بازاریابی

توابع تولید تلویزیون: روشنایی

وقتی صحبت از مشاغل در تولید تلویزیون است ، ممکن است در نگاه اول به نظر برسد که موقعیت تکنسین روشنایی نسبتاً ساده است. اطمینان حاصل کنید که اهداف از نور مناسب برخوردار هستند ، دستورالعمل ها را دنبال کنید و این همان است. با این وجود ، تبدیل شدن به یک تکنسین روشنایی در تولید تلویزیون یا هر زمینه تولید فیلم ، به مهارت ، هنر و آموزش زیادی نیاز دارد.

بیشتر مواقع فیلمبرداری ممکن است در آن زمان روشنایی به نظر برسد ، اما وقتی ویراستار شروع به کار روی فیلم می کند تا صحنه ها را به هم نزدیک کند ، ممکن است در آن نقطه مشخص شود که نورپردازی خیلی قوی بود ، سایه ها خیلی عمیق است ، یا سایر مشکلات روشنایی که ایجاد می کند. در اصل کلیپ های فیلم بی فایده است. به همین دلیل ضروری است که هنگام کار در فیلم سازی یا تولید تلویزیون مهارت های استثنایی در فن آوری روشنایی داشته باشید.

شغل مورد نیاز

نورپردازی در صنعت تولید تلویزیون از نظر روحی و جسمی می تواند یک کار بسیار مالیاتی باشد. این تکنسین نورپردازی نه تنها مسئولیت طراحی نورپردازی برای هر صحنه را بر عهده دارد ، خواه از فیلمبرداری یک برنامه تلویزیونی ، ایجاد استودیوی ایستگاه خبری یا صحنه دیگری استفاده کنید ، بلکه برای مدیریت ژنراتورها ، چراغ مطالعه و بعضی مواقع نیز در صورت مجوز ، کارهای مهندسی برق را انجام می دهید.

تکنسین های روشنایی گاهی اوقات با تجهیزات ولتاژ بالا کار می کنند ، اما درک تفاوت های ظریف چراغ های رنگی مختلف ، انواع مختلف نور و نحوه استفاده از زاویه ها برای ایجاد جلوه های مورد نظر کارگردان و / یا تهیه کنندگان در صحنه خاص نیز حائز اهمیت است.

الزامات آموزشی تکنسین های روشنایی

در زمینه تولید تلویزیون ، به طور کلی تکنسین های روشنایی ملزم به کسب حداقل مدرک دانشگاهی و غالباً لیسانس فناوری روشنایی هستند. هنگامی که شما یک مدرک در این رشته داشته باشید ، مسیرهای زیادی وجود دارد که می توانید برای حرفه خود انتخاب کنید. اینها به علایق خاص شما بستگی دارد ، مانند اینکه آیا شما می خواهید در فیلم سازی ، برنامه های تلویزیونی ، ایستگاه های خبری ، برنامه های کابلی در انجمن ، تبلیغات یا سایر موارد شرکت کنید.

مشاغل در زمینه روشنایی

دو هدف اصلی وجود دارد که بیشتر تکنسین های روشنایی هنگام شروع آنها هدف قرار می گیرند: طراح روشنایی و مدیر روشنایی. طراح نورپردازی با کارگردان و تهیه کنندگان کار می کند تا طراحی و احساس کاملی از نورپردازی چشم انداز ایجاد کند. مدیر نورپردازی که به جعفر نیز معروف است ، مسئولیت بخش برق تولید تلویزیون یا فیلم را بر عهده دارد.

اگر در مورد حقوق کار در تولید تلویزیون به عنوان یک تکنسین روشنایی سؤال دارید ، ممکن است بسیار متفاوت باشد. با این حال ، بیشتر تکنسین های روشنایی عضو کنسرسیوم های مختلف هستند و از تعدادی از مزایای سلامتی و تعطیلات بهره مند می شوند.

جهت دیدن مقالات بیشتردر مجموعه بازاریابی و مارکتینگ کلیک کنید 


منبع خبر: توابع تولید تلویزیون: روشنایی

این مقالات بصورت سیستمی از جدیدترین پایگاه های مقالات بازاریابی جمع آوری شده است .
مسوولیت کلیه محتوای سایت بر عهده منابع اصلی بوده و اینفوجاب مارکت هیچ مسوولیتی در قبال محتوا ندارد.

نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا