اخبار بازار

خدمات تدارکات بازار برای گروههای هدف مختلف

با توسعه فن آوری های دیجیتال ، شرکت ها توانسته اند حجم عظیمی از داده ها را جمع آوری کنند ، اما پس از آن برای درک داده ها به تکنیک های قدرتمندی احتیاج دارند. یک بررسی جدید نشان داد که بیش از یک سوم مدیران در تماس های جدی برای اجرای تجزیه و تحلیل داده های گسترده در زنجیره تأمین مشغول اند.

تجزیه و تحلیل داده ها می تواند بینش مفیدی در مورد استراتژی قیمت گذاری ، هزینه و بهینه سازی نیروی کار ، مدیریت ریسک عملیاتی و تحویل بهتر ارائه دهد. برخی از مزایای اصلی تجزیه و تحلیل داده های انبوه که قابل استفاده است شامل موارد زیر است:

  • بهره وری عملکرد بهبود یافته است
  • راندمان بالاتر
  • غلبه بر رقبا در بازارهای لجستیکی رقابتی
  • دریافت فرصت های شغلی جدید
تدارکات
تدارکات

یک مطالعه توسط طیف گسترده ای از شرکت ها نشان می دهد که تجزیه و تحلیل داده های انبوه به آنها در بهبود خدمات به مشتری ، زمان پاسخگویی بهتر و افزایش بازده زنجیره تأمین کمک کرده است. در حالی که شرکت ها ارزش تجزیه و تحلیل داده های فله را درک می کنند ، آنها هنوز بهترین روش استفاده از آنها را برای بهبود تجارت خود نمی دانند. تجزیه و تحلیل داده های انبوه در هر یک از موارد زیر می تواند چندین مزیت داشته باشد:

تجزیه و تحلیل داده های انبوه بسیاری از مناطق تجاری و اقتصادی را تغییر می دهد و لجستیک یکی از آنهاست. ماهیت پیچیده و پویا لجستیک ، با توجه به تنگناهای موجود در هر نقطه از زنجیره تأمین ، لجستیک را برای داده های فله ای پایدار می کند. به عنوان مثال ، از داده های لجستیکی در مقیاس بزرگ می توان برای ساده سازی مسیریابی ، ساده کردن عملیات تجاری و تأمین شفافیت در زنجیره تأمین برای تسهیل عملکرد شرکتهای حمل و نقل استفاده کرد. آینده تجزیه و تحلیل داده های انبوه برای شرکت های لجستیکی که می خواهند به صورت عمده استفاده از داده ها باشند ، به نظر می رسد.

تدارکات
تدارکات

مزیت دیگر در بازاریابی مشهود است. داده های جمع آوری شده از شبکه های اجتماعی و برنامه های تلفن همراه برای دستیابی به الگویی از احساسات مشتری قابل تجزیه و تحلیل هستند. می توان از آن برای ایجاد استراتژی فروش و بازاریابی و همچنین برنامه ریزی بهتر برای آینده استفاده کرد.

برای بهینه سازی مسیرهای رانندگی ، می توان از مقادیر زیادی از داده ها برای به حداقل رساندن هزینه سوخت و کاهش خطر تصادف هنگام ارسال محصولات به موقع استفاده کرد. تجزیه و تحلیل مقادیر زیادی از داده های جمع آوری شده از مسیر ، بارهای ترافیکی ، آب و هوا ، نوع و اندازه وسایل نقلیه و غیره می تواند سرنخ هایی برای راه های بهبود عملکرد رانندگی ، شناسایی و به حداقل رساندن مناطق فراهم کند. پیشنهاد خطر و زمان تحویل دقیق. بر این اساس ، تنظیم عملیات حمل و نقل وضعیتی برنده برای مشتریان و مشاغل خواهد بود. مزیت دیگر استفاده از داده های حمل و نقل انبوه این است که محصولات حساس با دقت بیشتری ارسال می شوند. صرفه جویی در منابع تازه یک چالش مداوم برای شرکت های لجستیک بوده است. با این حال ، داده های فله ای و IoT می توانند به رانندگان و مدیران حمل و نقل این ایده را ارائه دهند که چگونه می توانند از هدر رفتن هزینه کالاها جلوگیری کنند. مثلاً بستنی و دسر مصرف کنید. شما می توانید یک سنسور دما را در داخل کامیون نصب کنید تا وضعیت کالا بررسی شود و این داده ها به همراه داده های راهنمایی و رانندگی به یک رایانه مسیریابی مرکزی ارائه شود. اگر شروع به حل شدن کند ، کامپیوتر می تواند به درایور هشدار دهد و به جای آن روش های نزدیک تری ارائه دهد.

خدمات تدارکات
خدمات تدارکات

محل ، ظرفیت و انعطاف پذیری انبارها بر عملکرد زنجیره تأثیر تأثیر می گذارد. تجزیه و تحلیل پیشرفته می تواند داده های عملکرد انبارهای موجود را تجزیه و تحلیل کند و عملکرد هر مکان جدید را ارزیابی کند. یا دقیق تر ، تقاضا را می توان بر اساس تجزیه و تحلیل موجودی محصول با گذشت زمان پیش بینی کرد. به زودی ، داده های انبوه به همراه اتوماسیون و فناوری IoT ممکن است لجستیک را به صورت کامل خودکار کند.

تجزیه و تحلیل داده های فله می تواند به طور چشمگیری عملکردهای زنجیره تامین و لجستیک را بهبود ببخشد و بهره وری را به حداکثر برساند. پیش بینی و کار بر روی نیازهای مشتری بسیار ساده تر می شود و در نتیجه افزایش رضایت و وفاداری مشتری ایجاد می شود.

اگر به چنین بررسی هایی علاقه مند هستید ، در Bazaar Logistics عضو شوید و از خدمات موجود در این مجموعه استفاده کنید.

جهت دیدن مقالات بیشتردر مجموعه اخبار کسب و کار کلیک کنید 


منبع خبر: خدمات تدارکات بازار برای گروههای هدف مختلف

مسوولیت کلیه محتوای سایت بر عهده منابع اصلی بوده و بانک مشاغل اینفوجاب هیچ مسوولیتی در قبال محتوا ندارد.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا