عمومیکسب و کار های برتر ایجی مارکت

 تفاوت لوله U-PVC و PVC

تفاوت لوله pvc با upvc مزایا و معایب ان به همراه معرفی pvc

پلی وینیل کلراید

پلی وینیل کلراید (PVC) عبارت پی وی سی و وینیل بطور رایج نه تنها با مرجع پلیمر بلکه برای همه موادی که پلی وینیل کلراید یک سازنده آنست استفاده می شود. پلی وینیل کلراید پلاستیکی با موارد استفاده نامحدود است .در شرایط حاضر یکی از ارزشمندترین محصولات صنعت پتروشیمی ست .بطور عمومی بیشتر از 50% از پی وی سیساخت بشر در ساختمان سازی استفاده می شود .زیرا پی وی سی ارزان بوده وبه سادگی سر هم بندی می شود.
در سالهای اخیر پی وی سی (PVC) جایگزین مواد ساختمان سازی سنتی نظیر چوب سیمان و سفال در بسیاری از مناطق شده است با وجود ظهور یک ماده ایده ال در ساختمان سازی همچنان نگرانی در رابطه با هزینه پی وی سی برای محیط زیست طبیعی و سلامتی انسان وجود دارد .

موارد استفاده فراوانی برای پی وی سی (PVC) شامل وینیل سایدینگ، علامت مغناطیسی کارت ها، برش عمودی پنجره ها، صفحات گرامافون که منبع اسم گذاری برای صفحات وینیل، لوله، لوله کشی، کانال و لوازم نصب کردنی، کیف های ارزان قیمت، پنجره های تاریک( بدون دید) ودر شکل نرم آن برای لباس، اثاثه یا لوازم داخلی نظیر پرده، کف سازی و ساختن سقف، پوسته کابل های الکتریکی، توپ های بازی سبک وزن وجود دارد.
همچنین ماده ایست که اغلب برای لوله کشی آب و فاضلاب بعلت ارزان بودن طبیعی و انعطاف پذیر بودن استفاده می شود.

ابعاد دریچه منهول. دریچه منهول بسته به کاربردشان و سفارش کارفرما می توانند در اشکال دایره ای، مربعی و مستطیلی، و در دو نوع ساده و لولادار تولید شوند

پی وی سی(PVC) پلاستیکی سخت است که به وسیله اضافه کردن روان کننده ها نرم و انعطاف پذیر می شود بیشترین مورد استفاده آن فتالیت است . پیش از قرن بیستم شیمیدان روسی ایوان استرا میسلنسکی و فریتز کلیت از کمپانی گریشم الکترون شیمی آلمان هردو تلاش کردند تا پی وی سی (PVC) را در محصولات تجاری به کار گیرند اما مشکلات در فرایند ,سختی و گاهی شکنندگی پلیمر تلاش های آنها را بی نتیجه می گذاشت. در سال 1926 والدو سیمون از بی اف گودریچ روشی برای نرم کردن پی وی سی به وسیله مخلوط کزدن آن با افزودنی های گوناگون گسترش داد. نتیجه ماده ای انعطاف پذیر بود که به سادگی در فرایندها شرکت می کرد وبزودی در استفاده های تجاری شایع شد.
مونومر وینیل کلرید در اواخر 1960دکتر جان گریچ ودکتر موریس جانسون اولین کسانی بودند که به وضوح سرطان زایی مونومر وینیل کلراید برای انسان را شناسایی کردند زمانیکه بر روی کارگران دایره پلیمریزاسیون وینیل کلراید در بی اف گود ریچ آزمایش کردند .

اعتقاد بر اینست که بیشتر محصولات وینیلی زمانیکه بطور صحیح مصرف شوند عموماً بی ضررند هر چند تعدادی از افزودنیها و نرم کننده ها از محصول وینیلی می توانند نشت کنند حتی با وجود اینکه پی وی سی (PVC) اسباب بازی های نرم به منظور نوزادان برای سالها ساخته شده است این نگرانی وجود دارد که این افزودنیها از اسباب بازی های نرم به دهان کودکانی که آنرا به دهان می برند نشت کند.
محصولات پی وی سی زمانیکه می سوزند یا دفن می شوند می توانند مضرانه نفوذ کنند. در ژانویه 2003 اتحادیه اروپا یک تحریم برای 6 نوع فتالیت نرم کننده در اسباب بازی ها قرار داد. در سال 2006 کمیسیون امنیتی محصولات مصرفی آمریکا عریضه برای تحریم مشابه در ایالات متحده را انکار کرد. با وجود این در آمریکا بیشتر کمپانی ها به طور اختیاری اسباب بازی های پی وی سی (PVC)را برای نوزادان متوقف کردند.

تفاوت پی وی سی با یو پی وی سی

تفاوت PVC و UPVC را به زبان ساده می توان در تعاریف زیر دید. در نگاه اول شاید بنظر برسد که تفاوت اندکی بین UPVC و PVC وجود دارد, جهت دانستن این تفاوت اندک تعریف زیر را در مورد انواع PVC مطالعه نمائید:

– PVC (پی وی سی) (پلی وینیل کلراید) معمولی است، از لحاظ فیزیکی, مقاوم اما سبک وزن است و خاصیت پلاستیکی خود را دارد و انعطاف پذیر است.

– UPVC (پو پی وی سی) به معنای این است (پلی وینیل کلرید غیر پلاستیکی) ،در واقع UPVC همان PVC است که غیر پلاستیکی شده است و سخت و محک شده است و این محصول در ایالات متحده آمریکا UPVC نامیده می شود و از سال 1980 در اروپا به PVCU تغییر نام داد.

بین لوله پی وی سی و لوله UPVC تفاوت کمی وجود دارد. هر دو جزو لوله های پلاستیکی میباشند و به طور گسترده در ساختمان استفاده می شود. فراتر از شباهت های سطحی، دو نوع لوله به طور متفاوتی تولید می شوند و از این رو خواص های مختلف و کاربردهای کمی متفاوت در ساخت و ساز و سایر فرایندهای صنعتی دارند .

تعریف UPVC

UPVC سفت و سخت است و غالبا برای تولید محصولاتی که در فضای باز قرار دارند مورد استفاده قرار می گیرد و حساس به تجزیه بیولوژیکی نیست. علاوه بر این، شکل آن را در دمای معمولی حفظ می کند، گرچه می توان آن را تحت حرارت شدید تغییر داد. این ویژگی برجسته در ساخت و ساز، به ویژه در پنجره ها , پروفیلهای درب حائز اهمیت میباشد.
UPVC ( یو پی وی سی ) به جهت مقاومت بالایی که در برابر مواد شیمیایی و شرایط آب و هوایی دارد عمدتا برای تولید انواع لوله و درب و پنجره در جهان استفاده می شود. UPVC ( یو پی وی سی ) همچنین در محدوده وسیعی از درجه حرارت مقاومت خود را حفظ میکند. به صورت خلاصه از UPVC در تولید انواع پروفیل های ساختمانی( درب و پنجره ) , لوله های انتقال فاضلاب و حتی لوله  انتقال آب آشامیدنی استفاده می شود. Upvc ماده اولیه ساخت درب و پنجره ها می باشد این پروفیلها متناسب با شرایط مختلف اقلیمی و آب و هوایی بوده و در دمای محیطی بین -60 تا +80 درجه سانتی گراد واکنشی کاملا طبیعی داشته و تغییر رنگ و تغییر فرم نمی دهند .در ترکیب مواد اولیه آن از کلسیم و روی به جای سرب استفاده شده است که نه تنها موجب سازگاری با محیط زیست می گردد بلکه در سطح آن نیز جلای مناسبی را ایجاد می کند که در برابر جذب آلودگی های هوا مقاومت می نماید.
UPVC ( یو پی وی سی ) که نخستین بار در سال 1912 تولید آزمایشگاهی شد بر پایه سنگ نمک و نفت تشکیل شده که طی فرآیندی شیمیایی و پس از گذار از چندین مرحله به پودری سفید رنگ بدل می شود که UPVC ( یو پی وی سی ) نام دارد.

تفاوت لوله PVC و UPVC

PVC و UPVC عمدتا از مواد مشابه ساخته شده اند. پلی وینیل کلرید PVC پلیمری است که می تواند گرم شود و قالب گیری شود تا ترکیبات بسیار سخت و قوی مانند لوله را ایجاد کنند. از آنجا که خواص سفت و سخت آن یک بار تشکیل شده است، تولید کنندگان اغلب پلیمرهای پلی استر را به PVC متصل می کنند. این پلیمرها لوله های پی وی سی را قابل انعطاف تر می کنند و به طور کلی کار ساده تر را انجام می دهند. هنگامی که UPVC تولید می شود، این عوامل پلاستیسیته حذف می شوند که تقریبا همانند لوله چدن خواهد بود.

مزایای لوله پلیکا و اتصالات لوله pvc

 • قابل تولید از سایز های 20 الی630 میلیمتردر فشارهای 4تا 160 اتمسفر
 • عدم آسیب پذیری و پوسیدگی پس از 50 سال
 • مقاومت در برابر مواد خورنده،حلال ها،مواد شیمیایی،پوسیدگی و زنگ زدگی
 • سبک با قابلیت حمل و نقل آسان
 • نصب ساده و سریع با استفاده از چسب و اتصالات اورینگی
 • 15 تا 40 درصد صرفه جویی اقتصادی در پروژه ها شامل قیمت،هزینه ی حفاری حمل و نقل بستر سازی ونصب
 • بدون آلایندگی محیط زیست
 • بدون تاثیر بر مزه، بو وPH آب
 • پایداری در مقابل رشد باکتری
 • عدم اصطکاک با مایع داخل لوله
 • داشتن خاصیت لغزندگی در مقابل حرکت سیالات
 • ضد اشتعال
 • عایق الکتریسته
 • مقاومت در برابر موش خوردگی و سایر جوندگان
 • مقاوم در برابر ضربات ناشی از زلزله و فشار های خارجی
 • دارای استاندارد ملی جمهوری اسلامی ایران و دین آلمان
 • بالاترین آمار مصرف جهانی در شبکه های فاضلابی،آبرسانی،مخابرات و برق

نوین صنعت نیز اقدام به فروش انواع لوله و اتصالات pvc و upvc و پلیکا می کند

برند های پلیمر توس و پیمتاش ترکیه بهترین برند های جهانی در زمینه upvc می باشند که ما اقدام به فروش محصولات این برند ها با قیمت پایین تر از سطح بازار با تخفیف های عالی می کنیم

در زمینه pvc نوین صنعت نماینده فروش برند های نانو پلیمر یاس ،تک ستاره گلپایگان ،گستر گلپایگان و داراکار می باشد.

همچنین برند های پارس پلاست زنده رود ، پلیمر سازه گلپایگان ،نوا پلیمر ، یزد پلیمر و چندین بتفاوت پی وی سی با یو پی وی سی

را به زبان ساده می توان در تعاریف زیر دید. در نگاه اول شاید بنظر برسد که تفاوت اندکی بین UPVC و PVC وجود دارد, جهت دانستن این تفاوت اندک تعریف زیر را در مورد انواع PVC مطالعه نمائید:

– PVC (پی وی سی) (پلی وینیل کلراید) معمولی است، از لحاظ فیزیکی, مقاوم اما سبک وزن است و خاصیت پلاستیکی خود را دارد و انعطاف پذیر است.

– UPVC (پو پی وی سی) به معنای این است (پلی وینیل کلرید غیر پلاستیکی) ،در واقع UPVC همان PVC است که غیر پلاستیکی شده است و سخت و محک شده است و این محصول در ایالات متحده آمریکا UPVC نامیده می شود و از سال 1980 در اروپا به PVCU تغییر نام داد.

بین و تفاوت کمی وجود دارد. هر دو جزو لوله های پلاستیکی میباشند و به طور گسترده در ساختمان استفاده می شود. فراتر از شباهت های سطحی، دو نوع لوله به طور متفاوتی تولید می شوند و از این رو خواص های مختلف و کاربردهای کمی متفاوت در ساخت و ساز و سایر فرایندهای صنعتی دارند .

تعریف PVC

پلی وینیل کلراید یا PVC  ( پی وی سی ) یکی از پلاستیک های مورد استفاده در جهان است و مصرف جهانی آن هر ساله 5 درصد افزایش می یابد. از PVC ( پی وی سی ) این پلاستیک ( پلیمر ) فوق العاده و همه کاره در مجموعه ای بی پایان از محصولات که همه روزه در زندگی روزمره با آنها روبرو هستیم و مورد استفاده قرار می دهیم ,کاربرد دارد. PVC به ویژه برای ساخت و ساز و محصولات ساختمانی اعم از لوله PVC و درب و پنجره استفاده می شود و نقش مهمی در بهداشت، حمل و نقل، بسته بندی و همچنین هنر و طراحی دارد.  PVCبه عنوان یک جایگزین برای لوله آلومینیوم و مس استفاده می شود. لوله PVC در سیستم های آبیاری و استفاده می شود و گزینه اصلی میباشد. نصب و اجرای لوله PVC ( پی وی سی )  بسیار ساده است به آسانی به قطعات کوچک برش داده میشود و می توان آن را با چسب و یا حرارتی ثابت کرد و آن را جایگزینی با کیفیت عالی برای انواع لوله های فلزی دانست. pvc  از پلیمریزاسیون منومر وینیل کلراید تشکیل میگردد و شامل 43% وینیل و 57% کلر می باشد. PVC اولین بار در دو مکان کوچک در سال 1835 توسط هنری ویکتور رگنالت (ریو ) و در 1872 توسط اوگن بومان کشف شد. در هر دو مکان پلیمر زمانی دیده شد که جامد سفید رنگ داخل فلاسک وینیل کلراید در معرض نور آفتاب قرار گرفت. در دنیا بیش از 50 % PVC و مشتقات تولید شده ی آن در ساختمان به کار می رود. علاوه بر این از پی وی سی به عنوان پلاستیک سخت برای کارت های نوار مغناطیسی ، صفحات گرامافون ، سیستم لوله کشی و کانال نیز استفاده می شود . همچنین با اضافه کردن افزودنی هایی که اصلی ترین آنها فتالیت است می توان PVC (پی وی سی) را نرمتر و قابل انعطاف تر کرد، آنگونه که امروزه در پوشاک و لوازم خانگی مانند پرده ، روکش مبل، ساخت شلنگ، لوله نرم و تاشو در کف سازی ساختمان ها و رویه بام ها و عایق سازی کابل های برق استفاده می شود. امروزه این ماده یکی از مهم ترین مواد پلیمری است که در بسیاری از رشته های ساختمانی ، صنعت، کشاورزی و بسیاری از طرح های زیربنایی از آبرسانی و شهرسازی گرفته تا هواپیماسازی کاربرد های گسترده دارد. افزودن مواد پایدار کننده مانند کلسیم موجب افزایش عمر و مقاومت  PVC (پی وی سی) در برابرعوامل فیزیکی محیطیی و آب و هوایی در اقلیم های متفاوت جوی و ثابت بودن رنگ در اثرگذشت زمان تابش نور خورشید می شود.

تعریف UPVC

UPVC سفت و سخت است و غالبا برای تولید محصولاتی که در فضای باز قرار دارند مورد استفاده قرار می گیرد و حساس به تجزیه بیولوژیکی نیست. علاوه بر این، شکل آن را در دمای معمولی حفظ می کند، گرچه می توان آن را تحت حرارت شدید تغییر داد. این ویژگی برجسته در ساخت و ساز، به ویژه در پنجره ها , پروفیلهای درب حائز اهمیت میباشد. UPVC ( یو پی وی سی ) به جهت مقاومت بالایی که در برابر مواد شیمیایی و شرایط آب و هوایی دارد عمدتا برای تولید انواع لوله گالوانیزه و درب و پنجره در جهان استفاده می شود. UPVC ( یو پی وی سی ) همچنین در محدوده وسیعی از درجه حرارت مقاومت خود را حفظ میکند. به صورت خلاصه از UPVC در تولید انواع پروفیل های ساختمانی( درب و پنجره ) , لوله های انتقال فاضلاب و حتی لوله  انتقال آب آشامیدنی استفاده می شود. Upvc ماده اولیه ساخت درب و پنجره ها می باشد این پروفیلها متناسب با شرایط مختلف اقلیمی و آب و هوایی بوده و در دمای محیطی بین -60 تا +80 درجه سانتی گراد واکنشی کاملا طبیعی داشته و تغییر رنگ و تغییر فرم نمی دهند .در ترکیب مواد اولیه آن از کلسیم و روی به جای سرب استفاده شده است که نه تنها موجب سازگاری با محیط زیست می گردد بلکه در سطح آن نیز جلای مناسبی را ایجاد می کند که در برابر جذب آلودگی های هوا مقاومت می نماید. UPVC ( یو پی وی سی ) که نخستین بار در سال 1912 تولید آزمایشگاهی شد بر پایه سنگ نمک و نفت تشکیل شده که طی فرآیندی شیمیایی و پس از گذار از چندین مرحله به پودری سفید رنگ بدل می شود که UPVC ( یو پی وی سی ) نام دارد.

 

تفاوت لوله PVC و UPVC

عمدتا از مواد مشابه ساخته شده اند. پلی وینیل کلرید PVC پلیمری است که می تواند گرم شود و قالب گیری شود تا ترکیبات بسیار سخت و قوی مانند لوله را ایجاد کنند. از آنجا که خواص سفت و سخت آن یک بار تشکیل شده است، تولید کنندگان اغلب پلیمرهای پلی استر را به PVC متصل می کنند. این پلیمرها لوله های پی وی سی را قابل انعطاف تر می کنند و به طور کلی کار ساده تر را انجام می دهند. هنگامی که UPVC تولید می شود، این عوامل پلاستیسیته حذف می شوند که تقریبا همانند لوله چدن خواهد بود.

رند دیگر توسط ما ارائه می شود

دکمه بازگشت به بالا