بازاریابی اینترنتی

تغییر زمان برای شرکتهای خدمات بازاریابی دیجیتال

به تازگی ، من در مورد چشم انداز همیشگی بازاریابی آنلاین و خدماتی که کارآفرینان و شرکتها از آژانسهای خدمات بازاریابی دیجیتال خریداری می کنند ، زیاد فکر کرده ام.

به تازگی ، بسیاری از شما ممکن است اخبار مربوط به تعدادی از شرکتهای بزرگ که تبلیغات تبلیغاتی از یوتیوب را از دست داده اند به یاد بیاورید ، و تعدادی از سازندگان برجسته محتوای YouTube را از افت درآمد بسیار ناراحت کرده اید – و من مطمئن هستم که Google و YouTube نیز از این وضعیت ناراضی بودند.

سپس خواندم جایی که Proctor & Gamble ، یک سرمایه گذار عظیم بازاریابی دیجیتال در سراسر جهان ، اخیراً به دلیل تبلیغات ناکارآمد آنلاین ، بیش از 140 میلیون دلار در تبلیغات دیجیتال کاهش داده است. چرا آنها گفتند این تبلیغات مؤثر نیستند؟ دو دلیل عمده ذکر شده این است که بسیاری از تبلیغات آنها به مطالب مرتبط با کیفیت پایین مرتبط است ، به این معنی که YouTube نمی تواند بفهمد کدام کانال ها مکان مناسبی برای قرار دادن این تبلیغات هستند و شرکت ها نام خود و تبلیغات مرتبط با محتوا را دریافت کردند. آنها نمی خواستند به هیچ وجه با هم ارتباط داشته باشند. و دوم اینکه ، بسیاری از تبلیغات آنها در کانالها و نقاطی افتاد که “رباتها” به جای چشم انسان به تبلیغات نگاه می کردند. و ربات ها برای محصولات هزینه نمی کنند ، بنابراین دلارهایی که تبلیغ می کنند بالا می روند.

نکته جالب این بود که پس از کاهش تبلیغات ، تقریبا هیچ ضرر در فروش یا رشد کسب و کار توسط این شرکتها به وجود نیامد. تنها چیزی که باید تغییر کند افزایش بهره وری از هزینه های تبلیغاتی مربوط به فروش است.

JP Morgan Chase در ماه مارس 400،000 سایت خود را محدود کرد تا به 5،000 سایت از پیش تأیید شده اجازه تبلیغات داده شود و به عنوان مدیر ارشد بازاریابی کریستین لاماکائو به نقل از نیویورک تایمز: “امیدواریم که هیچ گونه خرابی در معیارهای عملکرد ما ندیده باشم”. از زمان تغییر “

در طی چند سال گذشته ما شاهد بودیم که شرکت ها از پول در تبلیغات تلویزیونی به سمت تبلیغات دیجیتالی حرکت می کنند ، زیرا صریحاً ، مراجعه بیشتر به دلار هزینه شده بصورت آنلاین قابل دستیابی بود. بسیاری از شرکتهای بازاریابی دیجیتال به دلیل این انتشار تبعیض آمیز رسانه های ورودی ، تنها چند سال از رشد چشمگیر برخوردار بوده اند.

مدتی بود که این یک آرمانشهر بود ، اما اکنون شرکت ها در حال مطالعه هستند که توسط مثالهای بالا مشهود است. آنها اکنون در حال ایجاد نمودارها و آماری هستند که لازم است تا تیم های مدیریتی خود را نشان دهند که رسانه ها تا چه اندازه موثر هستند. و حالا آنها می توانند بفهمند که مکان آنها چقدر وجود ندارد و به این آمار می پردازند تا بدانند چرا – به همین دلیل است که اکنون می بینید انواع کاهش چشم انداز و بیانیه های شرکت ها. وی در پاسخ به این سوال که چرا این وقایع کاهش می یابد؟

به منظور به دست آوردن سرمایه رسانه ای از این شرکت های امروز ، معلوم می شود که شرکت های خدمات بازاریابی دیجیتال بیشترین آمادگی را داشتند تا شواهد آماری ارائه دهند مبنی بر اینکه پول خرج شده بازده مالی مورد انتظار را ایجاد می کند. و به عنوان یک شرکت بازاریابی ، شما باید قادر به شروع به پاسخگویی به سؤالاتی در مورد چگونگی مدیریت امور مالی خود باشید تا افراد واقعی و صریح آگهی های ارائه شده را ببینند و تبلیغات در مکان های باکیفیت و باکیفیت قرار گیرد. اگر نمی توانید ، دقیقاً مانند 3500 وب سایت که توسط تبلیغات JP Morgan Chase بریده شده است ، می توانید برش دهید.

به طور خلاصه ، امروزه یک شرکت بازاریابی دیجیتال سخت تر می شود و حتی بیشتر هم خواهد شد. شرکت های خدمات بازاریابی آنلاین به دلیل پیدا کردن مکان هایی برای هزینه کردن در بودجه های تبلیغاتی شرکت ها ، باید بیشتر مراقبتی را انجام دهند. و تدبیر بیشتر به معنای کار بیشتر است که به حاشیه سود کاهش می یابد. با این حال ، اگر می خواهید در درازمدت در شغل خود بمانید ، این چیزی است که شما باید در آن خوب باشید. این کارها بیشتر از طرف شرکتهای تبلیغاتی انجام می دهند.

جهت دیدن مقالات بیشتردر مجموعه بازاریابی اینترنتی کلیک کنید 

مسوولیت کلیه محتوای سایت بر عهده منابع اصلی بوده و بانک مشاغل اینفوجاب هیچ مسوولیتی در قبال محتوا ندارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا