سلامتی و پزشکی

تنگی مجرا چیست؟ مشکلات رایج و راه­های تشخیص تنگی مجرا کدامند؟

تنگی مجرا چیست؟ مشکلات رایج چیست و چگونه می توان تنگی مجرا را تشخیص داد؟

تنگی مجرا چیست؟ ، این اغلب سؤالی است که توجه افراد را جلب می کند و آنها را به اطلاعات مفید برای تشخیص به موقع و همچنین بهترین درمان سوق می دهد. به طور کلی، مجرای ادرار در بدن برای خارج کردن ادرار طراحی شده است.

اگر بخواهیم این بیماری را به طور خلاصه توضیح دهیم باید بگوییم که این بیماران درگیر مشکلات عروقی هستند و در رگ های خونی خود بیماری پیدا می کنند. این بیماری ها می تواند شامل مواردی مانند بی اختیاری ادرار، دفع ادرار و بسیاری از علل دیگر باشد. در ادامه به بررسی اقدامات موثر مرتبط با بیماری مجرای ادرار می پردازیم.

تنگی مجرا و علل آن

اگر به دنبال علت تنگی کانال هستید، باید به دنبال بسیاری از علل موثر این بیماری باشید. در اینجا به معرفی و توضیح برخی از این جنبه ها می پردازیم.

تنگی مجرا چیست؟ مشکلات رایج چیست و چگونه می توان تنگی کانال را تشخیص داد؟

 1. اغلب از کاتتر استفاده کنید
 2. ختنه و ایجاد مشکل برای برخی
 3. بیماری در هنگام مشکلاتی مانند رابطه جنسی
 4. مشکلات دستگاه تناسلی مانند رعد و برق
 5. مواردی مانند حوادث رانندگی مختلف
 6. مشکلات موثر بر تنگی کانال در حین جراحی

استفاده بیش از حد و نادرست از کاتتر

متأسفانه افرادی که هیچ تجربه ای در سوندگذاری بیماران ندارند، ممکن است با تنگ شدن کانال مواجه شوند. حتی اگر این افراد کاتتریزاسیون را بیشتر انجام دهند، باعث تشدید بیماری می شود.

گاهی اوقات افراد از مشکلات رایجی مانند احتقان رگ های خونی رنج می برند. فشار برای این بیماران بسیار مهم است زیرا بسیار دردناک است و آنها را مجبور می کند کاتتر را وارد کنند. بنابراین حتماً سعی کنید به بیمارستانی بروید که قبلاً تجربه و تخصص در جراحی کاتتریزاسیون دارد.

ختنه و ضربه در مشکل تنگی کانال نقش دارند

 • روی موضوع اعدام سختNS آنچه می بینید این است که حتی افراد جوان ختنه شده نیز ممکن است دچار این مشکل شوند و کمی ادرار کردن برایشان مشکل شود. وقتی این افراد توسط متخصصان معاینه شدند، مشخص شد مجرای ادرار به دلیل ختنه تنگ و مسدود شده است.
 • نوع تصادف می تواند عامل مهمی در بروز این مشکل باشد. یعنی وقتی در یک تصادف به سرعت لگن به یک نقطه برخورد می کند، به دلیل شکستگی لگن، مجرای ادرار در فرد آسیب می بیند و بخشی از مجرای ادرار دچار عارضه می شود.

عفونت در حین مقاربت

بیشتر بخوانید تنگی کانال چیست اگر تمام اقدامات احتیاطی اولیه را قبل از رابطه جنسی رعایت کنید، قطعا هیچ مشکلی در رابطه با مشکل تنگی کانال پیدا نمی کنید. زیرا اگر طرف مقابل بیماری مقاربتی مانند سوزاک داشته باشد و شما از وسایل حفاظتی مانند کاندوم استفاده کرده باشید، مطمئناً در بدن خود به این بیماری مبتلا نخواهید شد.

شایع ترین عارضه این بیماری سوزش همراه با ترشحات چرکی خارش دار یا زرد رنگ است که باعث تنگ شدن مجرای ادرار در فرد می شود. در صورت مواجه شدن با چنین مشکلی بهتر است برای درمان بیماری با متخصصین اورولوژی صحبت کنید و توصیه ما در این زمینه دکتر است. حجت سلیمی.

انجام عمل جراحی یا ابتلا به تبخال تناسلی

اگر این بیماری به موقع درمان نشود و به ناحیه تناسلی سرایت کند، می تواند منجر به مشکلات عروق خونی شود. بنابراین بهتر است از همان ابتدا مشکلاتی که در بدن ایجاد می شود به سرعت شناسایی و درمان را آغاز کنید.

موضوع بعدی جراحی و احتمال آسیب به رگ های خونی بیمار است. به این معنی که گاهی به دلیل اعمال جراحی پیچیده مانند جراحی سرطان پروستات یا جراحی معمول پروستات، ممکن است عوارضی مانند تنگی مجرای ادرار در سیستم ادراری در بیماران ایجاد شود. یکی از نکات مهم پیشگیری در این زمینه، مراقبت خوب هنگام انجام جراحی است. البته در برخی موارد هرچقدر هم که جراحی را خوب انجام دهید، باز هم نمی توانید از بیمار در برابر این آسیب ها محافظت کنید.

مشکلات رایج تنگی

تا کنون مفهوم تنگی کانال بسیار رایج بوده است، اما اکنون شدت این بیماری را تعریف می کنیم که می تواند علائم خفیف و شدید ایجاد کند.

 1. یکی از این مشکلات، انسداد سیستم ادراری است که به نام پیس شناخته می شود.
 2. تجمع بیش از حد ادرار می تواند باعث آسیب دائمی به رگ های خونی بیمار شود.
 3. تنش در مجرای ادرار به دلیل فشار بیش از حد به مثانه بیمار به تدریج ضخامت دیواره مثانه را افزایش می دهد.
 4. اگر این بیماری به موقع درمان نشود، درمان مرسوم نمی تواند به راحتی بیماری را درمان کند و متاسفانه درمان زمان زیادی می برد.
 5. اختلال در عملکرد کلیه و حتی سنگ در مثانه از عوارض عمده تنگی مجرای ادرار است.

چه آزمایشاتی برای تشخیص مجرای ادرار انجام می شود؟

تنگی مجرا چیست؟ مشکلات رایج چیست و چگونه تنگی کانال را تشخیص دهیم؟

اغلب، پزشک متخصص می‌تواند آزمایش‌هایی را برای تشخیص سریع تنگی مجرای ادرار تجویز کند که شامل موارد زیر است:

 • ابزارهای خاصی در این زمینه وجود دارد که پزشکان می توانند برای تشخیص دقیق تر از آنها استفاده کنند.
 • معاینه تناسلی ضروری است.
 • آزمایشی که می تواند خون را در ادرار بیمار تشخیص دهد.
 • گاهی اوقات پزشکان برای تشخیص دقیق تر از اشعه ایکس مجرای ادرار استفاده می کنند.
 • همچنین دقت در میزان ادرار در کوتاه ترین زمان ممکن اهمیت دارد.
 • برخی از میکروب‌ها در مجرای ادرار فرد باعث بیماری‌هایی مانند تنگی مجرای ادرار می‌شوند که متخصص اورولوژی به راحتی می‌تواند از طریق معاینه آن را تشخیص دهد.

درمان رایج تنگی مجرای ادرار

امروزه پزشکان از این دو روش رایج برای درمان بیماری های مرتبط با تنگی کانال استفاده می کنند که هر کدام از دستورالعمل های خاص خود را دنبال می کنند.

 • استفاده از درمان آندوسکوپی که شامل سه روش اورتروتومی، اتساع یا اتساع سیستم ادراری یا استنت مجرای ادرار است.
 • روش دوم استفاده از درمان آناستوموز است که در مورد لیکن اسکلروزیس، تنگی مجاری ادراری زنان، تنگی مناتوس و تنگی کانال پیاز استفاده می شود.

بهترین راه برای درمان تنگی مجاری

تنگی مجرا چیست؟ مشکلات رایج چیست و چگونه می توان تنگی کانال را تشخیص داد؟

در صورت نیاز به سوال یا مشاوره در مورد تنگی، می توانید به وب سایت مراجعه کنید دکتر. حجت سلیمی مراجعه کنید و اطلاعات بیشتری در مورد آن کسب کنید

مسوولیت کلیه محتوای سایت بر عهده منابع اصلی بوده و بانک مشاغل اینفوجاب هیچ مسوولیتی در قبال محتوا ندارد.

دکمه بازگشت به بالا