دانش و فناوری

حسگر تصویر ۴٨ مگاپیکسلی، در ۴٣ درصد از گوشی‌های هوشمند به کار رفته است

بازار حسگرهای تصویر برای گوشی های هوشمند هر روز بزرگتر می شود. در این راستا به مرور زمان گوشی های هوشمندی با دوربین بهتر ساخته خواهند شد. بر اساس گزارش های جدید، سهم سنسورهای تصویر مختلف از گوشی های هوشمند شناسایی شده است. اکنون می دانیم که سهم سنسور تصویر 40 مگاپیکسلی در گوشی های هوشمند حدود 40 درصد است.

در حدود 40 درصد از گوشی ها از سنسور تصویر 40 مگاپیکسلی استفاده می شود

در گذشته در مورد آمار سنسور تصویر برای سنسور گوشی ما صحبت کردیم.

بازار سنسور تصویر موبایل متعلق به سونی است. سامسونگ در تعقیب ژاپنی ها!

نقل شده در GizChinaتحلیلگران کنترپوینت به طور مرتب ارقام بازار گوشی های هوشمند را بررسی می کنند. اکنون در مطالعه اخیر در این مجموعه، تخمین سهم سنسورهای تصویر مختلف در بازار گوشی های هوشمند آغاز شده است. در نهایت، کارشناسان این حوزه به این نتیجه رسیدند که سنسورهای 40 مگاپیکسلی اغلب در گوشی های هوشمند استفاده می شوند و سهم تجاری زیادی دارند. در واقع سهم آنها حدود 40 درصد است. این سنسورها در سه ماهه اول سال جاری حدود 5 درصد از بازار را پوشش دادند.

در بخش گوشی های هوشمند، قیمت های بین 4 تا 40 دلار، سنسورهای تصویر 40 و 64 مگاپیکسلی بر بازار حاکم هستند. سهم سنسورهای تصویر 64 مگاپیکسلی در مقایسه با 2 درصد بود. 1.5 درصد در سه ماهه اول سال 5. در زمینه گوشی های پرچمدار، سازندگان اغلب از سنسورهای 50 مگاپیکسلی استفاده می کنند. در مقابل، سهم مگاپیکسل چندان بالا نیست، اگرچه بحث های زیادی وجود دارد. سهم آنها در سه ماهه دوم سال 96 تنها 2.8 درصد بوده که نشان از عدم تمایل تولیدکنندگان دارد.

در بین گوشی های کمتر از 2 دلار، سنسور تصویر 4 مگاپیکسلی همچنان بسیار محبوب است. سهم این محصولات به 45.8 درصد می رسد. در این میان مدل های با سنسورهای 4 و 40 مگاپیکسلی در حال افزایش هستند.

از طرفی سنسورهای جدید و هیجان انگیزی وارد گوشی های پرچمدار می شوند. برای مثال سامسونگ از سنسور 5 مگاپیکسلی خود با وضوح بالا رونمایی کرده است. سونی همچنین از یک سنسور دوربین دیجیتال با اندازه تقریباً 4 اینچ در Xperia Pro I استفاده کرده است. با این حال، اکثر گوشی های رده بالا به دوربین های 40 مگاپیکسلی با وضوح بالا مجهز هستند. با این حال، کمبود مداوم اعضا و افزایش هزینه ها می تواند پیشرفت این تلفن های مقرون به صرفه را کند کند.

نظر شما در مورد سهم عینی سنسور تصویر 40 مگاپیکسلی در گوشی ها و محبوبیت آن در بین سازندگان چیست؟

نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا