تماس تصویری بدون اینترنت در راه اپراتورها ؛ وزیر ارتباطات خبر داد

وزیر ارتباطات به تازگی خبر داده است که تماس تصویری بدون اینترنت در راه اپراتورها قرار دارد. با این خبر یکی از مهم ترین ویژگی های گوشی داریا برای همه گوشی های هوشمند در دسترس قرار می گیرد.
گوشی هوشمند داریا که چندی پیش به بازار موبایل داخل شد، یک ویژگی بسیار هیجان انگیز داشت. این گوشی از قابلیت تماس تصویری بدون اینترنت بهره می برد که شاید خیلی ها را برای خرید آن ترغیب کند. البته که این تنها قابلیت این گوشی نیست و اولین گوشی هوشمند ایرانی پر از قابلیت های به روز و عالی است. حال طبق خبری که زارع پور در ویراستی فاش کرده، این قابلیت به زودی در تمامی اپراتورهای کشور در دسترس قرار خواهد گرفت. ضمناً زین پس تمامی کاربران گوشی های هوشمند قادر به استفاده از این قابلیت خواهند بود.
بیشتر بخوانید: وضعیت اینترنت در دور دوم کنکور 1403 مشخص شد؛ اینترنت قطع می شود؟
تماس تصویری بدون اینترنت به زودی در اپراتورهای ایران
عیسی زارع پور، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در شبکه اجتماعی ویراستی گفت که  زیرساخت های لازم برای راه اندازی قابلیت تمایش تصویری بدون اینترنت در سال 1401 ایجاد شده است. وی به طور کامل چنین نوشت:
«در سال1401 برای اولین بار، زیرساخت های فنی و حقوقی لازم برای «تماس تصویری بدون اینترنت (ViLTE)» در اپراتورهای اصلی راه اندازی شد. این امکان در برخی از گوشی های موجود در بازار فعال شده و در حال رایزنی با سایر تولیدکنندگان گوشی  برای فعال کردن این قابلیت هستیم.»

وی همچنین ضمن اشاره به قابلیت تماس نصویری در پیام رسان های ایرنی، به آماری از تماس های تصویری گرفته شده توسط زائرین حج و زیارت پرداخت و گفت: «با فراهم کردن زیرساخت های موردنیاز پیام رسان های داخلی،  میلیونها تماس تصویری از طریق آنها انجام می شود که با این گستردگی تا پیش از این دولت وجود نداشت. در ایام حج و اربعین گذشته بیش از 20 میلیون تماس زائرین ازطریق این سکوها انجام شد.
ایتا هم اسفندماه راه اندازی کرد»

بیشتر بخوانید:

    وزیر ارتباطات: بیش از 96 درصد روستاها به اینترنت متصل شدند
    وزیر ارتباطات: 12 درصد از خدمات دولتی هوشمند شده است
    بدعهدی اپراتورها در افزایش سرعت اینترنت ؛ آخرین وضعیت اینترنت 5G کشور
    اپراتور هوش مصنوعی تشکیل خواهد شد؛ ایران از نظر دانش هوش مصنوعی در چه رتبه ای است؟

نظر شما درخصوص ویژگی تماس تصویری بدون نیاز به اینترنت چیست؟ لطفاً نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.
  

دکمه بازگشت به بالا