درخشش Inside Out 2 در گیشه: شکستن رکورد افتتاحیه جهانی برای انیمیشن ها

درخشش Inside Out 2 در گیشه: شکستن رکورد افتتاحیه جهانی برای انیمیشن ها

انیمیشن «Inside Out 2» با فروش جهانی 295 میلیون دلار (232.6 میلیون پوند) در آخر هفته گذشته، رکورد افتتاحیه جهانی را برای یک انیمیشن شکست.

تیتربرتر، شرکت دیزنی، کمپانی مادر پیکسار، اعلام کرد این انیمیشن بهترین آمار فروش افتتاحیه جهانی برای یک انیمیشن در تمام دوران را به دست آورده است.

فروش بلیت در آمریکای شمالی به حدود 155 میلیون دلار رسید و «تلماسه: بخش 2» را که تاکنون پرفروش ترین آخر هفته افتتاحیه امسال را داشت، کنار زد.

این موفقیت بزرگی برای سینماها محسوب می شود که امسال شاهد فروش ضعیف برخی فیلم های جدید بوده اند.

فروش اولین آخر هفته «Inside Out 2» بسیار قوی تر از فیلم اول بود که در آخر هفته افتتاحیه خود 90 میلیون دلار فروش داشت و در نهایت به فروش جهانی 858 میلیون دلار رسید.

این انیمیشن دومین افتتاحیه برتر کمپانی پیکسار در بازار آمریکای شمالی، درست بعد از «Incredibles 2» محصول سال 2018 است.

موفقیت باورنکردنی آخر هفته افتتاحیه، پس از عملکرد ضعیف برخی از اکران های اخیر پیکسار، برای این استودیو تقویت کننده ای به حساب می آید.

«Inside Out 2» اولین دنباله برای انیمیشن موفق برنده جایزه اسکار در سال 2015 است که بر روی احساسات دختری به نام رایلی تمرکز داشت.

در حالی که در انیمیشن اول روی احساساتی مانند شادی، ترس و عصبانیت تمرکز شده بود، قسمت جدید به مسائلی مانند حسادت و اضطراب می پردازد.

موفقیت افتتاحیه «Inside Out 2» نقطه مثبتی در شروع نه چندان قدرتمند تابستان برای کمپانی های فیلمسازی است.

بخش بزرگی از فروش سالانه بلیت سینما معمولاً از اولین آخر هفته ماه مه تا ابتدای سپتامبر اتفاق می افتد.

با این حال، اعتصاب های بازیگران و فیلمنامه نویسان در سال گذشته باعث شد فیلم های کمتری برای اکران در سال جاری آماده شوند.

این صنعت همچنین مجبور به رقابت با سرویس های استریم برای محتوا و جذب مخاطب بوده است.

طبق گفته شرکت تحقیقات بازار رسانه ای کام اسکور، تعداد بلیت های فروخته شده سینما در آمریکای شمالی تاکنون در سال جاری، تقریباً نسبت به مدت مشابه سال 2023، یک چهارم کاهش داشته است.

منبع: BBC

245245

دکمه بازگشت به بالا