حذف اپلیکیشن های آپ، تپسی و دیجیکالا از گوگل پلی استور

اپلیکیشن های آپ، تپسی و دیجیکالا هم از گوگل پلی حذف شدند. روز گذشته نیز گوگل با ارسال ایمیلی، اپلیکیشن دیوار را به علت تحریم ها از فروشگاه اپلیکیشن خود حذف کرده بود.
بنابر بررسی های انجام شده توسط ای جی مارکت و گزارش کاربران ما، بعد از حذف دیوار از گوگل پلی که روز گذشته انجام شد، اپلیکیشن های  آپ، تپسی و دیجیکالا نیز از گوگل پلی استور حذف شده اند.
بیشتر بخوانید: اجرا نشدن برنامه همراه بانک در آیفون ؛ مشکل جدید کاربران ایرانی گوشی های اپل!
حذف اپلیکیشن های آپ، تپسی و دیجیکالا از گوگل پلی استور
بعد از مدتها بار دیگر موجی از حذف اپ های ایرانی از پلی استور راه افتاده و بعد از حذف دیوار از گوگل پلی، حالا اپلیکیشن های آپ، دیجیکالا و تپسی هم از گوگل پلی حذف شده اند.
به نظر می رسد علت حذف آپ، دیجیکالا و تپسی هم کاملا مشابه با دیوار و در واقع مبتنی بر  ماده 16.5 «توافقنامه توسعه دهندگان» صورت گرفته که به تحریم های وضع شده از سوی دولت آمریکا اشاره دارد.
نکته جالب توجه اینکه تپسی پیش تر در آبان ماه 1401 هم از گوگل پلی حذف شده بود اما مجددا در دسترس قرار گرفته بود. در همان زمان وزیر ارتباطا از پیگیری موضوع در مجامع بین المللی خبر داده بود اما در حال حاضر نتیجه ای از پیگیری های وزیر اعلام نشده است.
اپلیکیشن های تپسی و دیجیکالا هم از گوگل پلی حذف شدند
 
تحریم ها از بیرون و فیلترینگ از داخل، مدت هاست که به کسب وکارهای آنلاین ایرانی ضربه می زند. گوگل پلی هرازچندگاهی تصمیم به حذف چند اپلیکیشن از روی فروشگاه اندرویدی خود می گیرد. تابستان 1400، اپلیکیشن های آپارات، فیلیمو، بلد و طاقچه از گوگل پلی حذف شدند و مدت هاست برخی دیگر از اپلیکیشن ها مانند علی بابا نیز دچار همین مشکل شده اند.
تابستان 1401 نیز اپلیکیشن های شیپور، شیپور پلاس و آلونک از گوگل پلی حذف شدند. اسنپ، سروش، بله و آی گپ نیز در آبان همان سال حذف شدند.
این درحالی است که از مهرماه سال گذشته، گوگل پلی در ایران مسدود شده است و این پلتفرم چندان اهمیتی برای نهادهای تصمیم گیر در ایران ندارد. در ماه های اخیر با وجود موافقت وزارت ارتباط با رفع فیلتر این فروشگاه اندرویدی، تغییری در وضعیت مسدودسازی آن صورت نگرفته است.
فیلتری که به باور بسیاری از کارشناسان موجب شده تا ریسک گسترش بدافزار و نصب نرم افزارها از مسیرهای غیررسمی افزایش یابد که امنیت دستگاه ها و حریم خصوصی کاربران ایرانی را به شدت تهدید می کند.
بیشتر بخوانید:

    واکنش رسمی ابرآروان به تحریم های جدید آمریکا [+عکس]
    دبیر شورای عالی فضای مجازی توسط اتحادیه اروپا تحریم شد
    تحریم گوگل مپ برای سرویس های ایرانی رفع شد

دیدگاه شما در خصوص حذف اپلیکیشن های تپسی و دیجیکالا از گوگل پلی چیست؟ نظرات خود را در بخش کامنت ها با ما به اشتراک بگذارید و اخبار تکنولوژی را با ای جی مارکت دنبال کنید.
 

دکمه بازگشت به بالا