جو بایدن حکم ممنوعیت فروش اپل واچ در آمریکا را لغو نخواهد کرد

در چند روز گذشته اپل به نقض پتنت های مرتبط با اندازه گیری اکسیژن خون شرکت مسیمو متهم شده و تصمیم لغو ممنوعیت فروش اپل واچ تنها در اختیار رئیس جمهور آمریکا قرار دارد. حالا گزارش شده که دولت بایدن نیازی به تغییر در تصمیم سازمان تجارت جهانی (ITC) نمی بیند و ممنوعیت فروش این دو محصول به حالت اولیه باقی می ماند.
چندروزی می شود که خبر تخطی و نقض حقوق پتنت متعلق به شرکت Masimo توسط شرکت اپل می گذرد. خبری که باعث شد فروش دو محصول اپل واچ سری 9 و اپل واچ اولترا 2 را در بازار آمریکا به تعویق بیافتد.
بیشتر بخوانید: یک ایرانی باعث توقف فروش اپل واچ شد اما ماجرا چیست؟
گزارش ها حاکی از آن است که دولت بایدن نیازی به تغییر در تصمیم سازمان تجارت جهانی (ITC) نمی بیند و ممنوعیت فروش اپل واچ  ها به حالت اولیه باقی می ماند. این بدان معناست که اپل اجازه فروش اپل واچ سری 9 و اپل واچ اولترا 2 در بازار ایالات متحده را نخواهد داشت.
هرچند فروشندگان مستقل مجاز به فروش موجودی باقی مانده ی خود هستند، اما با توجه به اینکه این فروشندگان دیگر قادر به تهیه این محصولات از اپل نیستند، به زودی فروش این ساعت های هوشمند در این فروشگاه ها متوقف خواهد شد. اپل در حال حاضر در تلاش است تا راه حل هایی برای دور زدن این ممنوعیت پیدا کند.
با وجود اینکه این دو نسخه در بازار آمریکا دیگر به فروش نمی رسند، اما اپل واچ SE به دلیل عدم حضور سنسور اکسیژن خون، همچنان قابل عرضه است.
اپل اعلام کرده است که در نزدیک آینده، درخواست تجدیدنظر درباره حکم سازمان تجارت جهانی (ITC) را از طریق دادگاه استیناف ایالات متحده خواهد داد. هرچند مدیرعامل شرکت Masimo ایرانی اظهار کرده که برای مذاکره با اپل آماده است؛ اما اپل اعتقاد دارد که حکم های ثبت اختراع این شرکت معتبر نیستند و تمایلی به پرداخت حق امتیاز به آن ندارد. با این وجود، هر روز که این حکم قائل بماند، اپل از فروش جدیدترین محصولات هوشمند خود بیشتر محروم خواهد شد.
همچنین، اپل در حال بررسی امکان تغییر نرم افزارهایی است که اعتقاد دارد می توانند پتنت های مذکور را به مراکز فروش بازگرداند. با این حال شاید طول بکشد تا اپل این به روزرسانی های نرم افزاری را آماده کند و تاییدیه های لازم را جهت فروش مجدد بگیرد.
بیشتر بخوانید: 

    نسل سوم اپل واچ اولترا در سال 2026 وارد بازار خواهد شد
    قابلیت تشخیص سقوط اپل واچ اولترا جان یک مرد دیابتی را نجات داد
    اپل باید عذرخواهی کند؛ شرط مدیرعامل شرکت Masimo برای ادامه مذاکره درباره اپل واچ

نظر شما درباره ی ممنوعیت فروش اپل واچ چیست؟ لطفا دیدگاه خود را در بخش کامنت با ای جی مارکت در میاان بگذارید و اخبار تکنولوژی را با ما دنبال کنید.
  

دکمه بازگشت به بالا