دانش و فناوری

دردسر جدید برای گوگل؛ باگ اندروید 14 باعث قفل شدن حافظه گوشی می شود!

در جدیدترین گزارش کاربران، ظاهرا باگ اندروید 14 موجب قفل شدن دسترسی به حافظه داخلی گوشی می شود. این مشکل با داشتن چندین پروفایل کاربری در ارتباط است.
هر نسخه جدید اندروید ممکن است دچار برخی از اشکالات و مشکلات باشد. به نظر می رسد اندروید 14 نیز استثنا نبوده و گزارش های اولیه از صاحبان گوشی های پیکسل 6 نشان می دهد که پس از نصب آخرین نسخه اندروید، آنها با مشکلاتی در رابطه با حافظه ذخیره سازی موبایلشان مواجه شده اند. گزارش شده که در برخی موارد، کاربران دسترسی به حافظه داخلی گوشی و فایل های ذخیره شده در آن را از دست داده اند.

ادامه مطلب در ادامه
بیشتر بخوانید:

  آپدیت اندروید 14 برای گلکسی F23 منتشر شد [+بروزرسانی رابط کاربری One UI 6]
  آپدیت اندروید 14 و One UI 6 برای این محصولات سامسونگ منتشر خواهد شد [+فهرست دستگاه های واجد شرایط]
  آپدیت اندروید 14 برای شیائومی 13 و شیائومی 12 تی منتشر شد
  سیستم عامل اندروید 14 برای گوشی های پیکسل منتشر شد

باگ اندروید 14 موجب عدم دسترسی کاربران به حافظه داخلی گوشی شده است
عدم دسترسی به حافظه داخلی باعث مشکلاتی در برنامه ها می شود، زیرا آنها قادر به دانلود هیچ داده ای بر روی گوشی نیستند. استفاده از برنامه Files برای آزاد کردن فضا هم کمکی نمی کند. این برنامه فقط فضایی که توسط برنامه ها اشغال شده است را نشان می دهد؛ برای دسته بندی های دیگر مانند دانلودها، تصاویر، ویدئوها، صداها و اسناد، فضای استفاده شده صفر نشان داده می شود.
بعضی از کاربران با مشکلاتی مانند کرش کردن برنامه ها و اعلان های “فضا پر است” روبرو شده اند، این در حالی است که گوشی آنها فضای کافی خالی دارد.
به نظر می رسد که این مشکل بر صاحبان گوشی های پیکسل 6 با چندین پروفایل کاربری تأثیر می گذارد. یکی از کاربران تلاش کرد تا این اشکال را در گوشی پیکسل 6a خود تکرار کند و اگرچه نتوانست مشکل را به طور دقیق تکرار کند، اما گوشی چندین بار کرش کرد. او حتی یک بار خطای “رابط کاربری سیستم پاسخگو نیست” دریافت کرد. این نشان می دهد که این اشکال با داشتن چندین پروفایل کاربری نیز ارتباط دارد.

اگر شما نیز از بین کاربران بدشانس پیکسل 6 هستید که دسترسی به حافظه گوشی خود را از دست داده اند، به پروفایل ثانویه تغییر دهید. بدین شکل ممکن است بتوانید از گوشی استفاده کنید، اما دسترسی به هیچ برنامه یا فایل مربوط به پروفایل اصلی نخواهید داشت. به همین دلیل توصیه می شود که گوشی اندروید خود را به طور دوره ای پشتیبان گیری کنید تا از اینگونه مشکلات غیرمنتظره جلوگیری کنید.
همچنین بر اساس گزارش کاربران Reddit، تماس با پشتیبانی گوگل کمک زیادی نمی کند و کارکنان پشتیبانی پیشنهاد می دهند که گوشی را به حالت ایمن راه اندازی کنید که به هیچ وجه کمکی نمی کند.
عجیب است که این مشکل به نظر نمی رسد بر روی گوشی های پیکسل 7 تأثیری داشته باشد. اگر شما چندین پروفایل کاربری در پیکسل 6 خود دارید، از به روزرسانی به اندروید 14 خودداری کنید تا گوگل آپدیت جدیدی را برای رفع این باگ منتشر کند. البته هنوز گوگل تأییدیه مشکل را صادر نکرده است.
در حال حاضر، اگر پس از به روزرسانی به اندروید 14 دسترسی به حافظه پیکسل 6 خود را از دست داده اید، بازنشانی به تنظیمات کارخانه را به عنوان تنها گزینه ممکن می توان پیشنهاد کرد. اما این راه حل تنها زمانی قابل قبول استکه فایل های مهمی روی دستگاه خود نداشته باشید. در غیر این صورت، باید منتظر بمانید تا گوگل مشکل را تأیید کند و برای آن آپدیتی ارائه دهد.
بیشتر بخوانید:

  گوگل با تراشه های جدیدش کوالکام را به چالش می کشد؛ منتظر پیکسل 10 قدرتمند باشید
  آپدیت گوگل بارد با قابلیت پاسخ بی درنگ از راه می رسد
  افکت های زیبایی به تماس های تصویری گوگل میت افزوده شد
  غرامت یک میلیون دلاری گوگل به دلیل تبعیض جنسیتی

نظر شما در مورد باگ اندروید 14 چیست؟ نظرات خود را با ما به اشتراک گذاشته و اخبار فناوری را از ای جی مارکت دنبال کنید.
منبع: androidpolice
 

دکمه بازگشت به بالا