بازاریابی

حساب با یک حساب Google AdWords

این قدرتمندترین بستر تبلیغاتی پولی برای جستجوی آنلاین است. گوگل با بیش از 91 درصد از سهم بازار موتورهای جستجو ، بدون شک قهرمان بی چون و چرای همه ادوار است.

در نتیجه ، طبیعی است که هر شرکتی در جهان بخواهد از طریق استفاده از تبلیغات AdWords PPC یا بازاریابی جستجوی طبیعی در صفحه اول Google اقدامی انجام دهد. بیایید این را بپذیریم ، اگر وب سایت شما در صفحه اول Google هنگام درخواست کلمه کلیدی در شرکت شما نمایش داده نمی شود ، می توانید ورود مشتریان جدید در این سایت را فراموش کنید.

استفاده از بستر AdWords

همانطور که همه ما می دانیم ، قبل از اینکه افراد بتوانند موفقیت برجسته ای نشان دهند ، با قدرت ، مشکلات و اعتیاد به یادگیری وجود دارد. بسته به توانایی مدیریت کمپین ، AdWords می تواند شما را مجبور یا قطع کند. بیایید این واقعیت را بپذیریم که شرکت ها برای دریافت تبلیغات بیشتر نمی خواهند با خرید تبلیغات پولی ، ضرر کنند. هدف واقعی شرکت رشد و سودآوری است.

در پایان روز ، تنها معیارهای مهم مورد توجه صاحب مشاغل نرخ تبدیل و بازگشت سرمایه (بازگشت سرمایه) هستند. مطمئناً معیارهای مهم بسیاری برای پیگیری و نظارت بر همه فروشندگان ماهر وجود دارد. علاوه بر این ، این معیارها توسط مقادیر قابل اندازه گیری به نام “KPI” یا شاخص های کلیدی عملکرد کنترل می شوند. این مقدار برای نظارت بر هدف کلی بازاریابی (موفقیت یا شکست کمپین) در نظر گرفته شده است. برخی از این KPI ها برای نظارت عبارتند از: CPC (هزینه به ازای هر کلیک) ، CTR (نرخ به ازای هر کلیک) ، CPA (هزینه برای هر خرید) ، CPC (هزینه به ازای هر تبدیل) ، CLV (عمر مشتری – ارزش) ، فقط برای ذکر چند مورد.

بستر AdWords دارای مناطق فهرست نشده بسیاری است که می توانید آنها را با نمودار پرواز پرواز مقایسه کنید. بله ، در واقع ، کسی که هیچ تجربه زندگی ندارد بسیار گیج کننده است.

برای اینکه فقط مختصراً در مورد شرایط مختلفی که هنگام ایجاد اولین کمپین AdWords به توجه شما نیاز دارند ، یک مرور کلی داشته باشید ، در اینجا برخی از شرایط لیست وجود دارد: کمپین ایجاد گروه تبلیغات ، کپی تبلیغات ، ساخت بودجه و حداکثر. تنظیمات CPC. این کار با تنظیم انواع بازی های مناسب مانند “بازی های رایگان ، بازی های رایگان اصلاح شده ، بازی های عبارتی ، بازی های واقعی برای تنظیم بازی های رایگان ، بازی های بد ، بازی های واقعی شروع می شود. نصب ردیابی ویرایش و برچسب گذاری Google Tag Manager و دلیل آن ، اطلاعات جمعیتی ، موقعیت مکانی و قرار دادن تبلیغات ، برنامه ، برنامه افزودنی تبلیغات ، پسوند تماس ، نمایش تبلیغات در شبکه ، دریافت QS (امتیاز خوب) و لیست ادامه دارد.

قابل درک است که اکثر شرکت ها مهارت داخلی در سازماندهی و مدیریت مبارزات AdWords ندارند. مهمتر از همه ، CPA (هزینه هر خرید) آنها بالاتر است زیرا آنها به طور کامل تبلیغات خود را بهینه نمی کنند. در نتیجه ، QS (نمره نمره) بسیار کم است (براساس ارتباط آگهی ، کلمات کلیدی در نسخه آگهی ، URL ، صفحه فرود و غیره از 1 تا 10 اندازه گیری می شود.) بنابراین هر کلمه کلیدی دارای CPC بالاتر (هزینه هر کلیک) علاوه بر این ، تعداد نمایش تبلیغات (زمانی که تبلیغ شما ظاهر می شود) کمتر از بهینه سازی غیر کمپین است.

زمان ایجاد یک حساب Google AdWords است

همیشه توصیه می شود که یک تأیید اعتبار Google AdWords را توسط یک متخصص تأیید شده توسط شخص ثالث درخواست کنید. از همه مهمتر ، حرفه ای ترین افراد به شما کمک می کند تا بفهمید چرا کمپین شما آنطور که می خواهید انجام نمی شود.

حساب AdWords فرآیندی است برای ارزیابی اثربخشی کمپین بازاریابی شما و عملکرد روان حساب شما برای به حداکثر رساندن ROI شما. فقط یک متخصص Google AdWords می تواند به شما کمک کند و پیوندهای گمشده را پیدا کند. در طول ارزیابی ، بسیاری از مشکلات پنهان شناسایی خواهد شد. هر مورد به طور جداگانه مطالعه و نوشته خواهد شد.

پیکربندی سیستم حساب شما برای شناسایی اجزای ضعیف بررسی می شود. نظارت بر AdWords همچنین به شما کمک می کند که ببینید تبلیغات شما در کجا از بین می روند و مهمتر از همه نحوه بهبود آنهاست ، با این حال ایده های جدیدی نیز ارائه می شود.

می بینید که چیزهای بیشتری در Google AdWords وجود دارد که فقط ایجاد تبلیغات و انداختن چندین کلمه در یک گروه تبلیغات واحد و افزودن URL سایت است.

مهمترین جنبه در هر کمپین AdWords ردیابی تبدیلات است. بیش از 95٪ شرکت ها این حق را ندارند. اگر می خواهید ROI را بهتر سازماندهی کرده و بهبود ببخشید ، ابتدا باید بدانید چه خبر است. اگر نمی توانید به درستی تبدیل های خود را کنترل کنید ، چگونه می توانید داده های خود را تجزیه و تحلیل کنید و نتایج منفی را که باعث می شود بودجه حقوق و دستمزد شما را بسوزاند اصلاح کنید؟

علاوه بر این ، درصد زیادی از شرکت ها م Internetلفه قابل توجهی در اینترنت ندارند. آنها این پتانسیل را ندارند که در نهایت فروش اتوماتیک خود را بدست آورند تا روزانه هدایت شوند و آنها را به خریدار تبدیل کنند. داشتن یک وب سایت تنها قسمت کوچکی از مقایسه با بازاریابی آنلاین است و این دلیل اصلی است که بسیاری از شرکت ها برای تبلیغ در اینترنت پول خود را از دست می دهند. از همه مهمتر ، آنها بستر CRM (مدیریت ارتباط با مشتری) مناسب را ندارند تا از طریق اتوماسیون بازاریابی از طریق ایمیل ، هدایای خود را جذب و پرورش دهند. بنابراین آنها فقط مقدار زیادی از ترافیک پرداخت شده را مستقیماً به وب سایت خود ارسال می کنند و امیدوارند که بهترین ها را پیدا کنند ، تکنیک های کاشت و دعاهایی که نتیجه چندانی نخواهد داشت.

نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا