خودرو برقی هیوندای موبیس با قابلیت چرخش 360 درجه در نمایشگاه CES رونمایی شد

در جریان برگزاری نمایشگاه تکنولوژی CES خودرو برقی هیوندای موبیس با قابلیت خرچش 360 درجه رونمایی شد. نسل جدید خودروهای کره ای در راه است.
موبیس، یکی از زیرمجموعه های شرکت بزرگ هیوندای موتورز است که توانست اولین خودرو با قابلیت خرچش 360 درجه را توسعه و آن را د ر نمایشگاه CES به نمایش بگذرد. این نوع خرچش را پیش تر فقط در کانسپت ها و طرح های اولیه در فضای مجازی دیده بودیم و کسی گمان نمی کرد که روزی به واقعیت بدل شود. اما این اتفاق افتاده و هم اکنون در بزرگترین رویداد تکنولوژی جهان در لاس وگاس، شاهد رونمایی از خودرو برقی هیوندای موبیس با قابلیت چرخش 360 درجه هستیم.
بیشتر بخوانید: فروش خودرو در سایت آمازون با هیوندای آغاز می شود
خودرو برقی هیوندای موبیس معرفی شد
توانایی چرخش 360 درجه بوسیله تکنولوژی e-corner بوجود آمده و خودرو را قارد می سازد که هر چهار چرخ خود را 360 درجه بچرخاند تا بتواند مثلاً برای پارک کردن بین دو خودرو (پارک دوبل) و غیره به راحتی انجام دهد. حرکات چرخ ها در این تکنولوژی به صورت افقی و مورب است.
این ویژگی حرکتی به دلیل بهره گیری از چهارموتور در چهارچرخ این خودروست. به طور سنتی خودروهای الکتریکی از یک موتور برای حرکت چهارچرخ استفاده می کنند.

این خودرو در سال 2023 تست های خیابانی خود را با موفقیت پشت سر گذاشته و آماده تولید انبوه است.
شرکت هیوندای شاخه ای با نام موبیس (Mobis) دارد که در زمینه قطعات یدکی و فناوری خودران فعالیت می کند. ماژول e-Corner شامل موتور برقی، کمک فنر، ترمز و فرمان می شود. به عبارت دقیق تر، مهندسان اجزای لازم برای حرکت، توقف، جذب ضربه و فرمان پذیری را در این ماژول تجمیع کرده اند. این ماژول فضای کمی را اشغال می کند و به صورت مستقل برای هر چرخ قابل استفاده است. در ویدیوی زیر می توانید با ساختار ماژول بهتر آشنا شوید.


بیشتر بخوانید:

    طرح مفهومی تانک هیوندای روتم رونمایی شد [+عکس]
    خودرو برقی شیائومی رسماً رونمایی شد؛ رقابت Xiaomi SU7 با تسلا و دیگر بزرگان
    تست سرعت خودرو برقی شیائومی ؛ نگاه اولیه به Xiaomi SU7 [+ویدئو]

نظر شما در خصوص این خودرو خاص چیست؟ لطفاً نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.
  

دکمه بازگشت به بالا