اخبار بازار

تفاوت بین تاکتیک و استراتژی – کاما

چند وقت پیش پدرم یک کتاب بسیار معروف به نام “هنر جنگ” اثر سان تسو خریداری کرد که کتاب خوبی است ، کمی متفاوت از آنچه فکر می کنید. بسیار قدیمی است و اصطلاحات جنگی و اسب و ارابه های زیادی وجود دارد ، اما این سریال چیزهایی نوشته شده است که امروزه هنوز در جهان مورد استفاده قرار می گیرد.

باید بپذیریم که در دنیای امروز ، جنگ ها ، قتل عام ها و خشونت ها بسیار تغییر کرده و نبردها جای خود را به نبردهای جدید داده اند. شما قبلاً برای بقا با شمشیر می جنگیدید ، اکنون برای زنده ماندن از بحران اقتصادی ، جنگ های گذشته با شمشیر و خمپاره می جنگید ، اما امروز جنگ ها بیشتر در تجارت است ، روابط بین مردم و مشاغل بزرگ و کوچک برای جلب توجه مردم. این کار در رسانه ها انجام می شود. یکی از مواردی که من به کتاب خیلی علاقه مند شدم ، تفاوت بین تاکتیک کلمات و استراتژی بود.

بهتر است کلمه را کم کنید و به سمت اصلی بروید

در نگاه اول تاکتیک ها و استراتژی مشابه هستند ، اما تعریف Sun Tsu این تعریف را کمی عجیب تر می کند.

همه می توانند تاکتیکهایی را که برای فتح استفاده می کنند ببینند ، اما آنچه نمی توانند ببینند استراتژی است یک پیروزی بزرگ تکامل یافت

هنر جنگ – سفارش خورشید

این تعریف و همچنین تعاریف قدیمی غالباً گیج کننده هستند ، اما خیلی چیزها واضح است زیرا هم تاکتیک ها و هم استراتژی ها دارای یک هدف مشترک هستند. رسیدن به اهدافمان

منظور من این است که چه تاکتیک ها و استراتژی های هر دو در یک تیم است ، اما برای درک بهتر ، بیایید به نقل قول دوم در مورد تاکتیک ها و استراتژی هایی که Sun Order گفته است برویم.

استراتژی با هیچ تاکتیکها کندترین راه برای پیروزی است. تاکتیکها با هیچ استراتژی آیا سر و صدای قبل از شکست است.

استراتژی بدون تاکتیک کمترین سرعت راه پیروزی.
تاکتیکها هیچ استراتژی همان سر و صدای قبلی نیست شکست او

اسن به

سان تسو می گوید مطمئناً این استراتژی با پیروزی به پایان خواهد رسید ، اما پیروزی یک پیروزی بسیار کند و آهسته است و تاکتیک های علیه آن ممکن است روی کاغذ و حتی در عمل پاسخ دهند اما فقط قبل از شکست واقعی و نابودی مطلق ، تعداد کمی از سر و صداها را نشان می دهد. آن را تجربه کنید.

من در سایت های خارجی که خوانده ام جمله ای زیبا نوشتم

استراتژی بلند مدت است و تاکتیکها برد کوتاه

ساده سازی برای من این است که استراتژی همان هدف بلند مدت شما است و تاکتیک مجموعه ای از اقداماتی است که برای نگه داشتن شما در مسیر (از نقطه شروع تا هدف) انجام می دهید و یا سرعت خود را افزایش می دهید.

استراتژی در حوضه های کوچک و کوتاه مدت استراتژی در حوضه های بزرگ و بلند مدت

اما نکته مهمی که در Sun Order وجود دارد این است که کسی که استراتژی دارد در پایان موفق خواهد شد ، اما هر کسی که دارای یک تاکتیک است ، مدتی سر و صدایی ایجاد می کند و سپس شکست می بخشد ، زیرا ممکن است تاکتیکی شما را برای مدتی از هدف اصلی دور نگه دارد و اگر استراتژی نداشته باشید قطعاً شکست خواهد خورد. شما در حال غذا خوردن.

مثال ساده یک تاکتیک به عنوان کسی که چیزی در مورد بازاریابی نمی داند ، بحث در مورد کد تخفیفی است که آنها روی محصولات قرار می دهند ، در کوتاه مدت ممکن است سودآور باشد ، اما در دراز مدت باعث جذب مشتری می شود و برای افراد بیشتری یا… شناخته می شود.

من فکر می کنم این یک بحث عمیق فلسفی است و جنبه های دیگری از زندگی را در بر می گیرد. نکته مهم این است که کدام روشها برای استفاده و کدام استراتژیها … اما فکر می کنم همه موافق هستند تاکتیکها باید برای دستیابی به استراتژی باشند امون باشه

منابع فارسی وب سایت افزونه مثال خوبی از این مورد می گذارد:

مانند یک نمونه کلاسیک از تفاوت بین استراتژی و تاکتیک ها ، معمولاً گفته می شود که اگر کسی به قله برسد استراتژی خودت را بشناس ، هر قدم این یک تاکتیک است.

معمولاً قدم هایی در راه رسیدن به قله است ، اما اگر مانعی یا مشکلی پیش بیاید ، بعید به نظر می رسد که قدم هایی بردارید که به نظر نمی رسد به قله نزدیک شوید اما در نهایت با غلبه بر موانع موجود به شما کمک می کنید تا به قله برسید.


به اختصار

تاکتیک های بلند مدت و استراتژی های کوتاه مدت و ما باید تفاوت بین این دو را درک کنیم

تاکتیکها باید استراتژیک باشند ، در غیر این صورت آنها شکست خواهند خورد

جهت دیدن مقالات بیشتردر مجموعه اخبار کسب و کار کلیک کنید 

مسوولیت کلیه محتوای سایت بر عهده منابع اصلی بوده وبانک مشاغل اینفوجاب هیچ مسوولیتی در قبال محتوا ندارد.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا