بازاریابی اینترنتی

حقیقت و آمار – غذا برای فکر

سالها پیش در دانشکده دوره ای راجع به آنالیز آماری انجام دادم و یاد گرفتم چگونه از آمار استفاده کنم تا یک چیز را بگویم و دیگری را تفکیک کنم. من در همان دوره آموختم که باید به روشنی بیان کند که چگونه آماری حاصل می شود ، مفروضات مربوط به چیست ، اندازه نمونه چیست ، منظور از انواع افراد برای ارائه پاسخ به عنوان بخشی از گروه آماری نمونه ، چگونگی تفسیر نتایج و قصد استفاده از آمارهای تولید شده است.

در ادامه این افکار می خواهم با برخی از «اصطلاحات آماری» که در این زمینه از تحلیل استفاده می شود ، شروع کنم تا به من در بیان مبانی من برای این مقاله کمک کند.

پرداختن به جهل: خطای معقول: در نظر گرفتن عدم وجود شواهد ، دلیل عدم حضور است. اگر چیزی نادرست شناخته نشده است ، فرض کنید درست است؛ یا اگر چیزی صادق نیست ، فرض کنید نادرست است. به عنوان مثال ، اگر دلیلی نداشته باشم که فکر کنم کسی در تاجیکستان به من آرزو کند ، اثبات این نیست که هیچ کس در تاجیکستان به من آرزو نکند.

میانگین: یک اصطلاح مبهم است. غالباً میانگین حسابی را نشان می دهد ، اما می تواند معدل ، میانگین هندسی ، میانگین وزنی را نشان دهد – که از درج عوامل خارجی و وزن آن عوامل به دست می آید و نتیجه دیگری را می دهد. مراقب باشید اگر گزارشی که به نقل از آن به طور متوسط ​​نقل قول می کنید بدون مشخص کردن که میانگین نقل شده است

جانبداری: گفته می شود که یک روش اندازه گیری مغرضانه است اگر به طور متوسط ​​پاسخ متفاوتی از حقیقت بدهد. تعصب تفاوت مورد انتظار بین اندازه گیری و حقیقت است. به عنوان مثال ، اگر از نردبان با لباس بالا بروید ، بدان معنی است که اندازه گیری وزن واقعی بیشتر از وزن واقعی شما خواهد بود.

نمونه مناسب: نمونه ای که به دلیل راحتی آن دوام می آورد؛ این یک نمونه احتمالی نیست. به عنوان مثال ، من فقط می توانم با پرسیدن 10 نفر از همسایگانم ، نمونه ای از نظرات را بگیرم. این نمونه ای از راحتی خواهد بود و بعید است که مخاطبی واقعاً هدفمند با اندازه قابل توجهی داشته باشد که بتواند به من نتایجی برساند که در واقع می تواند به عنوان بخشی از یک بررسی جدی استفاده شود. در صورتی که کسی واقعاً علاقمند به انتشار حقیقت با اطمینان از درجه اطمینان باشد ، باید همیشه از استفاده از نمونه های مناسب اجتناب شود.

شما می توانید برداشت خود را در مورد آنچه می تواند انجام شود برای دستکاری آمار اگر می خواهید برای بارگذاری یک نقطه شما می خواهید برای ایجاد استفاده کنید. خیلی اوقات ، آمار این روش را با دیگران به اشتراک می گذارد تا سعی در ایجاد رفتار مثبت در جهت های خاص ، اغلب به نفع خالق آمار داشته باشد.

اکنون من نمی گویم که آمار با هدف گمراه سازی ایجاد می شود. اما حتی اگر توسط گیرنده آمار تفسیر نادرست شود ، کار شما از استفاده از آمار برای انتقال اطلاعات دقیق و مفید که می تواند توسط مصرف کننده انجام داده استفاده کند ، استفاده نمی کند.

بگذارید یک مثال در زندگی واقعی برای شما بیان کنم که چگونه ابهام و یا حتی قصد فریب دادن می توانند در ایجاد آماری که اغلب در مکانهایی مانند ارائه ، وسایل ، فیلم و غیره نمایان می شوم ، خزش ایجاد کنند.

اخیراً آماری را در مورد به اشتراک گذاری محتوا در فیس بوک مشاهده کردم. عنوان این نمودار عنوان شده است: “عکسها بیشتر در فیس بوک به اشتراک گذاشته می شوند” و نمودار نشان می دهد که حدود 80٪ یا بیشتر از کل اشتراک های فیس بوک برای به اشتراک گذاشتن عکس ها ساخته شده است – به اشتراک گذاشتن مطالب دیگر مانند فیلم ها به عنوان مثال ، در حدود 5٪ از محتوای اشتراکی کاهش یافته است.

شخصی که بعد از دیدن این داده ها به صورت سطحی فکر می کند ممکن است با خودش بگوید: “وای بهتر است به جای فیلم ها روی ارسال عکس در فیس بوک تمرکز کنم.” آنچه رقمی که در واقع فقط یک نمودار بارشی برای شما تعریف نکرده بود این بود: چه کسی و چه تعداد نفر برای ایجاد این آمار نمونه گرفتند. دلیل وقوع این سطح اشتراک عکس – به این دلیل است که مردم می خواهند عکس های بیشتری از فیلم ها ببینند یا شاید این موارد باشد:

  • بنابراین کمتر کسی می داند که چگونه فیلم ها را بسازید و بارگذاری کنید و فیلم ها کار بسیار زیادی برای ایجاد تعداد کمی از اینها هستند؟

  • یا به این دلیل است که هر کس یک تلفن همراه دارد که می تواند امروز عکس بگیرد و بسیاری از 1.8 میلیارد کاربر فیسبوک عکس هایی از خانواده ، حیوانات خانگی ، تعطیلات خود را بارگذاری می کنند یا شب قبل جایی که می خوردند؟

از طرف دیگر من به عنوان یک تاجر حرفه ای و بازاریاب اینترنتی می دانم که فیس بوک دوست دارد ویدئوهای شما را بارگذاری کند و اگر یکی را بارگذاری کنید ، بسیاری از افراد با آن “به” آنها می رسند بدون اینکه حتی من حتی مجبور به “بهبود” برای ارسال آن برای دیدن آن در آنجا باشم. در حالی که با تبلیغات تصویری ، من اغلب مجبور می شوم که تصاویر را به مردم هدیه کنم و “پستی را بارگذاری کنم” با هزینه ای که به فیس بوک پرداخت می شود تا آنها را به اندازه فیلم های من پخش کند. یک نمونه اخیر – یک عکس تبلیغاتی و متنی که اخیراً بدون ارسال فشار ارسال کردم فقط به 22 نفر رسید. ویدئویی که اخیراً در فیس بوک بارگذاری کردم در هفته جاری به 1،368 نفر رسیده است بدون اینکه هیچگونه خبری منتشر شود.

بنابراین نتیجه گیری من از دیدن یک شکل “نمودار بار” که چند روز پیش دیدم این است که کسی آن را می خواند بدون این که چرا قصد دارد به دلیل داشتن چنین آماری تصمیمات اشتباهی در رابطه با کسب و کار اتخاذ کند و شروع به حذف تبلیغات مبتنی بر تصویر کند و در عین حال کاملاً نادیده بگیرد که ایجاد ویدیو چیست. برای هر دو نوع محتوا ، استفاده از آنها به عنوان تبلیغ برای تجارت است ، اما توجه داشته باشید که برای بیرون کشیدن عکس های شما در مقابل افراد ، هزینه تبلیغات بیشتری برای شما خواهد داشت تا اینکه یک فیلم آپلود شده به میزان معادل افراد برسد.

بنابراین انسان دقیقاً در تلاش صمیمی این تصویر آماری را به جهان چه سوق داده است؟ هدف او چیست؟ و چگونه قرار شد این اطلاعات مشترک جدید را به نفع خود بخوانم و استفاده کنم؟ وضوح در مورد پست فقط وجود نداشت …

در خاتمه ، من می خواهم توصیه هایی را برای کسانی که آمار منتشر می کنند به شما ارائه دهم: اگر شما یک بازاریاب هستید که سعی دارید فکر یا ایده ای را در خانه بیاورید که دیگران بتوانند آمار را بدست آورند ، لطفاً:

  1. درک کنید که چگونه افراد هنگام مشاهده آمار می توانند واکنش نشان دهند

  2. در هنگام ارائه آمار به دیگران ضمن بازاریابی به آنها ، صادق باشید.

  3. کلمه ای را اضافه کنید تا معنی این آمار را توضیح دهید – ماهیت چیزهایی که او می گوید وقتی در خود آماری وضوح کافی وجود ندارد.

جهت دیدن مقالات بیشتردر مجموعه بازاریابی اینترنتی کلیک کنید 

مسوولیت کلیه محتوای سایت بر عهده منابع اصلی بوده و بانک مشاغل اینفوجاب هیچ مسوولیتی در قبال محتوا ندارد.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا