تمرین بوکس با ربات ؛ چالشی نوین برای تقویت بدن

محققان موفق به ساخت رباتی شدند که می تواند با انسان ها بوکس تمرین کند. به نظر می رسد تمرین بوکس با ربات جدیدترین چالش مبارزان این رشته باشد؛ چراکه این ربات قادر است با قابلیت هایی که دارد در مسابقات بوکس شرکت کند. 
مؤسسه تحقیقاتی IHMC Robotics که مقر آن در فلوریدا قرار دارد، به همراه Boardwalk Robotics، یک ربات انسان نمایی به نام نادیا (Nadia) توسعه داده است. این ربات با قابلیت های منحصر به فرد خود می تواند در مسابقات بوکس شرکت کند.

ادامه مطلب در ادامه
بیشتر بخوانید:

  هوش مصنوعی چیست
  رباتی مجهز به هوش مصنوعی راه تولید اکسیژن در مریخ را کشف کرد
  وزارت دفاع بریتانیا هوش مصنوعی Chat-GPT را به ربات هایش اضافه خواهد کرد

تمرین بوکس با ربات
اخیراً، یک ویدیو از این مؤسسه منتشر شده است که در آن می توانیم شاهد مبارزه ی یک اپراتور انسانی با یک ربات انسان نما در پدهای تمرینی باشیم. در طول این ویدیو، یکی از آهنگ های معروف مورتال کمبت به نام Nadia همراه با این مبارزه بوکس در حال پخش است. در این ویدیو، نادیا به راحتی از روی موانع ساخته شده از آجرهای بتنی عبور می کند بدون اینکه به زحمت بکشد.


به گفته وب سایت شرکت سازنده، این ربات در زمینه های آتش نشانی و واکنش به بلایا و سناریوهای خطرناک برای انسان، کارا واقعا مفید خواهد بود.
این روبات توسط یک مهندس دیگر کنترل می شود که یک عینک واقعیت مجازی دارد. او با استفاده از یک کابل ارتباطی، فرمان های ربات را از طریق کنترلر به طور مستقیم به دست ها و پاهای روبات ارسال می کند.
Boardwalk Robotics در وب سایت خود ادعا می کند که ربات نادیا دارای بالاترین دامنه حرکتی در 29 مفصل خود است، که این امر نشان دهنده قابلیت مشت زدن و انعطاف پذیری بالایی اوست. علاوه بر این، این ربات قادر است به وسیله عملیات از راه دور واقعیت مجازی با تأخیر کم، توسط اپراتور انسانی کنترل شود، که این امکان را برای انجام کارهای مختلف فراهم می کند.
در طی چند سال اخیر، صنعت ربات های انسان نما توسعه یافته و فعالیت های فراوانی در این زمینه صورت گرفته است. یکی از شخصیت های برجسته ای که وارد این عرصه شده و توجه زیادی را به خود جلب کرده، ایلان ماسک بوده است. او همراه با شرکت تسلا، به جمعیت بزرگی از توسعه دهندگان و تحقیق گران متخصص در این حوزه پیوسته و پیشرفت های چشمگیری را نیز در این زمینه به ثمر رسانده است.
ایلان ماسک اخیرا به گفته هایی پرداخته که ربات انسان نمای تسلا ممکن است تا سال 2024 برای استفاده عمومی به بازار عرضه شود. او اشاره کرده است که این ربات احتمالا به قدرتی مبتنی بر هوش مصنوعی مجهز خواهد بود و از امکاناتی مانند گرفتن اسلحه نیز برخوردار خواهد بود.
همچنین، تازه ترین ویدیوها نیز نشان داده اند که ربات های انسان نما قادرند به انجام وظایف مختلفی از جمله رقصیدن بپردازند. این نشان می دهد که توانایی های این ربات ها در حال بهبود است و آینده این صنعت نیز پر از امکانات و ابزارهای جدید و نوآورانه خواهد بود.
بیشتر بخوانید: 

  فسفر سفید چیست
  گنبد آهنین چیست ؟
  تانک مرکاوا چیست ؟
  بهترین جنگنده  های جهان
  جدیدترین نسل جنگنده  ها
  خطرناک ترین جنگنده ایران

نظر شما درباره ی تمرین بوکس با ربات چیست؟ به نظر شما این ربات می تواند حریف قدرتمندی برای ورزشکاران این رشته باشد؟  لطفا نظرات خود را در بخش کامنت با ای جی مارکت در میان بگذارید و اخبار تکنولوژی را با ما دنبال کنید.
 

دکمه بازگشت به بالا