خیانت تلفنی چیست؟ و راههای مقابله با خیانت تلفنی

خیانت میان همسران به اشکال مختلف صورت می گیرد، از رایج ترین آن ها می توان به خیانت تلفنی اشاره کرد. زوج های زیادی در این باره شاکی هستند و اطلاعاتی درباره مقابله با این معضل ندارند. در این مقاله قصد داریم درباره خیانت تلفنی و مشاوره خیانت تلفنی صحبت کنیم تا مخاطبان در این باره اطلاعاتی کسب کنند.

خیانت تلفنی چیست؟

در حقیقت خیانت تلفنی نوعی خیانت محسوب می شود که در آن یکی یا هر دو همسران به طور نامشروع با استفاده از ارتباط تلفنی با شخص سومی سعی بر ارتباط و برطرف کردن نیازها و تمایلات عاطفی و جنسی خود می کنند.

همه ما می دانیم این ارتباط یا همان خیانت عواقب بد و غیر موجهی را برای خود فرد و همسر در پی خواهد داشت. در نتیجه باید خیانت تلفنی را یک چالش مهم درنظر گرفت و باید زوجین بدانند هنگام مواجه با این مشکل، چگونه با همسر خود برخورد کنند و روش صحیح برخورد با این گونه خیانت چیست؟ اصلاً راهی برای پیشگیری از این معضل وجود دارد؟

خیانت چیست؟

قبل از هر چیز بهتر است معنی خیانت را بدانید. وقتی یک زن و مرد با یکدیگر ازدواج می کنند و یک دیگر را به عنوان همسر می پذیرند، تعهدات زیادی هستند که امضا کرده و عهد می کنند که تا پایان در کنار هم بمانند. اما اگر از طرف هر یک از زوجین عهد شکنی شود و فرد سومی در رابطه قرار گیرد، در واقع آن فرد خیانت کرده است.

خیانت می تواند از سوی مرد، زن یا هر دوی آن ها رخ دهد. در هر کشوری با هر دین و مذهبی، خیانت، عهدشکنی و یا بی وفایی رفتار و عملکردی نابخشودنی می باشد و باعث فروپاشی خانواده می شود. بنابراین خیانت را می توان اینگونه تعریف کرد: وفادار نماندن و شکستن پیمان زناشویی به طور مخفیانه از طرف زوجین.

علت خیانت همسران به یکدیگر

وقتی خیانتی صورت می گیرد اکثراً همه فکر می کنند کسی اشتباه کرده که مرتکب خیانت شده است. اما باید دانست ممکن است که عامل اصلی خیانت فرد خیانت کننده نباشد.

نکته: هیچگاه همدیگر را هنگام مشاهده خیانت، مقصر خطاب نکنید، توهین و بی ادبی را کنار بگذارید و سعی کنید یک مکالمه مسالمت آمیز داشته باشید تا در طولانی مدت مشکلات را بر طرف کنید. در حقیقت باید بحران را مدیریت کرد.

تا کنون پژوهش و تحقیقات زیادی در مورد دلایل خیانت زناشویی صورت گرفته و طی این تحقیقات نتیجه شده که علت خیانت همسران به یکدیگر می تواند یک یا چند مورد از عوامل زیر باشد:

  • عدم نیاز عاطفی به یکدیگر
  • عدم توجه همسر
  • سردی رابطه جنسی و عدم تمایل به رابطه جنسی
  • ازدواج اجباری
  • انتقام
  • پیشرفت تکنولوژی و پیشرفت وسایل ارتباط جمعی، شبکه های اجتماعی و ماهواره ای

عوارض خیانت تلفنی و سایر خیانت ها

خیانت به هر گونه که صورت گیرد در وهله اول باعث می شود که دیگر همسر نسبت به همسرش بی اعتماد شود. قطعلاً پس از بی اعتمادی زوجین به یکدیگر، آرامش نیز در زندگی آن ها جایی نخواهد داشت و شاهد زندگی بدتری در آینده خواهند بود. از سوی دیگر اضطراب و استرس در طول زندگی گریبان گیر هر دو طرف می شود و در صورتی که مشکل حل نشود، پس از مدتی افسردگی شدید نیز در زوجین ظاهر می گردد.

در این هنگام است که پای طلاق عاطفی به میان می آید. طلاق عاطفی شامل این است که اگرچه همسران از یکدیگر جدا نشده اند، اما بدون اینکه از زندگی مشترک راضی باشند، به دلایلی اعم از آینده فرزندان و یا نداشتن شرایط طلاق در کنار یکدیگر زندگی می کنند.

همسرم به من خیانت کرده است

اگر شاهد این بودید که همسرتان به طور غیر قابل موجهی با شخصی از طریق تلفن در ارتباط است و نمی دانید باید در این شرایط چه عکس العملی داشته باشید، بهتر است از یک مشاور خیانت تلفنی یا یک مشاور طلاق خوب در تهران کمک بگیرید.

آگاه باشید که شما همیشه حق تصمیم گیری و یک انتخاب خوب را دارید تا بتوانید شرایط زندگی تان را بهتر کنید، حتی به قیمت جدایی و از هم گسستن زندگی تان.

راه های مقابله با خیانت تلفنی

در ادامه به کارهایی که می توان هنگام مواجهه با خیانت تلفنی از سوی همسر، انجام داد پرداخته شده است:

مکالمه با همسر درباره خیانت تلفنی

حتماً از نظر شما نیز صحبت درباره یک مشکل، سخت و دشوار به نظر می رسد، مخصوصاً درباره این معضل. در هر صورت یک مکالمات ساختار یافته می تواند به فردی که به او خیانت شده کمک کند تا بفهمد خیانتگر چه توضیحی برای این اشتباه دارد.

در این مرحله زوجین می توانند درباره اینکه کی و کجا این مکالمه را داشته باشند تصمیم بگیرند و بین خود قوانینی را قرار دهند. همچنین می توان فهرستی از موضوعات را که بیشترین اهمیت را برای بحث کردن دارند، تهیه کرد. با استفاده از این روش می توان یک مکالمه داشت که می تواند به حل مشکلات کمک کند.

لازم به ذکر است که نباید در هنگام مشاهده هر گونه خیانت عجولانه تصمیم گرفت، برای حل این مشکل بهترین عملکرد این است که از یک مشاوره خیانت تلفنی و یا یک مشاوره طلاق کمک بگیرید تا بتوانید آرامشتان را حفظ کنید و تصمیم درست بگیرید.

تصمیم درباره روند کار در برابر خیانت تلفنی

اگر در ارتباط با همسرتان، اعتماد از بین برود، باید درباره موارد زیر تصمیمات جدی بگیرید:

  • از این به بعد باید چگونه به جلو حرکت کنید؟
  • در صوت ماندن در رابطه چه شرایطی دارید؟
  • کی و با چه شرایطی از هم جدا شوید؟
  • کی و کجا وقت بگذارید و صحبت کنید؟

خیانت می تواند باعث عوارضی مثل آسیب های خیانت شود؛ در صورتی که فکر می کنید نمی توانید همسرتان را ببخشید و یا این قضیه را فراموش کنید، به دلایلی اعم از همین آسیب ها و ورود استرس بیش از حد به زندگی شما، بهتر است که از این رابطه خارج شوید و سعی کنید درمان روحیه خود را آغاز نمایید.

بازسازی اعتماد

پس از مشاهده خیانت و درگیری همسرتان در یک رابطه عاشقانه با فردی به غیر از شما، حتماً اعتماد دوباره به وی بسیار سخت و دشوار است. در صورتی که می خواهید رابطه را ادامه هید، تکنیک و روش های زیادی جهت بازسازی اعتماد وجود دارد.

البته شرط اول این مرحله این است که زوجین در برابر اقدامات خود مسئولیت پذیر باشند و عهد ببندند که صادقانه و بدون هیچ مخفی کاری، رابطه شان را ادامه دهند. بازسازی اعتماد به زمان نیاز دارد و مرزهای سالم در رابطه را مشخص می کند و می توان با آن شاهد تلاش های پارتنر برای ایجاد سازگاری بود.

اهمیت صداقت و قبول کردن اشتباه

ممکن است پس از فهمیدن خیانت تلفنی همسرتان، برایتان سخت باشد که این معضل را قبول کنید، اما پذیرا بودن این اتفاق هر چند سخت، مهم و از الزامات رفع مشکل است. برای ایجاد یک رابطه قوی باید اهمیت صداقت و قبول کردن اشتباه را بدانید.

شما برای اینکه نقش خود را در رابطه نشان دهید وقت می گذارید و گاهی در دشوارترین شرایط به همسر خود نشان می دهید که برای رابطه تان ارزش قائل هستید. صحبت عاقلانه و درست در رابطه با خیانت، باعث می شود زوجین از دیدگاه یکدیگر آگاه باشند و بهتر یکدیگر را درک کنند.

تعیین حد و مرز پس از خیانت تلفنی

تعیین حد و مرز پس از خیانت تلفنی به روش صحیح و سالم باعث می شود زوجین بدانند که چه چیزهایی قابل تحمل هستند و چه چیزی از نظر پارتنرشان قابل تحمل نیست. البته باید این نیز تعیین شود که آیا می توانید انتظارات همسرتان را رعایت کنید یا خیر؟

این روش و تکنیک ها و تکنیک های بسیار دیگری از این قبیل را می توانید پس از شرکت در جلسات مشاوره تلفنی خیانت و مشاور طلاق خوب در تهران دریافت کنید.

اصل ماجرا چیست؟

ممکن است شما پیامی در گوشی همسرتان ببینید و قبل از پرسش و دریافت اطلاعات صادقانه از همسرتان قصد جدایی داشته باشید، اما باید بدانید گاهی آن طور که فکر می کنید، نیست. مثلاً پیغام فرستادن های ساده همسر به جنس مخالف به معنی نیست که او خیانت کرده است. در این مواقع شما باید خونسردی خود را حفظ کنید و از همسرتان به طور منطقی درباره اصل ماجرا بپرسید.

نیاز به مشاوره در زمینه خیانت تلفنی

لاز به ذکر است مشورت گرفتن از مشاور طلاق خوب در تهران پس از مشاهده خیانت همسر، به بررسی و ارزیابی رابطه و اهداف زوج قبل و بعد از رابطه کمک کند. مشاوره گرفتن باعث تسهیل در گوش دادن غیر دفاعی و همدلانه میان زوجین می شود، که معمولاً کمک می کند طرفین رفتار و انتظارات یک دیگر را بهتر پردازش کنند. هر فردی که به آن ها خیانت شده نیز می تواند با مطرح کردن مشکلات خود با روش های جدید و مؤثر به رابطه شان کمک کند.

دریافت مشاوره صحیح بیشتر از مشاوران مجرب به صورت فردی نیز می تواند برای هر کسی مفید باشد. با این روش می توانند هر محرکی را بشناسند و جهت کسب مهارت های مقابله ای مرتبط با خیانت اقدام کنند و هر گونه اضطراب رابطه و احساس خیانت را کاهش دهند.

سخن پایانی

خیانت عبارت است از وفادار نماندن و شکستن پیمان زناشویی به طور مخفیانه از طرف زوجین. خیانت می تواند دلایلی اعم از عدم نیاز عاطفی به یکدیگر، عدم توجه همسر، سردی رابطه جنسی و عدم تمایل به رابطه جنسی، ازدواج اجباری و پیشرفت تکنولوژی و غیره داشته باشد.

جهت مقابله با این معضل می توان از روش های مختلفی از جمله مکالمه ساختارمند، تصمیم درباره آینده رابطه، اعتماد سازی و غیره بهره برد. شما نیز اگر فکر می کنید همسرتان عهدشکنی کرده و با شخص دیگری در ارتباط است، اول باید هر گونه سوء تفاهم یا نگرانی های خود درباره هرگونه فرضیات غیرمنصفانه را رفع کنید و سپس از یک فرد مجرب کمک بگیرید.

اما اگر نمی دانید چگونه اینکار را در مواجهه با مشکل خیانت تلفنی انجام دهید و دقیقاً باید چه اقداماتی به کار بندید، می توانید از مشاوره خیانت تلفنی و مشاوره طلاق کمک بگیرید.

مسوولیت کلیه محتوای سایت بر عهده منابع اصلی بوده و بانک مشاغل اینفوجاب هیچ مسوولیتی در قبال محتوا ندارد.

دکمه بازگشت به بالا