اخبار بازار

تفاوت ها و شباهت های بازار ارزهای دیجیتال چیست؟

معاملات ارزهای دیجیتال یا معاملات سهام بورس؟ کدام یک بهتر است در آن سرمایه گذاری کنید؟ آیا معاملات بیت کوین از خرید سهام بهتر است؟ تفاوت ها و شباهت ها بین این دو بازار چیست؟

اینها فقط برخی از سؤالاتی است که مردم در سالهای اخیر به آنها علاقه مند شده اند.

پیش نیاز برای انتخاب بازار مناسب برای سرمایه گذاری ، کسب اطلاعات کافی در مورد هر دو بازار است. اگر شما نیز تصمیم گرفتید شانس خود را در بازارهای ارزهای دیجیتال و یا سهام امتحان کنید ، به ما بپیوندید تا از تفاوت ها و شباهت های این دو بازار مطلع شوید.

تجارت ارزهای دیجیتال (تجارت ارزهای دیجیتال) (تجارت ارزهای دیجیتال) نامیده می شود. این معامله در زمان های مختلف برای بدست آوردن سود ارزی دیجیتال انجام می شود. معامله گر یا معامله گر را معامله گر ارز دیجیتال می نامند.

Cryptocururrency مجموعه ای از ارزهای دیجیتال است که امروزه مورد توجه بسیاری از معامله گران و سرمایه گذاران قرار گرفته است.

موجودی مکانی برای قیمت گذاری و خرید و فروش. اما تجارت سهام به این معنا نیست که شما می توانید هر کالایی را بخرید و بفروشید. به عنوان مثال ، شما نمی توانید سیب یا تلفن تجارت کنید. در بورس سهام شرکت های ذکر شده وجود دارد ، اما همه نمی توانند هزار میلیارد شرکت بخرند ، بیایید بگوییم که آن را به یک میلیارد تقسیم می کنیم. هر سهم 1000 دلار هزینه دارد و هرکدام می توانند در شرکت نگهداری شوند. با رشد شرکت ، سهم ما نیز افزایش می یابد و سهم بزرگتر به معنای سود بیشتر است. می توانید سهم پول خود را گرانتر از گذشته بسازید یا بفروشید (منبع: اخبار تجاری).

در اینجا مهمترین تفاوت ها وجود دارد معاملات ارز دیجیتال ف معاملات سهام اینها:

یکی از قابل توجه ترین تفاوت های بازار دیجیتال و بورس کالا ، نوسانات قیمت است. نوسانات روزانه قیمت در بورس هیچگاه از پنج یا ده درصد تجاوز نمی کند. در حالی که نوسانات قیمت ارزهای دیجیتال بسیار متغیر و سریع است. این امر باعث شده است که بازار ارزهای دیجیتال تنها در عرض چند ساعت (مانند بیت کوین) فراز و نشیب عظیمی را شاهد باشند.

کمیسیون معاملات بالاتر از هزینه های معاملات ارز دیجیتال است. در هر فروش سهام ، تقریباً 1.5 درصد سرمایه کارگزار دلال به عنوان کمیسیون کاهش می یابد. این رقم در معاملات بزرگ بسیار چشمگیر خواهد بود. در بازار ارزهای دیجیتال ، هزینه های هر تراکنش ناچیز است. با این حال ، باید توجه داشت که کمیسیون های کل ارزهای دیجیتال یکسان نیستند و اینکه کمیسیون های صرافی های مختلف نیز متفاوت هستند.

بازارهای سهام در سراسر جهان محدود به ساعات خاص روز هستند و در آخر هفته ها ، بازار سهام همچنین بسته است. به عنوان مثال ساعت بورس کالا در کشور ما از 9 صبح تا 12:30 بعد از ظهر است. اما از طرف دیگر ارزهای دیجیتالی در هر ساعت از روز قابل معامله است و محدودیت خاصی وجود ندارد (از تعطیلات نیز می توان برای خرید و فروش ارزهای دیجیتال استفاده کرد).

مبلغ سود سهام پرداخت شده توسط هیئت مدیره شرکت و با تصویب مجمع عمومی سهامداران ، سود سهام یا “سود سهام پرداخت می شود” نامیده می شود. در دنیای ارزهای دیجیتال هیچ تقسیمی برای سهام عدالت وجود ندارد. در بازار ارزهای دیجیتال ، سرمایه گذاران و تجار می توانند با خرید و فروش اوراق بهادار در بازار سود کسب کنند.

یکی از مهمترین تفاوت های بین دو بازار میزان میزان حساسیت استفاده شده است. عوامل زیادی وجود دارد که می توانند بر ارزش سهام یا ارز تأثیر بگذارند. به عنوان مثال ، شروع یک قرارداد کاری بزرگ می تواند ارزش سهم شرکت را به میزان قابل توجهی افزایش دهد. اگر افراد در جزئیات پروژه هستند ، خرید را شروع کنید سهام شرکت کنند ، آنها طبق قانون مقصر هستند. هرگونه معاملات سهام براساس این عوامل حساس غیرقانونی است. هرچند در ارزهای دیجیتال چنین ممنوعیتی وجود ندارد.

بازار ارزهای دیجیتال دارای نهاد یا نهاد خاصی نیست که بتواند به اطلاعات خاصی دسترسی و استفاده کند. مردم می توانند وضعیت بازار را ارزیابی کرده و ارز دیجیتالی را بر اساس تحلیل خود (تحلیل اولیه و فنی) خریداری و بفروشند.

اکثر مردم به اشتباه هر دو بازار ارزهای دیجیتال و بازار سهام را کاملاً نامربوط می دانند. اما افرادی که مشغول فعالیت هستند ، هر دو را تجربه می کنند بازار ارزهای دیجیتال و بورس کالا به شباهت های دو بازار توجه کنید:

  • قیمت ها در هر دو بازار با عرضه و تقاضا تعیین می شود.
  • تجارت با ارزهای دیجیتال و سهام هر دو براساس پول فیات (پول قانونی مانند دلار یا املاک و مستغلات است که ارزش آنها را از دولت به نام پول فیات می گیرند).
  • برای ایجاد سود در هر دو بازار ، افرادی که یک تجارت را شروع می کنند به اطلاعات کافی نیاز دارند. هرگونه سهل انگاری در سرمایه گذاری یا تجارت می تواند ضررهای غیرقابل تغییر ایجاد کند.

متن کامل این مقاله وبلاگ ولز را بخوانید:

تفاوت ها و شباهت ها بین معاملات ارزهای دیجیتال و معاملات سهام چیست؟

جهت دیدن مقالات بیشتردر مجموعه اخبار کسب و کار کلیک کنید 

مسوولیت کلیه محتوای سایت بر عهده منابع اصلی بوده وبانک مشاغل اینفوجاب هیچ مسوولیتی در قبال محتوا ندارد.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا