بازاریابی اینترنتی

تفاوت بین بازاریابی دیجیتال و بازاریابی رسانه های اجتماعی

از انواع کانالهای دیجیتالی مانند SEO (بهینه سازی موتور جستجو) ، رسانه های اجتماعی و PPC (پرداخت هر کلیک) برای جلب مخاطبان به سمت یک برند بالقوه استفاده می کند. بازاریابی دیجیتال از اینترنت به عنوان وسیله اصلی تبلیغاتی استفاده می کند که از طریق وسایل الکترونیکی مانند رایانه ، لپ تاپ ، تبلت و تلفن های هوشمند قابل دستیابی است.

تکنیک های بازاریابی اینترنتی مانند بازاریابی موتور جستجو (SEM) ، ایمیل ها بخشی جدایی ناپذیر از بازاریابی دیجیتال است. علاوه بر این ، این برنامه همچنین شامل کانالهای غیر اینترنت مانند پیام کوتاه (پیام کوتاه) و پیام چندرسانه ای (MMS) ، پاسخ به تماس و غیره است. همه این کانال های مختلف جزئی جدایی ناپذیر از بازاریابی دیجیتال هستند. بازاریابی دیجیتال در زیر خطوط بازاریابی BTL در نظر گرفته می شود زیرا یک گروه کوچکتر ، متمرکز تر را هدف قرار داده و در زمینه تلفیق مشتریان وفادار و تولید تبدیل کار می کند.

در مقابل ، SMO یا (SMM) یک شاخه یا زیرمجموعه بازاریابی دیجیتالی است که در ارتقا از طریق سیستم عامل های رسانه های اجتماعی مانند فیس بوک ، توییتر ، لینکدین ، ​​یوتیوب و مانند آن برتری دارد. از رسانه های اجتماعی برای اهداف بازاریابی استفاده می کند. رسانه های اجتماعی به شدت به تعامل کاربر ، به اشتراک گذاری اطلاعات و ایجاد جامعه از انواع متکی هستند و از این رو یک مؤلفه «اجتماعی» دارد. از مطالب خلاقانه ای که مطابق با آن ارائه شده استفاده می کند تا مخاطب را نسبت به محصولات یا خدمات شما فریب دهد و مارک دیگری ایجاد کند.

به گفته مشاور بازاریابی دیجیتال Zipporah ، بیش از 1.71 میلیارد کاربر فعال فیس بوک در هر ماه در سراسر جهان وجود دارد. این بدان معنی است که آمار فیس بوک برای نادیده گرفتن آن بسیار بزرگ است ، بنابراین باید بخشی اساسی از استراتژی های بازاریابی رسانه های اجتماعی شما باشد. میزان مصرف ویدئوی آنلاین در چنین سیستم عامل ها به طور پیوسته در حال افزایش است و از نظر استراتژی های بازاریابی چیز مهم بعدی است. SMM همچنین یک بازاریابی زیر خط BTL است و به گروههای جداگانه ای که از طریق منافع مشترک در سیستم عامل های رسانه های اجتماعی ایجاد شده اند ، اشاره دارد.

شرکت هایی که می خواهند نیازهای بازاریابی خود را برآورده کنند باید بین یک آژانس بازاریابی دیجیتال یا یک آژانس تخصصی انتخاب کنند. اگر به دنبال کسی هستید که بتواند کل استراتژی بازاریابی خود را برنامه ریزی کند ، یک آژانس بازاریابی دیجیتال انتخاب خوبی خواهد بود. با این حال ، اگر به دنبال کسی هستید که فقط به جنبه رسانه اجتماعی استراتژی شما بپردازد ، باید با یک آژانس تخصصی همکاری کنید.

با محبوبیت شدید رسانه های دیجیتال ، مردم تمایل بیشتری دارند تا بازاریابی دیجیتال را در سبک زندگی روزانه خود گنجانند. براساس گزارش دفتر تبلیغات تعاملی (IAB) ، درآمد تبلیغاتی اینترنتی در ایالات متحده در نیمه اول سال 2015 به 27.5 میلیارد دلار رسیده است. این امر فرصت های شغلی را در سراسر جهان باز کرده است که تقاضای زیادی دارد. زیرا مردم هنوز از توسعه سریع رسانه های دیجیتال راضی هستند.

برای رفع نیازهای رو به رشد افراد با استعداد ، چندین دوره بازاریابی دیجیتال آنلاین وجود دارد. جستجوی سریع گوگل در مورد این موضوع ، انبوهی از مؤسساتی را ارائه می دهد که درس های مشخص شده را ارائه می دهند. این دوره ها چندین روز به طول می انجامد تا کلیه موضوعات مربوط به چتر بازاریابی دیجیتال را برطرف سازد. دانش آموزان در مورد موضوعی بینش های ارزشمندی به دست می آورند که به آنها اجازه می دهد تا برای خودشان یک طاقچه را کشف کنند.

یک دوره بازاریابی دیجیتال شامل درک اساسی از مفاهیم بازاریابی و تبلیغات و دانش بنیادی از ابزارهای آماری و تحلیلی است. آنها همچنین اطلاعات کاملی درباره بازاریابی ایمیل ، SEO / SEM ، پرداخت به ازای هر کلیک ، بازاریابی موبایل ، فیلم آنلاین در میان دیگران دریافت می کنند.

دوره های بازاریابی رسانه های اجتماعی شامل درک عمیق از اصول رسانه های اجتماعی ، سایت های مهم رسانه های اجتماعی ، استراتژی رسانه های اجتماعی و اندازه گیری رسانه های اجتماعی است. این برنامه نگاهی به نقاط قوت و ضعف سیستم عامل های رسانه های اجتماعی مانند فیس بوک ، توییتر و غیره می دهد و به روندهای جدیدی که در رسانه های اجتماعی پدیدار می شود ، می پردازد. رسانه های اجتماعی بخش اساسی استراتژی رسانه های دیجیتال است. سیستم عامل های SM برای مارک محصول یا خدمات استفاده می کنند زیرا رسانه تعاملی تری برای مکالمه دو طرفه فراهم می کند. بازاریابی دیجیتال از نظر ایجاد آگاهی از برند ، بازاریابی یا مدیریت شهرت از اهمیت بیشتری برخوردار است. اگرچه آنها برنامه های آنلاین متفاوتی دارند ، اما هدف آنها بیشتر از تبلیغ برند و تبدیل مشتری به سرب و فروش است. مصرف کنندگان با فعال ترین و فریبنده ترین انتخاب خود را با استفاده از این برند آشنا کرده اند و گزینه های موجود در شبکه را انتخاب می کنند. برخی از استراتژی های کلی بازاریابی ، این کار را عملی کرده و تکنیک های استراتژی سنتی را جذاب می کند. با سرعت پیشرفت رسانه های دیجیتال نمی توان دقیقاً تصور کرد آینده ای را تصور کند که در آن واقعیت مجازی به هر جنبه ای از وجود ما منتقل شده است.

جهت دیدن مقالات بیشتردر مجموعه بازاریابی اینترنتی کلیک کنید 

مسوولیت کلیه محتوای سایت بر عهده منابع اصلی بوده و بانک مشاغل اینفوجاب هیچ مسوولیتی در قبال محتوا ندارد.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا