما باید تعیین کنید که برای دستیابی به بازار هدف خود کدام یک از این دسته ها برای شما مؤثرتر باشد و بیشتر دلارهای تبلیغاتی خود را در آنجا هدف گذاری کنید. برای این مثال ، من همه چیز را به یک ترکیب تقریبا مساوی تقسیم کردم تا به شما ایده ای بدهم که یک تبلیغات رسانه ای در مقیاس کامل چگونه به نظر می رسد.

در برنامه بازی مثالی که گذشت ، تبلیغات چاپی را به دو دسته تقسیم کردم: تبلیغات “خانه” و تبلیغات روزنامه. ما تبلیغات “خانه” را صرفاً به این دلیل انتخاب کردیم که بسیاری از مأمورین اکثر تبلیغات خود را در اینجا قرار می دهند ، و به دلیل اینکه این انتشارات به طور کلی در اکثر مناطق موجود است.

با این حال ، گزینه های خود را فقط به این انتشارات محدود نکنید. به تمام انتشارات موجود در منطقه خود نگاهی بیندازید. به ویژه بر روی افرادی که بازار هدف شما را هدف قرار می دهند تمرکز کنید توجه زیادی به انتشاراتی کنید که به طور خاص برای یک بازارچه یا مکان جغرافیایی طراحی شده باشد که تجربه می کنید. اگر سایر آگهی ها در برخی از انتشارات تبلیغ نمی کنند ، نگران نباشید. تا زمانی که می دانید تبلیغات مورد نظر در بازار هدف شما به خوبی خوانده شده است ، ممکن است فقط آن چیزی باشد که شما باید از آن استفاده کنید.

تبلیغات تلویزیونی

تلویزیون کابلی جبهه تبلیغاتی جدیدی را برای بسیاری از نمایندگان ارائه می دهد. ما درمورد تبلیغات خانه های تلویزیونی یا تبلیغات “من بهترین نماینده” صحبت نمی کنیم ، بلکه نقاط واقعی 30 ثانیه ای هستند که شما را به عنوان یک شخص تبلیغ می کنند ، تصورات مخاطبان شما را ضبط می کنند و با کمپین بازاریابی شخصی شما ارتباط برقرار می کنند.

به دلیل مقرون به صرفه بودن این رسانه ، تبلیغات تلویزیونی دیگر فقط برای تبلیغ کنندگان بزرگ نیست. مانند تبلیغات در فضای باز ، به طور کلی نرخ ها در مناطق بزرگ کلان شهرها بیشتر خواهد بود ، اما اگر با شرکت کابل خود تماس بگیرید ، ما تضمین می کنیم تعجب خواهید کرد که چقدر می توانید زمان هوا بخرید.

برنامه ریزی زمان تجاری خود در تلویزیون شبیه به بیلبوردها و تبلیغات در فضای باز است ، با وقفه های پخش شده مکرر و به دنبال آن زمان خاموش شدن. نماینده کابل باید بتواند تجزیه و تحلیل بازار و اطلاعات جمعیتی را در اختیار شما قرار دهد تا به شما در تعیین بهترین زمان روز و برنامه نویسی برای تبلیغات خود کمک کند.

برنامه روابط عمومی

بخش فراموش شده اما مهمی از ترکیب بازاریابی شما PR است. نوشتن مقاله ای که درباره شما نوشته شده یا به نقل از یک روزنامه محلی یا یک برنامه تلویزیونی منتشر شده است ، یک انتشارات قدرتمند است که نمی توانید برچسب قیمت بگذارید – و این مجانی است!

اما تنها راه برای آشنایی با آن ، آشنایی با رسانه های محلی است ، به همین دلیل بسیار مهم است که برنامه روابط عمومی خود را قبل از موعد برنامه ریزی کنید. یک روزنامه سه تا سه روزنامه را برای ویراستاران و خبرنگاران منطقه خود برنامه ریزی کنید. برنامه شما باید شامل موضوعات خاص برای هر نسخه مطبوعاتی باشد که شما قصد ارسال دارید. در غیر اینصورت ، وقت آن است که نسخه ای ارسال کنید ، ناگهان مجبور هستید در مورد یک موضوع فکر کنید و نسخه را بنویسید ، و احتمال اینکه این کار را انجام ندهید احتمالاً این کار را انجام نخواهید داد ، زیرا فقط برای این نوع تعهدات بسیار شلوغ هستید.

دانش قدرت است

سرانجام ، شما نمی توانید آموزش در ترکیب بازاریابی خود را نادیده بگیرید. اگر در مورد بازاریابی شخصی جدی هستید ، باید هر سال حداقل دو سمینار بازاریابی شخصی شرکت کنید. نه تنها شما را در معرض ایده های جدیدی قرار می دهید که شما را در اولویت بازاریابی قرار می دهد بلکه هر بازدید باتری های شما را شارژ می کند و شما را از حرفه خود هیجان زده می کند. دقیقاً مانند بازاریابی ، باید این فعالیت ها را هم اکنون برنامه ریزی کنید.

بگذارید برنامه شما برای شما کار کند

بخش اصلی ایجاد یک برنامه بازی سالانه ، تجزیه و تحلیل آنچه که بهترین نتایج را کسب می کند. بعد از اتمام برنامه ، باید مانند چسب به آن بچسبانید. اما این بدان معنا نیست که شما کورکورانه دنبال می کنید. یک ربع باید یک بار بنشینید و تجزیه و تحلیل کنید که چه چیزی مؤثرتر است و تنظیمات را مطابق آنچه که می بینید مناسب است. با این حال ، حتماً این کار را بیشتر انجام ندهید. شما نمی خواهید به وضعیت “برنامه هفته” پایان دهید. برنامه خود را سه ماهه مرور کنید و سپس به آن بچسبید.

برنامه خود را برای کار قرار دهید

گفته می شود در صورت عدم ثبت نام ، برنامه ای نیست. خوب ، من نمی توانستم بیشتر موافقم. شما نمی توانید قدرت کاربرگ برنامه بازی خود را دست کم بگیرید. این باید یکی از رایج ترین ورق های کاغذی باشد که در طی 12 ماه آینده از آنها استفاده خواهید کرد. آن را به عنوان یادآوری بصری از پیشرفت خود ، روی دیوار بنویسید!

جهت دیدن مقالات بیشتردر مجموعه بازاریابی اینترنتی کلیک کنید 

مسوولیت کلیه محتوای سایت بر عهده منابع اصلی بوده و بانک مشاغل اینفوجاب هیچ مسوولیتی در قبال محتوا ندارد.

جهت دیدن ادامه مطالب مجموعه بازاریابی اینترنتی کلیک کنید

لینک کوتاه مطلب: shrtco.de ulvis.net tny.im clck.ru v.ht v.gd is.gd g6g.irbit.ly

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا