توسعه هدفون نویز کنسلینگ جدید توسط گوگل ؛ نظارت بر ضربان قلب با ایربادهای ANC

در عصری از تکنولوژی قرار داریم که هر روز شاهد معرفی یک محصول نوآورانه جدید در این عرصه هستیم. به تازگی گزارشاتی منتشر شده که نشان می دهند گوگل در حال تلاش برای اضافه کردن نظارت بر ضربان قلب با ایربادهای ANC است.

در حال حاضر، هدفون های وایرلس امکان مانیتورینگ ضربان قلب و پایش سلامتی ندارند. طبق گفته گوگل، این کمپانی در حال کار بر روی یک ویژگی است که پایش ضربان قلب با ایرباد های ANC را برای کاربران فراهم می سازد. نکته جالب اینجاست که این قابلیت بدون نیاز به هیچ سنسور خاصی به حذف نویز فعال اضافه خواهد شد.

ادامه مطلب در ادامه
بیشتر بخوانید:

  بهترین هدفون زیر یک میلیون تومان [آبان 1402]
  بهترین هندزفری بلوتوث
  ممنوعیت فروش اپل واچ در آمریکا ؛ پای یک ایرانی در میان است!

نظارت بر ضربان قلب با ایرباد های نویز کنسلینگ جدید گوگل
فرآیند مانیتورینگ ضربان قلب به کمک تکنولوژی Audioplethysmography به هدفون های نویز کنسلینگ اضافه خواهد شد. اما شاید برایتان جالب باشد که طرز کار این تکنولوژی به چه شکلی است که بدون نیاز به سنسور می تواند پالس قلب را پایش کند.
مرحله اول این فرآیند به این صورت است که Audioplethysmography یک سیگنال اولتراساوند با شدت پایین را از هدفون های نویز فعال به قلب شما ارسال می کند. در مرحله بعد، سیگنال برگشتی از قلب، توسط میکروفون دریافت می شود. پس از دریافت سیگنال، ایرباد ضربان قلب را آنالیز می کند. البته یک سری اصول و قواعد ریاضی در این تکنولوژی (تئوری موج) وجود دارند.
نظارت بر ضربان قلب با ایرباد های نویز کنسلینگ جدید گوگل
احتمال اضافه شدن قابلیت چک کردن ضربان قلب با هندزفیری های ANC گوگل واقعا هیجان انگیز و جذاب است. به این شکل، حتی افرادی که بیشتر ساعت های کلاسیک را می پسندند و علاقه ای به استفاده از ساعت های هوشمند ندارند، می توانند به راحتی پالس قلب خود را با هدفون های حذف نویز (نویز کنسلینگ) رصد کنند.
همانطور که گفته شد، این تکنولوژی، نیاز به هیچ قطعه یا سخت افزار اضافه ای ندارد و از همان سخت افزار های موجود در ایرباد استفاده می کند. احتمالا فعال سازی قابلیت پایش ضربان قلب با ایربادهای ANC جدید گوگل فقط به یک به روز رسانی نرم افزاری نیاز داشته باشد.
هنوز هیچ خبر موثفی در این رابطه که ویژگی جدید نظارت بر ضربان قلب در هدفون های نویز کنسلینگ چه زمانی در دسترس قرار خواهد گرفت در دست نیست؛ با این حال، این فناوری قبل از اینکه به مرحله تجاری سازی و تولید انبوه برسد، باید از تمام لایه های تاییدیه نظارتی عبور کند.
نظر شما درباره هدفون های جدید نویز کنسلینگ جدید گوگل چیست؟ دیدگاه خود را در بخش نظرات ای جی مارکت به اشتراک بگذارید و اخبار تکنولوژی را با ما دنبال کنید.
بیشتر بخوانید:

  بهترین برنامه ضبط تماس برای اندروید، آیفون و کامپیوتر
  ضبط تماس در اندروید چگونه است؟ [آموزش تصویری]
  بهترین هدست های ریزر (Razer) ؛ معرفی 17 هدفون پرطرفدار

 

دکمه بازگشت به بالا