اخبار بازار

خودکشی از ترس ، داروخانه کرونا

ببینید مردم ، شرکت ها و دولت ها در کشورهای مختلف چگونه می توانند مقابله کنند ویروس کرونا سرگرم کننده ، عجیب و آموزنده ای داشتم که همیشه سعی می کردم از جریان نمانم و نگاه کنم.

در این مقاله من قصد ندارم در مورد قرص های ضد بارداری یا علائم یا آماری Coronavirus بنویسم. درعوض ، من می خواهم در مورد نحوه برخورد با موضوعات ، به ویژه مواردی که ترس بیشتری را در مردم ایجاد می کند ، اظهار نظر کنم. و برای من ، بگذارید در مورد تأثیر شبکه های اجتماعی و تأثیر اتصال افراد به یکدیگر صحبت کنیم.

مثل همیشه ، به سبک محمد روضه بن علی ، باید تأکید کنم که آنچه در این بلاگ نوشته شده است ، فقط نظرات و نظرات من است و من اصرار ندارم که شما ، خواننده عزیز ، موافق باشید ، اما من بسیار خوشحال می شوم که پاسخ شما را بگیرم.

ارتباطات ، چه در تلویزیون ، کاغذ یا اینترنت ، اخبار بد را برای همه به همراه دارد. هر بار که سقوط می کنند ، آنها با پیش بینی اتفاقات بد بعدی یا تجزیه و تحلیل وقایع گذشته و شایعات بد سعی در خرید زمان برای پیش بینی یک رویداد جدید دارند. زندگی ارتباطات توجه مخاطب را به خود جلب می کند. بنابراین او از هر روش و هر راه جلب توجه استفاده می کند. حتی به قیمت دروغگویی و نهایتا انکار آن.

وقتی ما به عنوان یک شخص رسانه را برای خواندن ، شنیدن یا دیدن انتخاب می کنیم. در واقع ، ما پذیرفته ایم که آنها بخش مهمی از جهان ما هستند. ما نمی توانیم خود را در معرض اخبار قرار دهیم ، اما نمی توانیم. چه آن را دوست داشته باشیم چه نخواهیم ، خواه آن را دوست داریم یا نه ، اخبار بر عقاید و نگرشهای ما تأثیر می گذارند و در نهایت دنیای ما را شکل می دهد.

اگر اهل کانال های تلگرام نباشید ، با دیدن افرادی که به اخبار خبری سطحی نقل می کنند و اعتقاد دارند شگفت زده خواهید شد و اغلب در رسانه ها جعلی هستند. شما ممکن است بی بی سی را یک موضوع خنده دار ببینید ، اما در حقیقت شما هیچ تفاوتی با آنها ندارید ، فقط دنیای شما توسط رسانه های دیگر شکل می گیرد.

به لطف تلفن های هوشمند و ابزارهای مختلف رسانه ای ، امروز رسانه ها از هر زمان دیگری به ما نزدیکتر می شوند و تأثیرات آن سریعتر در حال رشد است. هنگامی که دائماً با خبرها بمباران می کنید ، فرصت فکر کردن را از دست می دهید و رفتار شما در مواجهه با حوادث و تحرکات احساسی و تحریک آمیز خواهد بود.

اگر آنچه را که برای ساختن دنیای روانی خود انتخاب کرده ایم بپذیریم ، خواهیم دانست که چرا رفتار برخی افراد برای ما احمقانه به نظر می رسد ، احتمالاً از منظر آن افراد ما نیز عجیب و احمق هستیم. سوء تفاهم شد

این ویروس همچنین یک واقعه تلخ است که باعث کشته شدن برخی از افراد می شود. مانند جنگ ، مانند گرسنگی ، مانند سیل ، مانند … اما از نظر ارتباطات ، این یک رویداد هیجان انگیز است که حجم قابل توجهی از لنزهای رسانه ای را می دهد که قابل بارگذاری است و مخاطبان و فروشندگان را به خود جلب می کند.

برای من دولت ها مانند افراد هستند. یعنی آنها نیز تحت تأثیر و واکنش رسانه ها قرار می گیرند. به جز ، معمولاً یک رویداد است. سپس رسانه ها توجه مردم را به خود جلب می کنند. توجه عمومی موجی از احساسات را ایجاد می کند. و دولت ها ، که بقای خود را در مدیریت احساسات به جای عقلانی کردن توده ها می بینند ، به موج حاصل شده پاسخ متفاوتی می دهند. از انکار گرفته تا انکار گرفته تا رفتارهای تکانشی و وعده های عاطفی.

از این زاویه ، یک کشور دقیقاً مانند یک انسان رفتار می کند. که البته تعجب آور نیست ، زیرا دولت ها معمولاً از افرادی تشکیل می شوند که ظهور و سقوط آنها وابسته یا رد شده توسط توده ها است. و رفتار کلی توده ها عمدتاً مربوط به احساسات است ، نه تفکر و منطق.

به عبارت ساده تر ، فکر کردن و توضیح توده های مردم غیرممکن است. درعوض ، فقط با بیرون کشیدن احساسات می توانید افراد زیادی را به خود جلب کنید.

با گذشت سالها ، روابط عمومی شرکت ها آموخته اند که ارزانترین راه برای تبلیغ ، سوار شدن بر موج احساسات مردم است. به عنوان مثال ، بسیاری از اعلامیه های شرکتی در زمینه مشاغل تلفنی برای سلامتی بشر نمونه بارز این موج تبلیغاتی است.

این البته یک واکنش طبیعی از یک شرکت است که هدف اصلی آن سودآوری است. باید بدانیم و درک کنیم که چنین پاسخی از یک شرکت مانند توزیع مشتری به مشتریان است. و هدف اصلی آن تبلیغات و هدف ثانویه آن خوشحال کردن گیرندگان است

وقتی ناراحت و بی شرمانه یا کنجکاو یا به هر دلیل دیگری نیستیم ، ذهن خود را به سمت انحراف خبرهای درست و غلط از رسانه های مختلف باز می کنیم. ما آنقدر گیج هستیم که قدرت جراحی و کشف را از دست می دهیم و هرگونه خبر بد مانند ویروس کرونا ، هر چقدر هم که واقعاً بد باشد ، فقط ما را به اضطراب و نگرانی از میزان و قدرت تولیدشده تبدیل می کند. .

و ما بدون اینکه بتوانیم پیامدهای رفتار خود را اندازه بگیریم عمل می کنیم و به دلیل اینکه سرباز ایدئولوژیک کمربند انتحاری باشد ، ذهن خود را می بندیم و به خودکشی می پردازیم. و بدون فکر کردن ، دهان خود را باز می کنیم و صحبت می کنیم ، اصرار داریم بر آنچه می گوییم و با مخالفان خود مشاجره می کنیم بدون اینکه بدانیم اعتقادات ما چیزی نیست.

مسوولیت کلیه محتوای سایت بر عهده منابع اصلی بوده و بانک مشاغل اینفوجاب هیچ مسوولیتی در قبال محتوا ندارد.
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا