عمومیکسب و کار های برتر ایجی مارکت

تینر برای از بین بردن سوسک

برای از بین بردن سوسک به شما قول می دهم اگر از این 11 روش طلایی و ساده به خوبی استفاده کنید هر سوسک خانگی، فاضلابی، کابینتی را در خانه و شرکت می توانید نابود کنید.از بین بردن سوسک ها و خلاصی از شر آنها تنها با اسپری سوسک کش و یا قرار دادن طعمه امکان پذیر نیست. سوسک های فاضلابی، کابینتی و در کل سوسک های خانگی که همه با آنها آشنا هستیم به سادگی به همه جا نفوذ می کنند و سرعت رشدشان بسیار بالاست و می توانند یک ماه بدون غذا و دو هفته بدون آب زنده بمانند. بهترین کیفیت خرید تینر را از ما بخواهید.

برای از بین بردن سوسک چه کار کنیم؟ - 10 روش خانگی کشتن سوسک | آقای لوله بازکن

نکته: با حشره کش های شیمیایی قدرتمند شاید بتوانید اقدام به از بین بردن سوسک نمایید اما خانواده خود را در معرض خطر آسیب های جسمانی زیادی قرار خواهید داد. شما می توانید با روش های اصولی سوسک ها را از بین ببرید و از سموم شیمیایی استفاده نکنید، اما این کار کمی زمان بر است.

11 روش از بین بردن همیشگی سوسک

سوسک ها معمولا مشکلات زیادی را به بار می آورند که مهمترین آنها سلب آرامش و آسایش ساکنین یک خانه است. در این مطلب قصد داریم در 11روش به شما نکاتی را آموزش دهیم که اگر آنها را رعایت کنید و به خوبی روش های گفته شده را استفاده نمایید، مطمئنا می توانید با سوسک های فاضلابی، سوسک های خانگی، سوسک ریز آلمانی و گونه های مزاحم دیگر مبارزه کنید و برنده میدان شوید.

1- دور کردن سوسک با بادکنک

برای دور کردن سوسک با بادکنک از خانه میتونید فیلم زیر رو مشاهده کنید و این کار رو برای کفشورها انجام بدید. این روش ساده ترین ترفند برای دور کردن سوسک از خانه با بادکنک است.

2- مخلوط بوریک اسید و شکر پودری

بوریک اسید (نوعی اسید ملایم مخصوص ضد عفونی کردن) با مقداری شکر پودری مخلوط نمایید. شکر نوعی فریب برای جذب سوسک ها است در حالی که بوریک اسید یک ماده کشنده برای آنهاست.

گرچه بوریک اسید برای انسان و حیوانات سمی است، اما برای اینکه از شر این حشرات مزاحم خلاص شوید می توانید این مخلوط را در مکان هایی که برای انسان و حیوان غیر قابل دسترس است قرار دهید (مثل پشت یخچال، ماشین ظرفشویی، لباسشویی، گاز، لبه های کابینت و …).

3- جوش شیرین و شکر

مخلوطی ساده ولی بسیار موثر. این مخلوط می تواند سوسک ها را بکشد و به سرعت جمعیت آنها را کم کند. حتما می دانید که سوسک ها همیشه پنهان می شوند، به خاطر همین باید مکان هایی که آنها بیشتر دیده می شوند را بررسی نمایید تا طعمه ها را در آن مکان ها قرار دهید.

برای درست کردن این مخلوط مواد زیر را آماده کنید:

 • جوش شیرین
 • شکر
 • یک کاسه یا فنجان

جوش شیرین مانند بوریک اسید قوی نیست، اما می تواند با معده سوسک ها مخلوط شود و به مرور زمان آنها را از بین ببرد. از هر دو ماده به اندازه 1/4 فنجان مخلوط کنید و آنها را در مناطقی که سوسک ها دیده شده اند بریزید.

4- اسپری نرم کننده پارچه

آیا می دانستید نرم کننده پارچه می تواند سوسک ها را نابود کند؟

برای استفاده از این اسپری نمی توانید آن را کف زمین بریزید و انتظار داشته باشید که سوسک ها با خوردن محلول بمیرند، بلکه باید این اسپری را بر روی آنها بپاشید تا نابودشان کنید.

مواد لازم:

 • نرم کننده پارچه
 • آب
 • قوطی اسپری

3 قسمت از اسپری را نرم کننده بریزید و دو قسمت آن را با آب پر کنید و سپس آن را هم بزنید تا مخلوط شوند. هر کجا سوسک ها را دیدید کافی است محلول را روی آنها اسپری کنید. فاتح فام سپاهان تولید کننده انواع تینر در چشم انداز 5 ساله خود دستیابی به جایگاه بزرگترین تولید کننده و صادرکننده حلال های صنعتی در کشور را هدف قرار داده است و برای دستیابی به این جایگاه، مشتری مداری و دانش محوری اولویت مدیران این مجموعه خواهد بود.

5- برگ بو

شاید هدف شما به جای کشتن سوسک ها، بیرون کردن آنها از خانه باشد. سوسک ها از بوی برگ بو متنفر هستند. یکی از مهمترین مزیت های برگ بو، سمی نبودن آن است و با خیالی آسوده می توانید برگ بو را برای از بین بردن سوسک ها و خارج کردن آنها از خانه هر جایی قرار دهید.

چند عدد برگ بو بردارید و آنها را درون یک کاسه با استفاده از یک چاقو یا وسیله ای دیگر به پودر تبدیل نمایید و در جاهایی بریزید که احتمال می دهید محل رفت و آمد سوسک ها باشد، این مکان ها می تواند لبه های کابینت، پشت گاز، یخچال، کمدها و … باشد.

6- پوست یا آب لیمو

لیمو یک ماده محبوب و پاکننده قوی خانه در دنیاست. هیچ شکی نیست که لیمو می تواند آلودگی ها را از بین ببرد، اما کمتر کسی است که بداند لیمو می تواند سوسک ها را هم از بین ببرد.خواص ضد پاتوژن لیمو و دیگر خواص مرکبات خوراکی آن می تواند باعث از بین رفتن سوسک ها شود.

روش های استفاده:

 • اسپری کردن آب لیمو در مناطق غیر قابل دسترس مثل پشت یخچال و غیره.
 • تکه های لیمو را در اطراف خانه بریزید.

پیشنهاد سرویس لوله:

 • سطل یا کاسه بزرگ
 • آب لیمو (فشرده شده یا خریداری شده)
 • قاشق و حوله

آب و آب لیمو را با هم مخلوط کنید. اطمینان پیدا کنید که آب لیمو بیش از حد رقیق نیست. توصیه می کنیم اول آب لیمو را داخل سطل بریزید و سپس آب را کم کم به آن اضافه کنید تا زمانی که مطمئن شوید هنوز بوی قوی لیمو حس می شود. برای گرفتن بهترین نتیجه بهتر است درصد آب لیمو از آب بیشتر باشد.حالا نوبت این رسیده که محلول را اطراف خانه و مکان هایی که محل اختفای سوسک ها هستند بریزید و یا اسپری کنید.

7- تله قهوه

دانه های قهوه شباهت زیادی به سوسک ها دارند. همه کسانی که قهوه می نوشند می توانند برای از بین بردن سوسک از آن استفاده کنند. شما می توانید از قهوه به عنوان یک تله خوب جهت کشتن سوسک ها استفاده کنید.

چیزهایی که لازم دارید:

 • بطری شیشه ای
 • دانه یا پودر قهوه

یک فنجان یا بطری شیشه ای را از دانه یا پودر قهوه پر کنید و به آن آب اضافه کنید تا سوسک ها را بکشد. سوسک ها به داخل شیشه جذب می شوند و هر سوسکی که داخل شیشه بیافتد می تواند 40 دقیقه داخل آب نفس بکشد و می توانند رون آن 30 دقیقه زندگی کنند.ترفندی که باید استفاده کنید این است که دیواره بطری را روغنی کنید تا سوسک ها نتوانند از درون شیشه بیرون بیایند.

بطری های شیشه ای قهوه که داخل آنها آب ریخته اید را در اطراف خانه و جاهایی که سوسک ها را دیده اید قرار دهید. این کار را تا زمانی ادامه دهید که دیگر سوسکی داخل شیشه نیافتد. اگر سوسک ها تخم گذاری نکرده باشند، از شر سوسک ها خلاص می شوید و شما با این ترفند اقدام به از بین بردن سوسک ها با روشی ساده کرده اید.باید با استفاده از روش های گفته شده سوسک ها را از بین ببرید، چون هر سوسک می تواند در یک بار 50 تخم بریزد و همه آنها تبدیل به سوسک شوند.

8- تمیز کردن، تمیز کردن و دوباره تمیز کردن

همانند بسیاری از آفات خانگی، پیشگیری بهتر از درمان است. منظور ما از تمیز کردن چیست؟ شما باید مطمئن شوید که خانه شما کاملا تمیز است و هیچگونه پس ماند مواد غذایی به ویژه چربی در گوشه و کنار خانه وجود ندارد، چون سوسک ها به سرعت جذب مواد چرب می شوند.

این بدان معنی است که هر روز خانه را تمیز کنید، هرگز ظروف کثیف را در سینک قرار ندهید و مطمئن شوید که محل پخت پز هم کاملا تمیز است. همچنین بهتر است آخر هر شب تمام آشغال ها و پس ماندهای مواد غذایی و غیره را جمع آوری و تمیز نمایید.

9- بستن شکاف ها و سوراخ ها

هر گونه شکافی که در دیوار، کابینت ها، چوب ها، کمدها و مکان های غیر قابل دسترس است را ببندید. سوسک ها و حشرات دیگر می توانند از کوچکترین سوراخ ها و شکاف ها وارد خانه شوند.

ممکن است بستن شکاف ها و سوراخ ها زمان بر و سخت باشد اما ارزش از بین بردن همیشگی سوسک ها را دارد، به خصوص اگر در آپارتمان زندگی می کنید و دیوار به دیوار شما همسایگانی هم حضور دارند. برای پوشاندن سوراخ های دیوار می توانید از بتونه یا گچ و سیمان و غیره استفاده کنید و برای کابینت و چوب ها از ابزار مورد نیاز که در فروشگاه های مختلف عرضه می شوند.

10- رفع نشت آب

سوسک ها جذب مکان های تاریک و نمناک می شوند. به همین خاطر است که بیشتر آنها را اطراف سینک ظرفشویی می بینید. تمام سوسک ها می توانند یک ماه بدون غذا زندگی کنند، اما فقط چند روز بدون آب زنده می مانند.منابع آب خود را اصلاح و تعمیر کنید، حتی شیرآلاتی که کوچکترین نشتی آب را دارند. اجازه ندهید در سینک ظرفشویی آبی بماند و بیش از حد به گیاهان بیرون از خانه آب ندهید.

11- خنک نگه داشتن مکان هایی که سوسک دیده شده

سوسک های آمریکایی یکی از رایج ترین سوسک ها در خانه و مکان های مختلف هستند که در روزهای گرم پرواز هم می کنند. به گفته یکی از کارشناسان نیویورک، هر چه هوا و مکان این سوسک ها گرم باشد، از عضلات خود بیشتر استفاده می کنند. البته خنک نگه داشتن مکان های اختفای این سوسک ها کمی مشکل است، اما می تواند آن ها را از محل زندگیشان دور کند. با استفاده از Paint thinner سوسک های منزل را از بین ببرید.

اگر از روش های گفته شده استفاده کردید و به هر دلیلی دوباره سوسک ها به منزل شما حجوم آوردند، تنها راه باقی مانده سمپاشی سوسک بصورت حرفه ای و تضمینی است که توسط سرویس لوله و دیگر شرکت ها سایت نوشت: وقتی سوسک ها وارد خانه می شوند، بیرون کردن آنها کار دشواری است. آن ها می توانند روی غذای شما راه بروند یا حتی به کاغذدیواری، کتاب ها و لوازم الکترونیک منزل صدمه بزنند.

همچنین ممکن است با آلوده کردن غذا، لوازم  خانگی و دیگر سطوح منزل موجب انتشار بیماری پاتوژن نیز شوند. از بین بردن سوسک و جلوگیری از بازگشت دوباره ی آن با روش های مختلفی مانند استفاده از حشره کش یا دیگر وسایل و ابزارهای بازدارنده آرامش را به زندگی شما باز می گرداند. د

 

دکمه بازگشت به بالا