دانش و فناوری

خانواده پیکسل 9 گوگل


کمتر از 1 ماه پیش بود که برای شما در ترنجی نوشتیم اسم گوشی تاشو بعدی گوگل به جای Pixel Fold 2 احتمالا Pixel 9 Pro Fold خواهد بود. در همان گزارش هم بازگشت پسوند XL در این خانواده را شنیده بودیم. امروز دوباره جمعیت 3 نفره خانواده پیکسل 9 گوگل دوباره تایید شده است. البته باید توجه داشته باشید که اینجا مدل فولد در نظر گرفته نشده و منظور گوشی های ساده سری Pixel 9 هستند.

خانواده پیکسل 9 گوگل

آنطور که پیش از این انتظار داشتیم، گوشی های عادی (غیرتاشو) سری Pixel 9 گوگل باید با نام های زیر عرضه شوند:

  1. 1- پیکسل 9
  2. 2- پیکسل 9 پرو
  3. 3- پیکسل 9 ایکس ال

برند امریکایی سازنده قاب گوشی یعنی Thinborne، این روزها پرکار شده و پس از ارائه اطلاعاتی درباره طراحی گلکسی زد فولد 6 حالا اطلاعاتی را درباره قاب های سری Pixel 9 ارائه یم کند.

این قاب ها برخی از جزئیات طراحی سری پیکسل 9 را نشان می دهد. این قاب ها فریم تخت و لبه های تیز را برای محصولات 2024 گوگل نشان می دهند که نسبت به طراحی دارای لبه های منحنی در پیکسل 8 متفاوت است.

گوگل در نسل جدید گوشی های خود همچنان جزیره دوربین افقی کشیده خود را که به نوعی امضای طراحی چند نسل اخیر گوشی های Pixel است را نگاه خواهند داشت. با این حال امسال این بخش دارای لبه های گرد خواهد بود.

برای مثال در تصویر زیر مقایسه لبه های گرد جزیره دوربین روی قاب پیکسل 9 پرو با طراحی جزیره دوربین روی پیکسل 8 پرو را می بینید:

مقایسه لبه های گرد جزیره دوربین روی قاب پیکسل 9 پرو با طراحی جزیره دوربین روی پیکسل 8 پرو

مقایسه لبه های گرد جزیره دوربین روی قاب پیکسل 9 پرو با طراحی جزیره دوربین روی پیکسل 8 پرو

برای مشخصات سخت افزاری، انتظار می رود گوشی های پیکسل 9 از تراشه Tensor G4 گوگل استفاده کنند. احتمالا Pixel 9 Pro با حداکثر 16 گیگابایت رم LPDDR5X و حداقل 128 گیگابایت حافظه داخلی عرضه می شود. احتمالا همین مشخصات برای مدل XL نیز لحاظ خواهد شد.

انتظار می رود که پیکسل 9 مدل پایه به مانند مدل قبلی خود از دوربین دوگانه استفاده کند اما Pixel 9 Pro و مدل XL دوربین اصلی سه گانه داشته باشند.

همچنین ممکن است Pixel 9a در سال 2025 معرفی شود. اگر پیکسل 9 پرو فولد را هم به عنوان گوشی تاشو این خانواده حساب کتیم، سری Pixel 9 در مجموع 5 عضو خواهد داشت.

نظر شما چیست؟ منتظر سری پیکسل 9 گوگل هستید؟ کدام دستگاه برای شما جذاب تر خواهد بود؟

بفرست برای دوستات

دکمه بازگشت به بالا