حاشیه نمایشگر آیفون 16 باریک تر از آیفون 15 خواهد بود

براساس گزارش رسانه  معتبر کره ای The Elec در طراحی برخی از مدل های آینده ی محصولات آیفون تکنولوژی BRS به کار برده خواهد شد. این فناوری باعث باریکتر شدن حاشیه نمایشگر آیفون 16 نسبت به نسل قبلی یعنی آیفون 15 می شود.این فناوری، به واسطه بهینه سازی چیدمان مدارهای زیر نمایشگر، قابلیت کاهش ضخامت حاشیه های نمایشگر را بدون کاهش کیفیت تصویر یا افزایش اندازه ی کلی گوشی فراهم می کند. این تغییرات نیازمند استفاده از فناوری های تولیدی پیشرفته و دقیق است؛ زیرا چیدمان فشرده تر مدارها و نیاز به انجام اتصالات پیچیده تر به سمت پایین، به چالش های فنی مهمی می انجامد.
بیشتر بخوانید: 

  آیفون 12 با سیستم عامل جدید iOS 17.4 بروزرسانی می شود
  آیفون 16 پرو احتمالا با پوشش جدید و براق تیتانیوم عرضه خواهد شد
  یونیت های ساختگی آیفون 16 دکمه ضبط و برآمدگی دوربین جدید را نشان می دهند

باریک تر شدن حاشیه نمایشگر آیفون 16
یکی از عوامل اساسی در کاهش ضخامت حاشیه ها، مدارهای کنترل کننده ی نمایشگر (DDI) است که وظیفه ی فعال سازی و تنظیم نور پیکسل های پنل OLED را بر عهده دارند.
گزارش ها حاکی از آن است که ال جی دیسپلی، به منظور پاسخگویی به نیازهای اپل، قصد دارد تنوعی را در زنجیره ی تأمین DDI خود ایجاد کند. این اقدام شامل اضافه کردن شرکت Novatech از تایوان به لیست تأمین کنندگان ال جی دیسپلی است، که باعث بهبود کیفیت کنترل و کاهش هزینه ها خواهد شد.
حاشیه نمایشگر آیفون 16
هنوز اطلاعات دقیقی درباره اینکه آیا فناوری BRS برای تمامی مدل های آیفون 16 یا فقط برای مدل های پرو مورد استفاده قرار خواهد گرفت، موجود نیست. با این حال، انتظار می رود که در مدل های پرو، به خصوص آیفون 16 پرو و آیفون 16 پرو مکس، ابعاد نمایشگر بدون افزایش چشم گیر ابعاد گوشی، افزایش یابد.
با اینحال هنوز مشخص نیست که استفاده از این تکنولوژی باعث افزایش قیمت آیفون 16 خواهد شد یا نه. بهرحال همه چیز تا زمان عرضه محصول آینده اپل نامشخص است و باید منتظر ماند و دید.
بیشتر بخوانید: 

  بهترین برنامه ضبط تماس برای اندروید، آیفون و کامپیوتر
  ضبط تماس در آیفون بدون برنامه
  بهترین برنامه های ادیت ویدیو در آیفون
دکمه بازگشت به بالا