دانش و فناوری

خوراکی‌های ناب کرمانی!

صحبت از خوراکی های کرمانی که به میان می آید، حرف برای گفتن زیاد است. گرمان سفر کنید و کمی در بازارهای قدیمی آن بزنید، چشمتان به فروشگاه‌هایی خواهد افتاد که کلمپه آفی است به داخل یکی از این دکان‌ها تا صاحب یک بغل خوراکی خوشمزه شوید. در این مقاله قصد داریم به غذاهای خوشمزه این شهر بپردازیم پس اگر شما هم کنجکاو با ما همراه شوید.

ایش از آن که به استفاده از خوراکی‌های کرمان بپردازیم باید یادآوری کنیم که اگر صدمه می‌زنید از سفر هم با خرید یک بلیط لحظه آخر کرمان تهران در هزینه ها صرفه جویی کنید. همچنین می‌توان هر هتلی را که مد نظرتان از طریق علی‌بابا خرید کنید، مثلاً با چند کلیک ساده می‌توانید یک اتاق در هتل اسپیناس پالاس تهران یا یک هتل در کرمان را رزرو کنید.

قاووت

شهرت قاووت که قووتو هم می‌شود فقط به کرمان محدود نمی‌شود و در تمام ایران شناخته می‌شود. همان گونه ای که نام قووتو مشخص است، باعث بالا رفتن قوت و انرژی می شود.

قاووت یک خوراکی پودری و کامل‌ترین نوع آن به رنگ قهوه‌ای است. نوع قهوه‌ای قاووت از ترکیب چهل گیاه از جمله مغزها، گیاهان دارویی، ادویه‌ها، خشک‌خاش، گشنیز، سیاه‌دانه بذر گندم و جو، خرفه، هل، کنجد و نخودچی و قهوه و شکر به دست می‌آید.

قطاب

قدمت قطاب که یکی از شناخته‌شده‌ترین و اصیل‌ترین شیرینی‌های ایرانی است به زمان هخامنشیان باز می‌گردد. این شیرینی محبوب در کرمان و یزد در دو نوع مختلف درست می شود. تفاوت نوع کرمانی و یزدی

در داخل خمیر است. قطاب کرمانی با پست یا گردوی چرخیده و شکر پر می شود. در حالی که قطاب یزدی با مخلوط بادام می چرخد ​​و شکر پر می شود. اما بقیه موارد مانند روش تهیه خمیر و یا سرخ کردن آن در روغن کار دقیقا یکسان است.

حاج پسته

من شما را در کمین نمی گذارم. به همین دلیل کرمانی‌ها دست به یک ابتکار عمل زده و به جای بادامی که در یزد برای تهیه حاجی بادام استفاده می‌شود. مواد تشکیل دهنده این عبارت شیرینی از پودر پسته و قند، تخم مرغ، گلاب و هل است. حاج پسته طعمی بسیار خوب و طبع گرمی دارد. وزن آن بسیار کم است و هر کیلو آن شامل مقدار زیادی از این شیرینی خواهد بود.

نان پر

نان در حقیقت یک شیرینی سنتی کرمانی است که در خانه‌ها در رنگ‌های مختلف درست می‌شود. اصل این شیرینی سنتی کرمان سفید رنگ بوده و تزئینات آن به رنگ زرد است. مواد تشکیل دهنده نان پر پودر قند، آرد، هل، کنجد و زعفران است. این شیرینی خوش‌عطر و معمولاً در کنار چای فقط می‌شود. برای پرسیدن سوال از این کاربر باید وارد شوید.

کلمپه

کلمپه نوعی کلوچه کرمانی است که در برخی از مناطق این استان در شهرستان بم پخته می شود. درون این کلوچه را با مخلوطی از خرما و گردوی چرخانده شده می‌کنند. از هل، گلاب یا دارچین هم برای عطر بهتر از کلمپه استفاده می‌شود. هه جهت تزیین کلمپه از پودر پسته یا کنجد استفاده می شود و در نوع خاصی از آن نیز از زعفران استفاده می شود.

چماچ سهن

کماچ یک شیرینی بسیار خوشمزه است که در تهیه آن از جوانه گندم و یک نوع ادویه خاص استفاده می شود. این ادویه از ترکیب دارچین، زیره و چند نوع گیاه دارویی به دست می‌آید. کماچ سهن بسیار مقوی و پر شده و می‌توانم آن را به مدت طولانی در بیرون از یخچال نگهداری کنم.

فالوده

فالوده خوش عطر و طعم کرمانی از قرار گرفتن گلوله های ناشتا در محلول آب و شکر تهیه می شود. در تهیه این نوع فالوده از گلاب، عرق نعنا، عرق بیدمشک و یا نسترن به عنوان چاشنی استفاده می شود. تخم شربتی یا تخم خرفه نیز به جهت تزیین به کار می‌رود. این فالوده بی‌نظیر را در تمام بسته‌های خرید کرمان می‌توان یافت.

برشتو

شیرینی برشتو که از خرما تهیه می شود، یک شیرینی برای طرفدار کرمانی است. این شیرینی که به شکل لوزی است از ترکیب آرد سرخ شده در روغن، شکر است خرما در ترکیبات این شیرینی نقش اساسی دارد و بیشتر طعم و مزه خاص برشتو به دلیل استفاده از خرما در آن است. به دلیل شیرینی زیاد برشتو معمولاً به همراه چای مصرف می شود.

کلام آخر

کرمان می‌تواند با جاذبه‌های گردشگری ، تاریخی و البته غذاها و خوراکی‌های خوشمزه خود یک مقصد مناسب برای سفر باشد. گر در فکر سفر به کرمان هستید شک نکنید و همین حالا بلیط خود را از علی بابا تهیه کنید. با مراجعه به سایت علی ابا از هتل اسپیناس پالاس تهران گرفته تا هر هتلی در کرمان یا سایر شهرها و هر پروازی چه به صورت لحظه آخری مثل بلیط لحظه آخری کرمان یا پرواز مشهد کرمان را از علی بابا می خواهید.

نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا