دانش و فناوری

جذب سرمایه 6 میلیارد دلاری ایلان ماسک برای x.AI

با جذب سرمایه 6 میلیارد دلاری ایلان ماسک برای x.AI ، این استارتاپ هوش مصنوعی زمینه فعالیت های خود را ارتقا می دهد تا بتواند نقشه های ایلان ماسک را عملیاتی کند.
استارتاپ هوش مصنوعی ایلان ماسک موسوم به «x.AI» که هنوز به تولد 1 سالگی اش هم نرسیده، با رهبری این ثروتمند پرحاشیه توانسته پیشرفت های قابل توجهی در همین مدت کم داشته باشد. این شرکت هوش مصنوعی تا حالا چندین مرحله جذب سرمایه کرده و به نظر می رسد که قصد دارد با بزرگانی همچون «OpenAI» رقابت کند.
هم اکنون با جذب سرمایه 6 میلیارد دلاری ایلان ماسک برای x.AI به نظر می رسد که نه تنها x.AI قصد بیرون رفتن از رقابت را ندارد، بلکه حالا می خواهد نامی شناخته شده در تکنولوژی هوش مصنوعی باشد. پس به زودی باید منتظر محصولات این استارتاپ باشیم.
بیشتر بخوانید: بمباران برج میلاد در توییت ایلان ماسک ؛ هدف مالک ایکس چیست؟
جذب سرمایه 6 میلیارد دلاری ایلان ماسک برای x.AI
استارتاپ هوش مصنوعی x.AI خبر از جذب سرمایه 6 میلیارد دلاری داد. این جذب سرمایه منجربه می شود که نقشه راه این استارتاپ تکامل یافته و بدین ترتیب شاهد تولید و عرضه اولین محصولات x.AI به بازار باشیم. همچنین این مبلغ هنگفت، کمک می کند که زیرساخت های شرکت مستحکم تر شده تا بتواند در نقشه راه آینده و توسعه فناوری های آتی موفق باشد.
این استارتاپ از منبع های بزرگی مانند هلدینگ شاهزاده ولید بن طلال، و بسیاری دیگر از شرکت ها و افراد مشهور سرمایه جذب کرده است. بی اغراق نقش ایلان ماسک در این جذب سرمایه قابل انکار نیست؛ زیرا این کارآفرین آمریکایی به شدت در دنیای تکنولوژی و ثروت محبوب است و با ایجاد روابط دوستانه می تواند کارهایی را انجام دهد که از دست هرکسی برنمی آید.

نه نقل از اکسیوس؛ ایلان ماس در باب جذب سرمایه جدید x.AI گفته است:
«همه 6 میلیارد دلار پول جدیدی است که به شرکت رسیده، نه سهامی که قبل از این در اختیار ایکس بوده است.»
یکی از محصولات شرکت هوش مصنوعی x.AI ، مدل هوش مصنوعی «Gork-1» بود که نوامبر سال 2023 معرفی شد. پیش تر نیز اعلام شده بود که این مدل هوش مصنوعی به زودی چندوجهی شده و با مدل های هوش مصنوعی پیشرفته ای همچون «GPT-4o» رقابت خواهد کرد. GPT-4o نسخه جدید و پیشرفته چت بات هوش مصنوعی OpenAI است که چند روز پیش توسط این شرکت معرفی شد.
گزارش های جدید بیان می کنند که ایلان ماسک قصد دارد به کمک شرکت اوراسل (ORACLE) یک ابرکامپیوتر با هزینه 6 میلیارد دلار بسازد. این شرکت پیش تر گفته بود که در حال مذاکره با سرمایه گذاران است تا اعتبار خود را به 24 میلیارد دلار برساند.
به هر حال نقشه راه مثبتی در انتظار شرکت هوش مصنوعی ایلان ماسک است و باید در آینده منتظر محصولاتی جذاب و جدید از این شرکت باشیم. همچنین احتمال دارد که x.Ai به رقیبی جدی برای OpenAI تبدیل شود و این تازه اول راه است.
بیشتر بخوانید:

    ایلان ماسک در حال برنامه ریزی یک ابر رایانه xAI است تا نسخه بهتری از Grok را تامین کند
    ایلان ماسک تائید کرد رقیب پلتفرم یوتیوب را می سازد
    نسخه جدید گروک ایلان ماسک به شما در درک میم ها کمک می کند

نظر شما درخصوص آینده شرکت هوش مصنوعی x.AI با این مالک جسور و پرآوازه چیست؟ لطفاً نظرات خود را برای ما کامنت کنید.
 

دکمه بازگشت به بالا