تقلید صدای افراد با هوش مصنوعی ممنوع شد

هوش مصنوعی در حوزه های بیشماری مورد استفاده قرار می گیرد که بعضا افراد را با مشکلاتی همراه می کند. به همین دلیل فدرال ایالات متحده قانونی وضع کرده که طی آن مکالماتی که با تقلید صدای افراد با هوش مصنوعی برقرار می شود ممنوع بوده و غیز قانونی تلقی می شود.
بسیاری از افراد اهل فکر، درباره ی خطراتی که استفاده از هوش مصنوعی ممکن است برای انسان ایجاد کند هشدار داده اند و نگرانی هایی در این باره وجود دارد که باعث شد اتحادیه ی اروپا قوانینی وضع کند تا استفاده از این فناوری طبق اصولی همراه باشد.
بیشتر بخوانید: آیا فناوری هوش مصنوعی می تواند مثل دانشمندان بزرگی چون انیشتین فکر کند؟
تقلید صدای افراد با هوش مصنوعی
رویترز گزارش کرده که در هفته گذشته، یک تماس رباتیک با صدای مشابه به صدای جوبایدن، رئیس جمهور آمریکا، به ساکنان ایالت نیوهمپشایر آمریکا منتشر شد و از آنها می خواست به او رای ندهند. جسیکا روزن ورسل، مدیر FCC، اظهار کرده که قوانین جدید این امکان را فراهم کرده اند که دادستان های ایالت ها بتوانند ابزارهای جدیدی را برای پیگیری افراد یا سازمان هایی که تماس های رباتیک انجام می دهند، به کار ببرند. او توضیح داد که مجرمان از صداهای تولید شده با هوش مصنوعی در تماس های رباتیک استفاده می کنند تا افراد آسیب پذیر را تهدید کرده و یا به تقلید از شخصیت های معروف بپردازند و حتی اخبار جعلی به رای دهندگان ارائه دهند.
 
FCC همچنین اعلام کرده است که این تغییرات به دادستان های ایالت ها این امکان را می دهد که به صورت قانونی از صدای تولید شده با هوش مصنوعی در تماس های رباتیک جلوگیری کنند. در هفته گذشته، دو شرکت در تگزاس مورد تحقیقات قرار گرفتند که از هوش مصنوعی برای تقلید صدای جوبایدن در تماس های رباتیک استفاده کرده بودند. این شرکت ها به صورت دیپ فیک از رای دهندگان نیوهمپشایر خواسته بودند که در انتخابات مقدماتی ریاست جمهوری این ایالت شرکت نکنند. جان فورملا، دادستان کل ایالت نیوهمپشایر، اعلام کرده است که حدود 25 هزار تماس رباتیک با ساکنان این ایالت مورد بررسی قرار گرفته است و تحقیقات به دو شرکت تگزاسی به نام های “لایف کورپوریشن” و “لینگوتلکام” منجر شده است.
بیشتر بخوانید: 

  هوش مصنوعی چیست
  بهترین سایت های هوش مصنوعی برای گرافیست ها
  طراحی لوگو با هوش مصنوعی
  سایت ساخت عکس با هوش مصنوعی
  بهترین سایت های هوش مصنوعی
  بهترین ابزارهای هوش مصنوعی برای تولید متن

نظر خود را درباره ی ممنوعیت تقلید صدای افراد با هوش مصنوعی را با ای جی مارکت در میان بگذارید.
  

دکمه بازگشت به بالا