فیلم و هنر

جزییات اولین نشست رئیس صدا و سیما در مهرماه 1400

طبق گزارشات محتوای کلیدی ؛ به گزارش روابط عمومی صدا و سیما ، این جلسه اندکی پس از مراسم تجلیل و اطلاع رئیس جمهور صدا و سیما در مرکز همایش های صدا و سیما برگزار شد.

پیمان جبلی با اشاره به دو واژه جنسیت و عدالت گفت: این دو واژه برگرفته از مرحله دوم انقلاب اسلامی ، مهمترین راهبرد ما برای استانها است.

وی افزود: پس از خروج از چالش های چهل سال اول تغییر و دستیابی به دستاوردهای قابل توجه ملی و منطقه ای ، اکنون وارد مرحله دوم انقلاب اسلامی شده ایم و مهمترین وظیفه ما نگاه به نقاط قوت و ضعف و ایستادگی برای موفقیت است. و مسائل غیر ملی ”

رئیس انجمن رادیو و تلویزیون گفت ما هنوز با عدالت خواهی و لزوم تحقق عدالت در جمهوری ایران فاصله داریم. این وظیفه ماست که به این امر توجه ویژه داشته باشیم و از عدالت و موقعیت هایی که در جامعه وجود دارد دفاع کنیم.

جبلی گفت: “رسانه ملی باید وضعیت فعلی را به طور دقیق شناسایی کند ، شکاف ها را شناسایی کند و برای مردم به دنبال عدالت باشد.” جستجوی عدالت کار آسانی است. آسان است زیرا سریع اتفاق می افتد و سخت است زیرا پیاده سازی و انجام آن دشوار است ، به ویژه در سطح محلی.

رئیس انجمن صدا و سیما اهمیت نهادها برای رسیدگی به این موضوع را برجسته کرده است: ما باید با راه حل های کوتاه مدت و میان مدت به سراغ مسائل و مشکلات برویم و اگر نتوانیم راه حل های بزرگ و چندگانه را حل کنیم مشکلات جدی ، لازم نیست به سراغ آنها برویم.

جبلی گفت: “ما باید عاقلانه و دقیق وارد مسائل شویم تا بتوانیم به زودی به تصمیمی برسیم.” هر م institutionسسه ابتدا باید سه تا چهار مشکل انسانی را شناسایی کرده و آنها را با دقت از طریق رسانه ها نمایندگی کند.

وی تاکید کرد: در مشارکت نهادهای استان و تهران ، این مسائل باید منصفانه و عادلانه حل شود و مردم باید عدالت و راه حل مشکلات خود را در رسانه ملی ببینند.

نمایندگی قدرتهای منطقه ای در سطح ملی

رئیس انجمن رادیو و تلویزیون نشان دادن مهارتهای ملی و مهارتهایی که در برنامه یافت نمی شود را به عنوان دومین مسئله مهم برای رادیو و تلویزیون استان تشخیص داد و نمایندگی آنها را در درامهای کلیدی نهادی ارزیابی کرد.

جبلی گفت: “نظر ما نسبت به مخاطبان باید بیشتر از مخاطبان دفتر مرکزی باشد.” “نهادهای استانی با ویژگی های منطقه ای و منطقه ای مملو از مهارت های مهمی هستند که باید نشان داده شوند و در شبکه ملی نمایندگی شوند.” برای دستیابی به این هدف ، با ترکیب بودجه چندین موسسه ، می توان اثری منسجم و باشکوه در موسسات تولید کرد تا در سطح اخبار ملی باشد.

بررسی هویت در موسسات

وی با اشاره به ماهیت دولتی بودن رسانه ها در سطح ملی گفت: وقتی از هویت ملی صحبت می کنیم منظور از مرزهای قرن ها فرهنگ و فرهنگ ایرانی است. وقتی از جغرافیای منحصر به فرد فناوری و ایجاد ملت صحبت می کنیم ، باید بر اجزای آن تمرکز کنیم.

رئیس سازمان صدا و سیما ایران را فرش زیبایی توصیف کرده است که هر طرف آن رنگ و چهره متفاوتی دارد و وقتی پارچه آن بالا می رود ، ما به سادگی به هماهنگی و زیبایی می نگریم که اگر قطعه آن یکسان نباشد ، فرش کامل خوب به نظر نمی رسد

به گفته جبلی ، هویت ملی ما یک فرش یکپارچه از همه نژادها است و مهم این است که به هر بخش توجه کنید.

سپس رئیس انجمن رادیو و تلویزیون این س askedال را مطرح کرد که چگونه می توانید چند برنامه رادیویی و تلویزیونی را برای رفتن به متخصصان غیر سرمایه دار که از کارشناسان خود دعوت می کنند توصیف کنید؟ یا چند پزشک یا روانشناس در رسانه ملی می شناسید که خارج از تهران هستند؟

وی ادامه داد: غفلت و نگهداری بالایی در موسسات وجود دارد که باید در سطح ملی شناخته شوند و شبکه استانی باید با آگاهی و آگاهی زمینه رشد و توسعه نهادی را فراهم کند.

جبلی در پایان بر توسعه عدالت و تعریف جغرافیای ایران تاکید کرد و گفت: رسانه های مراکز استان ها باید با تمرکز بر این دو موضوع در مناطق مختلف جغرافیایی ایران و نمایندگی آن در شبکه ملی مشارکت کنند و در این در صورتی که بتوان رسانه ملی نامید و ایران را پوشش داد.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا