دانش و فناوری

تولید ربات های انسان نمای تسلا سال آینده آغاز خواهد شد

ایلان ماسک که از آن با عناوینی مانند دانشمند، میلیاردر، مخترع یاد می‌شود، مدتی پیش درباره ربات‌های انسان نما صحی. امروز اما گویا زمان به آن وعده‌ها می‌رسد و حالا تولید ربات‌های انسان به زودی آغاز خواهد شد. مانند ترنجی همراه باشید.

تولید ربات های انسان نمای تسلا ؛ یا یک قدم به دنیای رباتی نزدیکتر می‌شویم؟

هرده کرده که سر و صدای بسیاری در شبکه های اجتماعی به پا کرده است. وفته است که افراد می‌توانند توانایی‌های مغز خود را در ربات انسان نشان دهند که Optimus نام دارند بارگیری کنند. نکته مهم این موضوع آن است که وقتی ایلان ماسک حرفی می‌زند، روزی به واقعیت تبدیل می‌شود.

مس از این بیانیه، کس فکر نمی‌کرد که ایلان ماسک و شرکتش هیچ چیز نیست امروز، ایلان ماسک گفت که از سال آینده آغاز خواهد شد.

ربات انسان نمای تسلا برای استفاده عمومی رسماً معرفی شد!

ربات اپتیموس تسلا با نام ربات تسلا نیز شناخته می‌شود. ابتدا، در مورد این ربات در روز هوش مصنوعی این شرکت در آگوست ۲۰۲۱ شنیدیم. در کنفرانس، مالک تسلا گفت که این یک ربات همه منظور خواهد بود. ن ت و و می‌توان انجام داد. مر آن رنفرانس ایلان ماسک گفت که امیدواریم سال آینده اقدام به تولید نسخه اول Optimus کنیم.

تولید ربات های انسان نمای تسلا

این یک ربات انسان نما است که در نهایت قادر به انجام هر کاری بود که انسانها یا به راحتی از پس آن بر نمی آیند. گری مارکوس، محقق و کارآفرین هوش مصنوعی به خبرگزاری CNBC گفته است که او می تواند شرط ببندد که حداقل تا پایان سال 2023 هیچ رباتی نمی تواند انجام دهد که همه وظایف انسانی را انجام دهد.

و ا ت ت ت ت ت ت ت ت ت ت ت ا ا ا ا ا ا ا ا ا ا ا ا ا ا ا ا ا اگر ادعا کنیم روباتی کنیم که هرگز به صورت عمومی نمایش داده نشده است، تمام وظایف انسان را در یکی دو سال آینده حل دل. او می تواند سال آینده هر چیزی را که میخواهد ارائه کند، زیرا او رئیس و مدیر این شرکت است، اما اگر این ربات به این سرعت عرضه شود، هیچ راهی وجود ندارد که نسخه اول آن به جاهطلبی ها و هدف وی نزدیک شود.

نمونه اولیه ربات نما Tesla س سال انسان آینده ارائه می شود + ویدیو مراسم معرفی

امان سا ی ی ی ی ی ی ی ی ی ی ی ی ی ی ی ی ی ی ی ی ی ی ی ی ی ی ی ی ی ی ی ی ی ی ی ی ی ی منظور ما در سال ۲۰۱۹ است، زمانی که ماسک گفت در سال ۲۰۲۰ حدود ۱ میلیون روباتاکسی (robotaxis) خودران در جاده تیا تا کسی یک رباتاکسی را در خیابان ها دیده است؟ خیر…!

ربات انسان نما یا ترمیناتور؟

من تو را راحت نخواهم گذاشت: من پیش تو خواهم آمد. ایلان ماسک گفته است که جهان را تا حدی بزرگ‌تر از خودروهایی که به آن‌ها مشهور است، متحول خواهد کرد. او گفت شاید تصورش سخت باشد اما شدنی است.

تولید ربات های انسان نمای تسلا

به گفته GizChina، بدیهی است که این ربات انسان را از هوش مصنوعی استفاده خواهد کرد. از این نظر، سخنان ماسک را در سال 2018 به یاد بیاوریم که مصنوعی از سلاح‌های هسته‌ای نیز خطرناک‌تر است. م او گفت که می‌دانید، Optimus در حال توسعه است و همه از ایمان آن مطمئن خواهند شد. بدون اینکه تصور کنید یک ترمیناتور یا چنین چیزی خواهد بود.

هفته ایلان ماسک امکان بارگیری از مغز انسان در ربات های انسان نما وجود دارد

در ابتدا، به فکر این بود که Optimus را با همان تراشه‌ها و حسگرهایی که در خودروهای خود استفاده می‌کنند، توسعه می‌دهند. اما اکنون معلوم نیست که این موضوه به حقیقت بدل شود یا خیر. نظر شما در این مورد چیست؟ بیا به زودی می‌توانیم شاهد حضور ربات تسلا در میان خود باشیم؟!

نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا