دانش و فناوری

جریمه اپل در برزیل به دلیل حذف شارژر از جعبه آیفون

برنامه‌هایی که می‌دانید، اپلیکیشن‌های دیگری برای محصولات ممتاز، بنیان استفاده از بد و روش‌های غلط هم هست. نمونه آن حذف شارژر است که کاملاً یک بی احترامی به مشتریانی است که هزار دلار برای یک محصول پرداخت می‌کنند. این هیچ اشکالی ندارد. مانند ترنجی همراه باشید.

جریمه اپل در برزیل ; حذف شارژر از جعبه محصولات برای اپل دردسرساز شد…!

آخرین اخبار جالبی از برزیل منتشر شده است که در آن یک قاضی حکم داده است که اپل هزینه شارژر را به مشتریانی که آخرین آیفون این شرکت را نزدیک به 1081 دلار خریداری کرده است، پرداخت می کند. زیرا هیچ شارژی در محصولات این شرکت وجود ندارد و این امر ناقض مصرف کنندگان در این مورد است.خبرگزاری Tecmundo به نقل از MacRumors گزارش داده است که ماده 39 قانون مصرف کنندگان (CDC) در برزیل، از آنچه اصطلاحا به عنوان عنوان شده است. فروش کراوو ”شناخته می‌شود مانع می‌شود. در نتیجه، اپل نمی‌تواند آیفون و شارژر مورد استفاده برای شارژ باتری گوشی را به صورت ویژه بفروشد.

بنابراین، اپل پس از فروش آیفون و شارژر مربوطه به همان مصرف کننده در شهر گویانیا می‌شود. طبق حکمی که یک قاضی به نام Va Wanderlei Aires Pinheiro از ششمین دادگاه مدنی گویانیا اعلام کرده است، اپل باید با پرداخت 5 هزار ریال (واحد پول برزیل) به مصرف کننده بابت انجام “فروش کراوات”، قانون قانونی توسط این شرکت را جبران کند. . گروه مصرف کننده برزیلی Procon-SP با بیان اینکه شارژر برای استفاده از تلفن هوشمند است، جستجو کرد تا این کشور را وادار کند که اپل باید در هر جعبه آیفون یک شارژر قرار دهد.

جریمه اپل در برزیل

Procon-SP چفت که اپل با عرضه شارژر در جعبه گوشی، قوانین دفاع از مصرف‌کنندگان برزیلی را می‌کند. برنامه اپل این است که تعداد زیادی از کاربران قبلاً آداپتورهای برق‌تری در خانه‌های قدیمی خود دارند و آدا پدا را حذف می‌کنند. من تو را راحت نخواهم گذاشت: من پیش تو خواهم آمد.

در سال ۲۰۲۰، مینگ چی کو، تحلیلگر مشهور محصولات اپل، طرفداران آیفون را با بیان دیگر شارژر بسیاری از این حرکت را برای کسب سود بیشتر میدانستند، زیرا آنهایی را که مبلغ زیادی خرج میکنند تا یک گوشی ممتاز بخرند را مجبور کند برای پرداخت چیزی که قبلا رایگان میکردند، اختصاص دهد.

جریمه اپل در برزیل به مبلغ ۱.۹ میلیارد دلار و به دلیل حذف شارژر از جعبه آیفون ها

برخی از آمارها می‌گویند که اپل با عدم قرار دادن شارژر و هدفون سیمی در جعبه آیفون حدود ۶.۵ میلیارد دلار سود. اپل، در ژوئیه 2020، قبل از عرضه سری 12، یک نظرسنجی را منتشر کرد و از کاربران آیفون خواست یکی از شش گزینه را انتخاب کنید که بهترین توصیف کننده را برای خرید یک آیفون جدید انجام دهید. انتخاب‌ها عبارت بودند از:

  • من آن را با آیفونم فروختم یا کردم.
  • از رن را گم کردم.
  • من آن را به یکی از اعضای خانواده یا دوست دادم.
  • من هنوز از آن در خانه استفاده می کنم.
  • من هنوز از آن در خارج (در محل کار، مدرسه یا جاهای دیگر) استفاده می‌کنم.
  • من هنوز دارمش ولی استفاده نمیکنم.

جریمه اپل در برزیل

پر در جستجو بود تا به کاربران آیفون بفهمند که با خرید گوشی جدید گران قیمت خود، شارژر دریافت نخواهند کرد. اپل میدانست که هزینه سنگینی نمی‌کند، زیرا پیش‌بینی می‌کند که عرضه‌کنندگان دیگری نیز به زودی از این رییکک می‌شوند. مطمئنا می‌شدس زد که پس از برداشتن شارژر و هدفون از جعبه‌های آیفون یعنی دقیقاً زمانی که اپل جک ۳.۵ میلی‌متری گوشی آیفون ۷ را حذف کرد، سامسونگ نیز همین کار را کرد. در مورد حذف شارژر و هدفون نیز همین اتفاق درباره سامسونگ رخ داد.

به گفته PhoneArena، در ابتدا، سامسونگ از اپل به خاطر حذف جک 3.5 میلی‌متر صداتری انتقاد کرد مرد این روزها، گوشی‌هایی که دارای پورت ۳.۵ میلی‌متری اورت ۳.۵ هستند، یافت شد اپل سعی می کند تصمیم خود مبنی بر حذف شارژر از جعبه ها را با پرچم سبز پوشانده و بیان کند که حذف آداپتور شارژ به آن امکان می دهد آیفون را در جعبه های کوچکتری عرضه کند که 70 درصد باعث تولید دستگاه های بیشتر خواهد شد.

نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا