تلاش گوگل برای دریافت مجوز جعل موسیقی با هوش مصنوعی

گوگل در حال مذاکره با بزرگترین شرکت موسیقی جهت تولید صدا و مقابله با جعل موسیقی با هوش مصنوعی است تا در این راستا با مجوز فعالیت کند.
به گزارش ای جی مارکت و به نقل از فارس، گوگل آلفابت و یونیورسال موزیک مشغول مذاکره جهت دریافت مجوز صدا و ملودی هنرمندان برای آهنگ های تولید شده توسط هوش مصنوعی هستند.
براساس گزارش فایننشال تایمز، امروزه جعل موسیقی با هوش مصنوعی تبدیل به معضلی برای صنعت موسیقی شده و صدای هنرمندان اغلب بدون رضایت آن ها توسط تکنولوژی دیپ فیک، تقلید می شود.
بیشتر بخوانید: تولید موسیقی با داده های مغزی با استفاده از هوش مصنوعی Brain2Music
تلاش گوگل برای دریافت مجوز جعل موسیقی با هوش مصنوعی
در همین راستا، موضوع همکاری گوگل و یونیورسال موزیک در مراحل اولیه قرار دارد و هیچ محصولی در این زمینه نزدیک به تاریخ عرضه خود نیست، در حالی که وارنر موزیک هم مشغول مذاکره با گوگل درباره یک محصول هوش مصنوعی است.

به نظر هدف از این مذاکرات ایجاد ابزاری برای طرفداران بوده تا آهنگ ها را به صورت قانونی تولید کنند و با پرداخت مبالغی به صاحبان آثار هنری برای حق انتشار، به هنرمندان برای این فرآیند حق انتخاب بدهند.

تا به حال این شرکت ها به این درخواست ها واکنشی نداشته اند. فناوری جعل عمیق یا دیپ فیک، از هوش مصنوعی و فناوری یادگیری ماشینی جهت ایجاد ویدیوها و صداهای واقع گرایانه (اغلب از افراد مشهور یا سیاستمداران) بهره برداری می کند.
بیشتر بخوانید:

    تبدیل امواج مغزی به موسیقی ؛ با هوش مصنوعی مغزتان را گوش کنید!
    هوش مصنوعی StableCode با تمرکز بر قابلیت های کدنویسی معرفی شد
    با هوش مصنوعی چهره فرزند متولدنشده خود را ببینید!

دیدگاه شما در خصوص جعل موسیقی با هوش مصنوعی با اقدامات گوگل چیست؟ نظرات خود را در بخش کامنت ها با ما به اشتراک بگذارید و اخبار تکنولوژی را با ای جی مارکت دنبال کنید.
  

دکمه بازگشت به بالا