دانش و فناوری

جنگ سرد دوم در راه است؟ ناسا قبل از روسیه و چین یک پایگاه هسته‌ای در ماه می‌سازد

این روزها دنیای تکنولوژی بیش از هر زمان دیگری با سیاست دولت گره خورده است. ووپلیتیکی و جنگ‌های اخیر باعث تاثیرات منفی بر روند رو به پیشرفت فناوری شده است. حالا باید بپرسید که جنگ سرد دوم در راه است؟ زیرا قرار است ناسا، قبل از روسیه و چین یک پایگاه هسته‌ای در ماه بسازد. مانند ترنجی همراه باشید.

جنگ سرد دوم با ساختن یک نیروگاه هسته‌ایدر ماه آغاز خواهد شد…!

راراهای اخیر، ناسا و وزارت انرژی ایالات متحده آمریکا (DOE) در ۲۱ ژوئن اعلام کردند. نها سه طرح مفهومی برای پروژه برق سطحی شکافت، برنامه ریزی کرده اند. روسیه و چین نیز در حال حاضر طرح‌های مشابهی در دست ساخت دارند. این پروژه قصد دارد یک سیستم قدرت شکافت هسته‌ای در کلاس ۴۰ کیلووات را در ماه بسازد.

ه ت ت ت ت ت ت ت ت ت ت ت ت ت ت ت ت ت ت ت ت ت ت ت ت ت ت ت ت ت ت ت ت ت ت ت ت ت ت ت ت ت ت ت ت ت ت ت طرحهای پیشنهادی از سوی شرکتهای هوافضای ایالات متحده در شرکت Lockheed Martin Spa Systems و شرکتهای الکتریکی Westinghouse و IX ارائه شده است. یر شرکت یک سرمایه گذاری مشترک بین شرکت سیستم‌های رانندگی خودکار Intuitive Machines و طراح راکتورهای هسته‌ای X-Energy انجام د. در مجموعه این شرکت‌ها هر قراردادی ۱۲ ماهه به ارزش ۵ میلیون دلار خواهد رسید.

جنگ سرد دوم

ناسا و DOE می‌خواهند فناوری هسته‌ای را در فضای کشف کنند. شر ح ک ر ر ال ال ر ر ر ر ر ر ر ر ر ر ر ر ر ر ر……………. گ ه ه ف ف ف ف ف ف ف ف ف ف ف ف ف ف ف ف ف ف ف ف ف ف ف ف ف ف ف ف ف ف ف ه ه ه ه ه همچنین این سیستم باید در مکان‌ها و شرایط مختلف محیطی و آب و هوایی بدون

سیستم‌های تولید نیروی شکافت هسته‌ای، این کیفیت‌ها را می‌سازند. ایان قرن، ناسا و سازمان DOE امیدوارند یک سیستم شکافت هسته‌ای در کلاس ۴۰ کیلووات را روی ماه آزمایش کنند. این سیستم انرژی ساز، راه را برای ماموریت‌های طولانی مدت انسان به ماه و مریخ هموار کرد.

جان واگنر، مدیر آزمایشگاه ملی آیداهو در وزارت انرژی ایالات متحده، در بیانیه‌ای گفته است که پروژه سطح انرژی شکافت هسته‌ای، اولین گام عملیاتی به سمت ساخت نیروگاه هسته‌ای در ماه برای ایالات متحده است. جهت یادآوری، ناسا پیش از یک پروژه انرژی هسته‌ای فضایی دیگر را نیز آزمایش کرده بود. Kruje KiloPower در سال ۲۰۱۵ به عنوان نسل جدید راکتورهای فضایی راه اندازی شد.

در ماه مه 2018، این پروژه تمام نیازهای اصلی را تکمیل کرد. سال گذشته، DOE و ناسا در یک درخواست برای اظهار نظر شرکت‌های آمریکایی جهت ارائه طراحی مفهومی سیستم‌های انرژی.

آیا این موضوع به یک فناوری جنگی دیگر بین آمریکا، روسیه و چین خواهد شد؟

هدف به ایجاد ایستگاه های انرژی جامد بین ماه و سیارات دیگر است. در حال حاضر، همه چیز مانند یک طوفان فکری بزرگ به نظر می‌رسد، اما نمی‌توانم بگویم که این غیرممکن است. قابل ذکر است که چین، روسیه و دیگر قدرت‌های هوافضایی نیز شروع به بررسی کاربرد انرژی هسته‌ای در فضا کرده‌اند. انجکاو هستیم که ببینیم آیا این شروع یک رقابت تکنولوژی دیگر خواهد بود یا خیر. ک شا د د ا ا بار دیگر در چند سال آینده کانون بحث خواهد شد. جنگ سرد بین روسیه و ایالات متحده چندین دهه پیش اکتشافات فضایی را تسریع بخشید.

جنگ سرد دوم

به گفته GizChina، اکنون ، ما در دوران تنش بین این سه کشور قرار داریم. آیا این موضوع به جنگ سرد دوم خواهد رسید؟ باسخ به این سوال تنها با گذشت زمان مشخص خواهد شد. از درگیری روسیه و روسیه، این کشور با تحریم‌های متعدد غرب مواجه شد. دولت روسیه به جای خود عقب نشینی، تمام تلاش برای ایجاد یک زندگی عادی، بدون وابستگی به ها و خدمات مرت. در همین حال، پوتین اروپا و آمریکا را به حمله اتمی با بمب‌های هسته‌ای خود تهدید می‌کند.

نین نیز به شیوه‌هایی خاص از حمایت روسیه می‌کند و به مقابله با تأثیرات منفی بر روی ک نظر شما در این مورد چیست؟

نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا