دانش و فناوری

تولید انبوه تراشه های ۳ نانومتری سامسونگ احتمالا از هفته آینده آغاز می‌شود

سامسونگ یکی از بزرگ‌ترین و مهم‌ترین شرکت‌های تولید تراشه موبایل در جهان است. مدت زیادی است که درباره تراشه‌های ۳ نانومتری این شرکت اخبار بسیاری از می‌شنویم. تویا تولید انبوه تراشه های ۳ نانومتری سامسونگ احتمالا از هفته آینده آغاز می شود. در ادامه با ترنجی همراه باشید.

تولید انبوه تراشه های ۳ نانومتری سامسونگ آغاز شد

در حال حاضر تنها دو شرکت تراشه سازی مستقل وجود دارد که قادر به تولید تراشه های پیشرفته هستند. این شرکت ها TSMC و Samsung Foundry هستند. کارخانه‌های تولید تراشه مستقل، طرح‌های تراشه‌های ایجاد شده توسط شرکت‌های دیگر دریافن کرده و آن را به تیای ی می‌دهند. TSMC و سامسونگ هر دو در حال کار بر روی ساخت تراشه‌ها با استفاده از فرآیند ۳ نانومتری خود هستند. این لیستی از محبوب ترین صفحات ما در جهان است. بر همین اساس شایعه شده است که سامسونگ در هفته آینده تولید انبوه تراشه‌های ۳ نانومتری خود را آغاز خواهد کرد.

این موضوع مهم است زیرا هر چه ترانزیستورهای بیشتر در یک تراشه به کار رفته باشد، آن تراشه قدرتمندتر و کارآمدتر خواهد بود. رو یا بیشتر، تولید تراشه‌ها کوچ‌کتر می‌شود و ترانزیور. اگر تا به حال یک عکس شلیک نکرده اید، باید آن را امتحان کنید. به یاد داشته باشید، این یک قانون واقعی نیست و از آنجایی که هر نسل از اجزای کوچک و کوچک می‌شوند، دیگر نمی‌توان این «تئوری» را به طور کامل برای دو برابر کردن تعداد ترانزیستورها در هر سال انجام داد.

تولید انبوه تراشه های ۳ نانومتری سامسونگ

من تو را راحت نخواهم گذاشت: من پیش تو خواهم آمد. ییفون X را در نظر بگیریم که در نوامبر ۲۰۱۷ با چیپست A10 Bionic اپل عرضه شد. این تراشه ۴.۳ میلیارد ترانزیستور را در خود حمل می‌کند. حالا اگر به سری آیفون ۱۳ محصول سال ۲۰۲۱ و از تراشه A15 Bionic بهره ببریم، می‌بینیم که تراشه A15 Bionic دارای ۱۵ میلیارد ترانزیستور است که ۲۷.۱ درصد بیشتر از ۱۱.۸ میلیارد ترانزیستور استفاده شده در تراشه A14 Bionic است. .

بنابراین، سامسونگ و TSMC برای تجارت برتر ساخت تراشه مشتریان شخص ثال ث TSMC در اکثر کیفیت‌ها شرکت برتر است و لیست مشتریان آن شامل شرکت‌های برتر مانند اپل (مشتری شماره یک آن)، مدیی. م ت ت ت ت ت Ext reme reme reme reme reme reme Reme Reme Reme Reme Reme Reme Reme Reme Reme Reme Reme Reme Reme Reme رم ریم ریم ریم ریم ریمه زیرا TSMC انبوه تراشه‌های ۳ نانومتری را در امسال آغاز خواهد کرد.

علاوه بر این، قصد دارد از ساختار ترانزیستوری جدید بر روی تراشه‌های ۳ نانومتری خود به نام GAA یات gate-all-around. اینجا هنوز چیزی نیست The TSMC is a subsidiary of FinFET که از زمان آغاز به کار فرآیند ۲۲ نانومتری وجود دارد، ادامه خواهد داد. TSMC سرانجام به دلیل معماری FinFET، استفاده از GAA را کنار گذاشت تا در سال ۲۰۲۶، عرضه تراشه‌های ۲ نانومتری را آغاز کرد.

GARAHI GAA سامسونگ ، ترانزیستور اثر میدان چند پل کانالی (MBCFET) نامیده می‌شود که به نام نانوسیم ین خ ی ا ا ا ا ا ا ا ا ط ط ط ط ط ط ط ط ط ط GA GA GA GA GA GA GA GA GA GA GA GA GA GA GA GA GA GA GA GA GA GA GA GA GA GA GA GA GA GA GA GA GA GA GA GA GA GA GA GA GA GA

تولید انبوه تراشه های ۳ نانومتری سامسونگ

به گفته PhoneArenaاین گزارش به نقل از یک خبرگزاری بزرگ کره ای می گوید که انتظار می رود سامسونگ به زودی در. همچنین این خبرگزاری گفته است که حرکت از FinFet به سمت GAA، یک تراشه را تا 45 درصد کاهش می دهد تا به افزایش 30 درصدی آن کمک کند و در عین حال مصرف انرژی را تا 50 درصد کاهش می دهد. با این حال، یک مشکل بزرگ وجود دارد. طبق گزارش‌ها، سامسونگ بازدهی 10 تا 20 درصدی در تولید 3 نانومتری دارد، به این معنی که اکثریت قریب به اتفاق تراشه‌های 3 نانوم در آن است که از ویفر بریده شده بودند، نمی‌توانند مرحله کنترل کیفیت را پشت سر بگذارند.

نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا