اخبار بازار

درگذشت استاد و کابوس کرونا

تجمع برخی از علاقمندان به محمدرضا شجریان در مقابل بیمارستان محل بستری این هنرمند، کادر درمان را با نگرانی‌هایی جهت گسترش و شیوع ویروس کرونا مواجه کرده است. ساعاتی پس از تایید خبر درگذشت شجریان، فرزندش ـ همایون شجریان ـ با حضور در جمع تجمع کنندگان توضیحاتی را ارائه کرد تا شاید با رفع ابهامات درباره جزییات تشییع این هنرمند فقید، نگرانی های کادر درمان که ماه ها وقت و زمان خود را صرف مراقبت از محمدرضا شجریان کردند تا حدودی برطرف شود.

به گزارش پایگاه خبری، عصر امروز ـ پنجشنبه ـ ۱۷ آنلاین ماه پس از اعلام رسمی خبر درگذشت محمدرضا شجریان ـ استاد آواز موسیقی ایران ـ گمانه زنی هایی درباره محل دفن پیکر این هنرمند مطرح شد و خبرها حاکی از این بود که قرار است با توجه به وصیت محمدرضا شجریان، پیکر او در کنار آرامگاه مهدی اخوان ثالث به خاک سپرده شود. بیمارستان جم هم با انتشار خبری همزمان با تایید خبر درگذشت، از انتقال پیکر این هنرمند به بهشت زهرا (س) خبر داد. با این حال تجمع علاقمندان به استاد آواز ایران در مقابل بیمارستان محل بستری، اتفاق قابل پش بینی بود که بیش از همه کادر درمان را به دلیل گسترش ویروس کرونا نگران کرده است و البته انتظار می رود که این مهم از سوی دوستداران استاد شجریان هم مورد توجه قرار گیرد.

ساعاتی پس از انتشار خبر درگذشت، همایون شجریان با حضور در جمع علاقمندان پدرش خبر خاکسپاری در مشهد را تایید کرد و در عین حال گفت: «مسئله کرونا جدی است. شما خودتان صاحب عزا هستید. نه می‌توانم از هیچکس دعوت به آمدن کنم و نه می‌توانم به کسی بگویم نیاید. پیکر پدرم به بهشت زهرا (س) منتقل شده است و فردا در بهشت زهرا نماز می‌خوانیم و سپس پیکر ایشان به مشهد منتقل می‌شود. ما می‌خواهیم ایشان در جوار فردوسی به خاک سپرده شوند.»


البته در پی این صحبت‌ها اعتراض هایی همراه با این درخواست که مراسم تشییع پیکر محمدرضا شجریان در تهران انجام شود، مطرح شد که حداقل با توجه به وضعیت فعلی شیوع ویروس کرونا در تهران به نظر نمی رسد مورد تایید قرار گیرد. ضمن اینکه گزارش ها از بیمارستان محل بستری شدن محمدرضا شجریان در روزهای پایانی عمر حاکی از این است که راه های منتهی به بیمارستان عملا بسته شده است.

انتهای پیام 

جهت دیدن مقالات بیشتردر مجموعه اخبار کسب و کار کلیک کنید 

https://drghiasvand.com/%D8%AF%D8%B1%DA%AF%D8%B0%D8%B4%D8%AA-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D8%AF-%D9%88-%DA%A9%D8%A7%D8%A8%D9%88%D8%B3-%DA%A9%D8%B1%D9%88%D9%86%D8%A7/

مسوولیت کلیه محتوای سایت بر عهده منابع اصلی بوده وبانک مشاغل اینفوجاب هیچ مسوولیتی در قبال محتوا ندارد.

نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا