دانش و فناوری

حالا امریکایی‌ها هم خواستار یکپارچه شدن پورت شارژر محصولات الکترونیک شدند: شرمنده اپل!

هفته گذشته بود که برای شما نوشتیم محافظت از پشت USB C در اتحادیه اروپا رسمی شد. البته که شروع از پاییز ۱۴۰۳ است و تا آن زمان شاید اصلاً آیفون‌ها بدون پورت شوند یا هر اتفاق دیگری اما این مشخصا به محصولات اپل اشاره مستقیم تری دارد، زیرا معمولاً هر گجت دیگری حالا پورت USB C دارد. جالب‌تر اینکه پس از اروپا حالا آمریکایی‌ها هم خواستار یکپارچه شدن پورت شارژر محصولات الکترونیکی شدند: شرمن

اجباری شدن پورت USB C در آمریکا

پس از تصویب قطعنامه اتحادیه اروپا برای یکسان سازی محصولات شارژ شارژ در این قلمرو، گزارش هایی منتشر شد مبنی بر اینکه اپل باید پورت شارژ آیفون های خود را به پورت USB Type-C تغییر دهد.

هزارش های دیگری نیز وجود دارد مبنی بر اینکه این کار را فقط در اروپا انجام خواهد داد. گن‌ها ادعا می‌کنند که گزارش‌هایی را که اپل می‌کند می‌تواند در ایالات متحده آمریکا و سایر بازارها حفظ کند. وجود ندارد، خال، طبق آخرین گزارش، اگر باید شارژ USB Type-C را به طور کامل فعال کند. این دلیل است که ایالات متحده نیز از یکپارچه اتحادیه اروپا پیروی می کند.

گروهی از دموکرات‌های سنا از وزارت بازرگانی ایالات متحده درخواست کرد که از اروپا پیروی کند و همه سازندگان گوشی‌های هوشمند باید به ساخت دستگاه‌هایی بپردازند که استانداردهای شارژ مشترک را رعایت کنند.

در نامه ای به وزیر بازرگانی، جینا ریموندو در روز پنجشنبه، سناتورهای اد مارکی (D-MA) و سناتورهای الیزابت وارن و برنی سندرز (I-VT) از این درخواست کردند که یک استراتژی برای یکپارچه سازی یک ارتباط شارژ مشترک برای همه. دستگاه های تلفن همراه ایجاد کند.

قانونگذار ایالات متحده آمریکا می :ویند:

شارژرهای اختصاصی های الکترونیکی غیر ضروری ایجاد می کنند


سناتورها استدلال می کنند که شارژرهای اختصاصی مانند پورت لایتنینگ اپل لوازم الکترونیکی غیرضروری ایجاد می کنند. هنها همچنین می‌گویند که این یک بار مالی برای مصرف مصرفی است که دستگاه‌های خود را افزایش می‌دهند

مارکی روز پنجشنبه در بیانیه ای گفت:

«سال به سال، شارژرهای قدیمی ما را در سطل زباله می ریزند در حالی که ما به شرکت می پردازیم. مشتاق مصرف کنندگان را به دام می اندازد و سیاره ما را در بحران آب و هوا فرو می برد. من از وزارت بازرگانی می خواهم که از اتحادیه اروپا پیروی کند. بنها باید روی راه‌حل‌هایی کار کنند تا بتوانیم پول، سلامت عقل و سیاره‌مان را ذخیره کنیم.»

ر رنلاف قوانین اتحادیه اروپا، سناتورها وزارت بازرگانی راملزم به پذیرش USB Type-C. در عوض، خواسته‌های آنها برای «استراتژی جامع» برای وزارتخانه ایجاد کرد ارد از دستور اتحادیه اروپا، قانونان استدلال می کنند که این نوآوری را خفه می کند.

نظر شما چیست؟ فکر کنید که این بازی به کجا برسد؟

نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا